Darbe Girişiminde Bulunan Hain FETÖ Örgütünü Lanetliyoruz

Valimiz Abdullah Ayaz, Belediye Başkanımız İsmail Hakkı Esen, Cumhuriyet Başsavcımız Oğuz Şükrü Ener, AK Parti Çankırı İl Başkanı Av. Abdulkadir Çelik, Yeniden Refah Partisi MKYK Üyesi ve Genel Merkez Medya ve İletişim Kurulu Başkanı Muhammed Fatih Müjdeci 15 Temmuz FETÖ hain darbe girişiminin 5. yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayınladılar.

Darbe Girişiminde Bulunan Hain FETÖ Örgütünü Lanetliyoruz
14 Temmuz 2021 - 18:52 - Güncelleme: 16 Temmuz 2021 - 20:42
Valimiz Abdullah Ayaz’ın 15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü Mesajı

15 Temmuz 2016’da devletimize, milletimize ve demokrasimize karşı yapılan hain darbe girişiminin demokrasi zaferine dönüşmesinin 5. yıl dönümünde, vatanımızın birlik içinde olmasını o gece canlarıyla, kanlarıyla sağlayan şehit ve gazilerimize sonsuz minnetlerimizi sunarken, milletin iradesini ezdirmeyen kahraman Türk halkımızın göstermiş olduğu azmin gururunu tekrar yaşıyoruz.

Darbeler bir vatanın siyasi, askeri, ekonomik, sosyal-kültürel vb. alanlarda gerilemesine sebep olurken, ülkenin tam bağımsızlığına gölge düşürmektedir. Ülkemizde yaşanan 27 Mayıs 1960 ihtilali, 12 Mart 1971 muhtırası, 12 Eylül 1980 ihtilali, 28 Şubat 1997 postmodern darbesi ve 15 Temmuz 2016 FETÖ darbe girişimi ile yapılan menfur saldırılarla zarar görsek de, her defasında daha güçlü Türkiye olarak ayağa kalkıyoruz. Unutmayalım ki; bizim gücümüz yüce ay yıldızlı al bayrağımızın altında her daim birlik olan milletimizden ve şanlı tarihimizden gelmektedir.

FETÖ yapılanmasının bundan 5 sene önce gerçekleşen hain darbe girişimi, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 15 Temmuz gecesi milletimize seslenmesi üzerine sokaklara akın eden vatandaşlarımızın canları pahasına verdikleri mücadeleleri sayesinde amacına ulaşamamıştır. Bozguna uğrayan darbecilerin ve yandaşlarının unuttukları şey; bizlerin, ataları yüzyıllardır “Ya İstiklal, Ya Ölüm!” anlayışıyla nice zaferler kazanan bir milletin torunları olduğumuzdur.

O gece verdiğimiz milli birlik ve bağımsızlık mücadelemiz ile hem sinsi FETÖ yapılanmasına, hem de tüm dünyaya her zamanki gibi milletimizin gücünü ve Türkiye’mizin geçilmez olduğunu bir kere daha gösterdik. İnşallah bundan sonra da aynı inanç ve ruhla ülkemize sahip çıkarak birlik ve beraberliğimizi koruyacağız.

Milli birlik ve beraberliğimizin daim olması ve ülkemizin bir daha böyle ihanetlerle karşılaşmaması temennisiyle, demokrasi destanı yazarak “Türkiye Geçilmez” dedirten tüm aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyor; onların bizlere emanetleri olan kıymetli şehit ailelerimize, gazilerimize, ailelerine ve kahraman Türk Milletinin her bir ferdine sağlık, esenlik ve huzur dolu günler diliyorum.

Abdullah Ayaz=>Çankırı Valisi

Belediye Başkanımız İsmail Hakkı Esen’den 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün beşinci yıl dönümü için bir mesaj yayınladı. Esen, mesajında; 2016 yılında yapılan darbe girişimine karşı kendini siper ederek şehit olan 251 sivil, polis ve askerimizi rahmet, gazilerimizi ise şükran ile andı.

Mesajda şu ifadeler yer aldı:

“15 Temmuz gecesi, bizlere neler öğretti? Bu ülkenin darbeler ile yönetilemeyeceğini öğretti. Türkiye Cumhuriyeti’nin milli birlik ve beraberlik ülküsü üzerine kurulu olduğunu, vatan, millet, bayrak denilince her kesimin aynı amaç etrafında birleştiğini gösterdi. Tarihi hesaplaşmaların geçmişten bugüne hiç değişmediğini bir kez daha gözler önüne serdi. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın birlik çağrısına destek veren, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli başta olmak üzere, farklı görüş ve duruş sergileyen tüm siyasi liderlerin vatanın ve milletin selameti için ortak bir duruş sergileyebileceğini gösterdi. Tarihinde hiçbir ihanete teslim olmayan ve vatansız kalmayan Türk milletinin hainleri asla affetmeyeceğini öğretti. Konu vatan olduğunda ne yaşımızın ne de cinsiyetimizin önemli olduğunu gösterdi. Gözü pek, kahraman bir neslin evlatları olarak; 15 Temmuz gecesi ecdadımıza yakışır bir şekilde bayrağımızın lekelenmesine, kirletilmesine ve yere düşürülmesine izin vermedik. Başbuğ Alparslan Türkeş’in de dediği gibi hepimizin birer Türk bayrağı olduğunu gösterdik.

O gece, bizlere pirincin içindeki beyaz taşları görmeyi öğretti. En önemlisi de hangi yılda olursak olalım, tarihimizi ve geçmişimizi unutmamayı, önemli dersler çıkarmayı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Nutuk eserinde ve özellikle Gençliğe Hitabesi’nde yazdıklarının yolumuzu aydınlatan en büyük rehber olduğunu öğretti. Kısacası; şunu bir kez daha öğrendik: “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir.”

Bu duygu ve düşüncelerim ile ay yıldızlı bayrak yoluna feda olan tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize ise aileleri ile birlikte sağlıklı, huzurlu ve uzun ömürlü bir yaşam diliyorum. Derin bir saygı ve minnet ile…”

İsmail Hakkı Esen=> Çankırı Belediye Başkanı

Çankırı Cumhuriyet Başsavcımız Oğuz Şükrü Ener’in 15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü Mesajı

15 Temmuz tarihi, Aziz Milletimizin iradesine yönelik FETÖ mensupları tarafından gerçekleştirilen hain silahlı darbe girişiminin bozguna uğratılmasının yıldönümüdür.

Darbe girişiminin ilk saatlerinden itibaren günlerce meydanlarda vatan nöbetleri tutulmuş ve Aziz Türk Milleti, şanlı tarihimizin sayfalarına yeni bir kahramanlık destanı daha yazdırarak,  vatan ve bayrak sevgilerini tüm dünyaya bir kez daha haykırmıştır. Türk’ün tarih sahnesinden hiçbir şekilde silinemeyeceğini tüm dünyaya canı pahasına göstermiştir.

Beşinci yıldönümünü idrak ettiğimiz bu zafer vesilesiyle 15 Temmuz gecesinde olduğu gibi bundan sonrada bu Millet, demokrasimizi askıya almak isteyen şer odaklarına asla prim vermeyerek, FETÖ’ye ve tüm hain girişimlere yönelik mücadelesini büyük bir azim ve kararlılıkla sürdürecektir.

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü kutladığımız bugün vesilesiyle, bir kez daha, aziz ve mübarek kanlarıyla bu toprakları bize vatan kılan tüm şehitlerimizi sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyor, kahraman gazilerimize sağlık, mutluluk içinde bir hayat temenni ederim. Saygılarımla.

Çankırı Cumhuriyet Başsavcısı=>Oğuz Şükrü Ener

AK Parti İl Başkanı Abdulkadir Çelik'in 15 Temmuz Mesajı

AK Parti Çankırı İl Başkanı Av. Abdulkadir Çelik 15 Temmuz Hain darbe girişimin yıl dönümü  münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

AK Parti Çankırı İl Başkanı Av. Abdulkadir Çelik 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle bir mesaj yayınlayarak 15 Temmuz ruhunun diri tutulması gerektiğini ifade etti.

İl Başkanı Çelik yayınladığı mesajında, “15 Temmuz 2016 gecesi gerçekleştirilmek istenen hain darbe girişimi, aziz milletimize ve şehitlerimizin kanıyla yoğrulmuş bu topraklara yapılan tarihin en büyük ihanetlerinden biridir. Ülkemizi işgal etmek isteyen iç ve dış güçlerin hain darbe planlarını sahneye koyduğu bu karanlık gece, hamdolsun milletimizin bağımsızlığımıza ve demokrasimize olan bağlılığı sayesinde bertaraf edildi.

Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla birlikte tek yürek olarak sokaklara çıkan milletimiz bundan beş yıl önce hain terör örgütü FETÖ’nün darbe girişimini geri püskürterek, şanlı bir destan yazdı. Tarih kitaplarına sığmayacak kadar büyük olan bu şanlı destanı yazarken nice kahramanlarımız şehit, nicesi de gazi oldu. Bu ülke topraklarında yaşayan 84 milyon birey olarak hepimiz kahramanlarımıza minnet borçluyuz. Al bayrağımız uğruna toprağa düşmüş tüm şehitlerimizi ve 15 Temmuz şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize ise şükranlarımı sunuyorum. FETÖ’cü hainlerin bu ihanetini asla unutmamalı, 15 Temmuz ruhunu sürekli diri tutarak yapılan bu ihaneti gelecek nesillerimize aktarmalıyız." Dedi.

AK Parti Çankırı İl Başkanı=>Av. Abdulkadir Çelik

Çankırı Barosu Başkanlığı 15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü Basın Açıklaması

Milletlerin tarihlerinde kader anları, dönüm noktaları vardır. Bu kritik anlardaki tavır ve duruşlarıyla toplumlar, geleceklerine yön verir; millet olmanın, kardeşliğin, aynı kaderi paylaşmanın şuuruna varır.

15 Temmuz destanı Türk Milleti olarak kazandığımız zaferlerimizin günümüzdeki son halkasıdır. 15 Temmuz gecesi milletimiz, tıpkı bir asır evvel Çanakkale de, İstiklal Harbi’nde olduğu gibi bağımsızlığına, onuruna ve istikbaline kast eden iradeyi kırarak bir kez daha bağımsızlığına sahip çıkmıştır.

15 Temmuz bizim için vatan, millet ve bayrağın ne demek olduğunu anlatan bir kahramanlık destanıdır. 15 Temmuz şehitlerimiz bu emaneti gelecek nesillere bırakmak için gözlerini kırpmadan mücadele etmişler ve bu uğurda şehit olmuşlardır.

Bu istiklal mücadelesinin verilmesi ve akabinde Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu şüphesiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ile yol arkadaşlarının ve onlara güvenerek her türlü desteği veren fedakar milletimizin başarısıdır.

Çankırı Barosu olarak ülkemizde demokrasinin hakim olması, sorunların hukuk ve siyaset temelinde çözülmesi dileği ile şehitlerimizi rahmetle ve şükranla yad ediyor, gazilerimize sağlıklı uzun ömürler diliyoruz.


Çankırı Barosu Yönetim Kurulu Adına=>Baro Başkanı Av. Mustafa Deniz

Yeniden Refah Partisi Çankırı İl Başkanı Muhammed Fatih Müjdeci’nin 15 Temmuz Mesajı

Yeniden Refah Partisi MKYK Üyesi ve Genel Merkez Medya ve İletişim Kurulu Başkanı Muhammed Fatih Müjdeci, 15 Temmuz FETÖ hain darbe girişiminin 5. yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

"Bir ve beraber olarak milletçe yazdığımız o büyük destanın 5. yılına ulaştık. Bir olduğumuzda, dik durduğumuzda, en önemlisi de inandığımızda; düşman, ne Çanakkale'yi geçebilir ne de bir karış toprağımıza göz dikebilir! 100 yıl önce Çanakkale'de bize alçakça saldırarak mağlup olan düşmanlar, tarihler 15 Temmuz 2016 yılını gösterdiğinde ise içerideki kuklaları FETÖ ile yeniden üzerimize geldiler.

Kendilerini sinsice gizleyen Ebû Cehiller ve devletimizin kılcal damarlarına kadar bir irin gibi giren hainler tüm güçleriyle saldırdılar; ancak, yürekleri iman dolu olan aziz milletimizin sert yumruğu ile karşılaştılar. Tarih boyunca Hasan Sabbah ve cehalet orduları bitmedi, bitmeyecek. Zalimler tükenmedi, tükenmeyecek. Şunu da unutmamak gerekir ki; Aziz Milletimiz bu güne dek, Allah'tan başka hiç kimseye boyun eğmedi, eğmeyecek! 15 Temmuz FETÖ hain darbe girişiminin 5. yıl dönümünde şehitlerimizi rahmetle, hayat mücadelesi veren tüm gazilerimizi de minnetle anıyorum. Darbe girişiminde bulunan hain FETÖ örgütünü lanetliyorum."

Muhammed Fatih Müjdeci=> Yeniden Refah Partisi Çankırı İl Başkanı

Bu haber 1114 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum