Merhum Belediye Encümeni Hasan Kertlez Anıldı

Ebediyete intikal eden Belediye Meclis üyemiz Hasan Kertlez için okutulmuş olan hatmi şerifin duasına hep birlikte Amin denildi.

Merhum Belediye Encümeni Hasan Kertlez Anıldı
28 Ekim 2021 - 08:45 - Güncelleme: 28 Ekim 2021 - 08:53
TÜRKAV Çankırı İl Başkanlığı ahde vefa örneği göstererek merhum belediye encümeni Hasan Kertlez nezdinde ebediyete intikal eden TÜRKAV’ın kuruluşundan bu güne kadar hizmet etmiş ülkücü kamu çalışanlarına, şehit ve gazilere talimatlarıyla TÜRKAV’ın kurulmasını sağlayan Başbuğumuz Alpaslan Türkeş için hatim okutup duasını TÜRKAV’da yapılan anma toplası ile gerçekleştirdi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan TÜRKAV Çankırı İl Başkanı İsa Bölükbaşı şunları ifade etti:

“TÜRKAV olarak yapmış olduğumuz faaliyetlerde maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen kısa bir süre önce aramızdan ayrılarak ebediyete intikal eden Belediye Meclis üyemiz Hasan Kertlez için okutmuş olduğumuz hatmi şerifin duasını burada yapmak için toplanmış bulunuyoruz.

Katılımları ile bizleri şereflendiren her faaliyetimizde bizleri yalnız bırakmayarak desteklerini esirgemeyen başta MHP İl Başkanımız Sayın Ahmet Kurt Bey ve yönetimine, Merkez İlçe Başkanı Sayın Mahmut Doğar bey ve yönetimine, Sayın Yusuf Naci Bayındır hocama, MHP Genel Meclis üyesi Kamil Çoban bey ve Hasan Kertlez beyin ailesine, katılım sağlayan diğer misafirlere bütün herkese teşekkür ederim.”dedi.

Rahmetli Hasan Kertlez beyin Teyze oğlu Satılmış Uysal hocanın ve Zekeriye Alkaş hocamızın yaptıkları Kur’an-ı Kerim tilavetinden sonra yapılan duanın sonunda katılımcılara TÜRKAV tarafından yemek ve helva ikramı yapıldı.

Daha sonra Yusuf Naci Bayındır hocamın geçmişten günümüze kadar Milliyetçi-Ülkücü kuruluşların yapılanmasından, çalışmalarından bahisle yaptığı konuşmasında ahde vefanın önemine vurgu yaparak konuşmasına son verdi.

TÜRKAV İl Başkanı İsa Bölükbaşı katılımcılara ve bu teşkilatların kurulmasında, bu güne kadar gelmesine vesile olan, rahmanı rahmete kavuşmuş olanlara, hayatta olanlara teşekkür ederek ileride yapacakları faaliyet hakkında bilgiler verip programı sona erdirdi.

Bu haber 2022 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • 18 li
    2 ay önce
    Hasan Kertlez ağabeyimize tekraren Yüce Allah'tan af ve mağfiret diliyor;mekanı Cenneti Ala olsun temennisinde bulunuyorum.Okunan dualara amin diyerek katılıyorum.