Valimiz Abdullah Ayaz Havadan Yapılan Trafik Denetimine Katıldı

Yapılan denetimde (241) aracın sorgusu yapılmış (2) araç trafikten men edilmiş ve (1941) TL trafik idari para cezası uygulanmıştır.

Valimiz Abdullah Ayaz Havadan Yapılan Trafik Denetimine Katıldı
20 Eylül 2021 - 19:59 - Güncelleme: 20 Eylül 2021 - 20:13
Çankırı Valiliği, İl Basın ve Halkla İlişkiler Bürosu Müdürlüğü Çankırı İl Jandarma Komutanlığı Haber Bülteni

Helikopter ile Havadan Trafik Denetimi

Valimiz Abdullah Ayaz Havadan Yapılan Trafik Denetimine Katıldı

Denetim kapsamında Valimiz Ayaz yollardaki trafik yoğunluğu, yolların durumu, trafikte gerçekleşen ihlalleri havadan gözlemledi. 

İlimizde karayolu güvenliği ve kazaların en aza indirilmesini sağlamak üzere sıklıkla yapılan trafik denetimleri bu kez havadan gerçekleştirildi.

İl Merkezinden başlayan denetim Kastamonu-Çankırı karayolu, Çerkeş, Atkaracalar, Kurşunlu ve Ilgaz ilçelerimizden geçen D-765 Çankırı-Kastamonu karayolu, D-100-14 Devlet Karayolu, Çerkeş-Çankırı il yolu ve Çankırı-Ankara yollarında yapılan denetimle devam etti.


Çankırı İl Jandarma Komutanlığınca, 20 Eylül 2021 tarihinde saat 10.00-12.00 saatlerinde 2021-2030 yılları arasında, trafik kazalarından kaynaklı can kayıplarının %50 oranında azaltılmasını hedefleyen 2021/2 sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi ile yürürlüğe giren ”Karayolu Trafik Güvenliği Eylem Planı” kapsamında D-765 Çankırı-Kastamonu karayolu, D-100-14 Devlet Karayolu ve (18-52) Çerkeş-Çankırı il yolu üzerinde vatandaşlarımızın güvenli bir şekilde seyahat etmelerini sağlamak, trafik güvenliği konusunda mevcut farkındalığın arttırılması, kazaların önüne geçilmesi ve her an denetim algısı bilinci oluşturmak maksadıyla Jandarma Genel Komutanlığı Havacılık Başkanlığından temin edilen helikopterle havadan trafik denetimi yapılmıştır.


Yapılan denetimde (241)  aracın sorgusu yapılmış (2) araç trafikten men edilmiş ve (1941) TL trafik idari para cezası uygulanmıştır.

Havadan trafik denetimine Çankırı Valisi Sn. Abdullah Ayaz, Çankırı İl Emniyet Müdürü, Yılmaz Delen, Çankırı İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Yusuf Mutlu Genç ve Trafik Şube Müdürleri katılım yapmışlardır.

Trafik güvenliği konusunda mevcut farkındalığın arttırılması ve kazaların önüne geçilmesi amacıyla alınacak önlemlere kararlıkla devam edilecektir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Bu haber 1440 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum