ÇASKİ 2021 Yılında 14 Bin Metre Hat Döşedi

Başkan İsmail Hakkı Esen, “2013 yılında mutabakat zaptı imzalanarak başlatılan çalışmalarda sekteye uğrayan süreci canlandırıp hızlandırarak projeyi gerçek anlamda hayata geçirmek bizlere nasip oldu.” dedi.

ÇASKİ 2021 Yılında 14 Bin Metre Hat Döşedi
24 Aralık 2021 - 15:52 - Güncelleme: 24 Aralık 2021 - 15:56
14 Bin Metre Hat

Çankırı Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü (ÇASKİ), 2021 yılı çalışma raporunu açıkladı. Açıklamada; kanalizasyon, yağmursuyu ve içme suyu olmak üzere toplamda 14 bin m hat döşendiği yer aldı.

Şehrin muhtelif noktalarında kanalizasyon ve yağmursuyu hattı ihtiyacı olan bölgelere müdahale eden Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri; yıl içerisinde 11 bin metre kanalizasyon ve yağmur suyu hattı, yaklaşık 3 bin metre içme suyu hat imalatı ile menfez temizlik çalışmalarını gerçekleştirdi.

Su kayıp kaçak ile mücadele çalışmalarını yürüten ekipler, su baskınlarını önlemek amacı ihtiyaç duyulan noktalarda kanalizasyon ve yağmur suyu hatlarını yeniledi. Su basıncı ile ilgili sıkıntı yaşanan alanlarda çalışmalar yürütüldü.

Yıl sonuna doğru şehrin altyapı bilgilerini sayısallaştırmak için çalışma başlatıldı. Operatörler tarafından kullanılacak altyapı tespit radarı ile şehrin tüm içme suyu ve kanalizasyon ağı haritalandırılarak şehrin altyapı bilgi sistemi oluşturulacak.

2021 yılı altyapı çalışmalarında; IPA Hibe Programı çerçevesinde yer teslimi için atılan imzalar öne çıktı. Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, “2013 yılında mutabakat zaptı imzalanarak başlatılan çalışmalarda sekteye uğrayan süreci canlandırıp hızlandırarak projeyi gerçek anlamda hayata geçirmek bizlere nasip oldu.” dedi.

Bu haber 1999 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • SESSİZ ADAM
    5 ay önce
    DOĞRU SÖYLEMEK GEREKİRSE; HİÇ BİR SİYASİ GÜÇ ALTINDA KALMADAN.....MEVCUT BAŞKAN HAKKI BEY, NE KADAR KISITLI İMKANLARI OLSA DA;ÇANKIRI'DA YARIM KALAN İŞLERİ TAMAMLAMA YÖNÜNDE İLERLEME SAĞLAMIŞTIR.HEMDE MÜTEVAZİ, KENDİ TARZINDA.. ÇANKIRI SİYASİ PARTİ RENK,DESEN,DÜŞÜNCE DEĞİL BU ŞEKİLDE İCRAATLERİN TAMAMLANMASINI DESTEKLEMELİDİR. ÇANKIRI'NIN BÜYÜYEMESİNİN EN BÜYÜK AÇIKLAMASI BUDUR..PARTİ HOLİGANİZMİ...İRFAN BEYİNDE ÇOK BÜYÜK HİZMETLERİ GEÇMİŞTİR.BUNU DA GÖZ ARDI ETMEMEK LAZIM.KEŞKE HER İKİ BAŞKAN DÜŞÜNCELERİNİ BİRLEŞTİRİP ÇANKIRI İÇİN DÜŞÜNÜP,ÇANKIRI İÇİN BU İCRAATLERİ GERÇEKLEŞTİRSELER... ÇANKIRI İŞTE O ZAMAN BÜYÜK ÇANKIRI OLURDU.