Erken Teşhis Hayat Kurtardı

Kastamonu’dan, ateş ve boğaz ağrısı şikayeti ile hastane hekimlerinden Uzm. Dr. Adnan Karabent’e gelen H.Y.Ç isimli hastaya detaylı muayene yapıldı.

Erken Teşhis Hayat Kurtardı
10 Eylül 2022 - 16:41 - Güncelleme: 10 Eylül 2022 - 16:48
Erken teşhisin hayati öneme sahip olduğu Çankırı Özel Karatekin Hastanesindeki bir vakada bir kez daha ispatlandı.

Kastamonu’dan, ateş ve boğaz ağrısı şikayeti ile hastane hekimlerinden Uzm. Dr. Adnan Karabent’e gelen H.Y.Ç isimli hastaya detaylı muayene yapıldı. Hekim tarafından yapılan ilk incelemenin sonucunda karın bölgesinde sertlik fark edildi.

Söz konusu durum ile ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Uzm. Dr. Adnan Karabent: “Yavrumuzu fiziki muayene ettiğimizde karın bölgesinde 8-10 santimlik bir kitle olduğunu farkettim. Yapılan tetkiklerin sonucunda karın bölgesinde kitle net şekilde görüldü. Çocuk yaşta bir hastada böyle bulgular nadir olsa da görülebiliyor. Aileyi, yaptığımız görüşmenin ardından hızlıca Onkoloji Hastanesi’ne yönlendirildik ve müdahaleler orada yapıldı.” diye konuştu.

Erken teşhis ve hızlı müdahalenin sonucunda sağlığına kavuşan çocuk hastanın ailesi Uzm. Dr. Adnan Karabent’e teşekkür ziyaretinde bulundu.

Ziyarette hastanın annesi H.Ç. erken teşhis sayesinde söz konusu rahatsızlığın ilerlemesinin önüne geçildiğini belirterek, “Hekimin tecrübesi ile sorun fark edildi. Ankara’da götürdüğümüz Onkoloji Bölümü hocaları da durumu taktir ettiler. Adnan hocamıza minnettarız’’ dedi.

Bu haber 4985 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Musa Kaya
    2 hafta önce
    Çankırıdaki bir çok çocukta emeği vardır Adnan hocamızın.Bir çankırılı olarak Allah razı olsun. Allahım böyle doktorlarımızı hep korusun