Hay Maşallah Sonunda Çankırı'yı da El Birliğiyle Kırmızı'ya Döndürdük

Akşam 21:00, sabah 05:00 arası kısıtlama devam edecek.

Hay Maşallah Sonunda Çankırı'yı da El Birliğiyle Kırmızı'ya Döndürdük
29 Mart 2021 - 20:35 - Güncelleme: 29 Mart 2021 - 21:10
El Birliğiyle Kırmızı’ya Döndürdük...

Artan vaka sayısıyla Kırmızı iller kategorisine giren Çankırı’da hafta sonu Cumartesi, Pazar günleri sokağa çıkma kısıtlaması getirildi.

Kafeterya ve lokantalar yüzde 50 kapasite ile hizmet vermeye devam edecek. Ramazan ayında sadece paket servis yapılabilecek.
Akşam 21:00, sabah 05:00 arası kısıtlama devam edecek.

Detaylar Geliyor.

Kırmızı kategorideki illerde hafta sonu kısıtlama uygulanacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 58 ilin kırmızı kategoriye geçtiğini belirterek, "Kırmızı kategorideki illerde sokağa çıkma sınırlaması artık cumartesi ve pazar günü olarak sürecektir" dedi.

Vaka, hasta ve vefat sayılarının artması, bizi mevcut uygulamaları gözden geçirmeye mecbur bırakmaktadır. Aşılamada ileri yaşlardan başlayarak 15 milyona ulaşmamızın etkilerini sahada görmeye başladık. Bu sayede ileri yaş gruplarının vaka, hasta ve yoğun bakım rakamları içindeki oranları belirgin şekilde azaldı. Türkiye'nin tamamında sokağa çıkma sınırlaması akşam saat 21:00 ve sabah saat 05:00 olarak haftanın her günü devam edecek.


"Lokanta ve kafeler yüzde 50 kapasite ile hizmet verecek"

Lokanta ve kafe gibi işletmeler renk ayrımı olmaksızın tüm Türkiye'de yüzde 50 kapasite ve belirlenen kurallara uygun şekilde çalışabilecek. Kırmızı kategorideki illerde sadece pazar günü uygulanan sokağa çıkma sınırlaması artık cumartesi ve pazar günü olarak sürecektir. Vaka, hasta ve ölüm sayılarını insani ve ticari ilişkilerde olduğumuz ülkelerden hızlı düşüremezsek küresel normalleşmenin gerisinde kalırız. Çok yüksek riskli grubu teşkil eden kırmızı kategorideki illerimizin sayısı, nüfusumuzun yüzde 80'ini teşkil eden 58 şehre ulaşmıştır.

"Toplu iftarlar gerçekleştirilemeyecek"

Ramazan ayı boyunca ülke genelinde toplu iftar ve sahur gibi etkinlikler gerçekleştirilmeyecek. Ramazan ayı boyunca, ülke genelinde hafta sonları sokağa çıkma sınırlaması uygulayacağız.


İllerin Risk Haritasına Göre Renkleri

Şırnak (Mavi)

Bitlis, Van, Muş, Siirt, Batman, Diyarbakır, Şanlıufra, Mardin, Hakkari, Uşak, (Sarı)

Adana, Kahramanmaraş, Hatay, Afyonkarahisar, Burdur, Denizli, Manisa, Bingöl, Tunceli, Ağrı, Kars, Kırşehir. (Turuncu)


Adıyaman, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bolu, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Isparta, Mersin, İstanbul, İzmir, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Muğla, Nevşehir, Niğde, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Yozgat, Zonguldak, Aksaray, Bayburt, Karaman, Kırıkkale, Bartın, Ardahan, Iğdır, Yalova, Karabük, Kilis, Osmaniye, Düzce (Kırmızı)


 
Bu haber 5253 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • sece
  1 hafta önce
  İl hıfzıssıha kurulu ne zaman toplanacak ne kararlar alacak? Çankırı dahil tüm ülkede bu kadar yayılım olmamıştı alınan kararlarda herkesin sorumluluğu var.
 • Endiseli
  2 hafta önce
  Okulları neden kapatmiyorlarki bence en tehlikeli alanlardan biri okullar artık bilgi yuvası değil salgın hastalik yuvası olacak