Bakan Koca'dan İlimiz Çankırı İçin Çok Kötü Haber

(Mevsimsel grip etkisi) Bulaşıcı hiçbir hastalığı hafife almayın. Karşımızda artık iki virüs var. Elimizde üç tedbir var: Maske, mesafe, temizlik.

Bakan Koca'dan İlimiz Çankırı İçin Çok Kötü Haber
25 Eylül 2020 - 21:31

Çankırı Türkiye Birinciliğine Koşuyor

Şimdi Duyurdu: Bakan Koca’dan 5 İlimiz İçin Kötü Haber!

Bakan Koca’dan İlimiz Çankırı İçin Çok Kötü Haber

Çankırı 5.cilikden 4.ciliğe yükseldi!!!

Kesin Türkiye rekoru bizim. İş bilmez idareci, yöneticilerimiz ve vurdum duymaz insanlar sayesinde Çankırı şampiyon olacak…

Hasta Sayısı Ve Ağır Hasta Sayısının Arttığı İller

Öte yandan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından, hasta sayısının arttığı 5 ili paylaştı. Bakan Koca paylaşımında, “Son hafta günlük hasta sayısı en çok artan illerimiz; Çankırı, Van, Karaman, Erzincan, ve Kayseri. Ağır hasta sayısı en çok olan illerimiz; İstanbul, Ankara, Konya, Erzurum ve Yozgat. Tedbirlere birlikte uyarak başarılı olabiliriz. Birlikte tedbirli olalım” ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca az önce yaptığı açıklamayla Türkiye’ye kötü haberi maalesef diyerek duyurdu. Bakan Koca kötü haberi sosyal medya hesaplarından duyurdu.

Bakan Koca’nın 5 ilimiz için yaptığı acil durum açıklaması haber ajansları ve kanalları tarafından son dakika gelişmesi olarak duyuruldu.

Son dakika: 6 Eylül tarihinde açıklanan 24 saatlik verilere göre; 53 kişi hayatını kaybetmesiyle toplam vefat sayısı 6 bin 673’e yükseldi. Vaka sayısı ise 1578 artarak 279 bin 806 oldu. Öte yandan Bakan Koca, sosyal medya hesabından, hasta sayısının ve ağır hasta sayısının arttığı illeri paylaştı.

Günlük İyileşen Hasta Sayısı 1013 Oldu

Son 24 saatte tedavisi tamamlanan 1013 hastanın daha taburcu olmasıyla, toplam iyileşen hasta sayısı 251 bin 105’e yükseldi. Toplam test sayısı 7 milyon 779 bin 539, ağır hasta sayısı 1102, hastalarda zatürre oranı yüzde 7,6 oldu.

www.haerci18.com İnternet medyası Olarak Bir Kez Daha Uyarıyoruz!

Bunları niçin paylaşıyorum ne olur kurallara uyarak kendinizi ve sevdiklerinizi koruyun. 

Bir saniye sonrası belli olmayan bir hayatın içindeyiz. Zor bir süreç, dikkatli olmak lazım. Aslında herkesin dikkat ederek bir birini koruma güdüsüyle hareket etmesi lazım.

"Karşımızda artık iki virüs üç tedbir var"

(Mevsimsel grip etkisi) Bulaşıcı hiçbir hastalığı hafife almayın. Karşımızda artık iki virüs var. Elimizde üç tedbir var: Maske, mesafe, temizlik. Aldığımız tedbirleri ihmalsiz uygularsak, influenza virüsünden de korunmuş oluruz. İki virüsle aynı anda mücadele etmek zorunda kalmayız. Siz bilirsiniz değerli dostlar. Bize uyarmak görevi düşer.


 
 


Bu haber 6301 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • SESSİZ ADAM
    1 ay önce
    Burdan sizin aracılığınızla ve diğer yerel medya sitelerine 25.04.2020 tarihinde Çankırı'da önlemlerin yetersiz olduğunu, Çankırı'nın listenin başına ilerleyeceğini söylemiştim. Konu hakkında ilgili kolluk hizmetleri ve il bazında yöneticileri sorumluluğu üstlenemediği için suçludur. Kolluk hizmetleri düğünlere fotoğraf çekmek gönderilmemeli. Kanunda cezai uygulaması ne ise uygulanmalıydı.Araçlar tek tek kontrol edilmeli kurala uymayanlara cezai işlemler uygulanmalıydı. Gibi gibi ..bir çok eksiklik sayabiliriz. Ama artık geçmiş zaman kullanmayalım. Türk milleti olarak tedbir almadan testi kırıldıktan sonra konuşmaya alışmışız.Allah yardımcımız olsun..