ÇATSO'dan, Çankırı Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencilerine Yurtdışı Staj Destek

Çankırı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 10 öğrenci yurt dışında staj yapmaları için 2 grup eşliğinde yurt dışına staja gidecekler.

ÇATSO'dan, Çankırı Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencilerine Yurtdışı Staj Destek
12 Şubat 2020 - 02:27 - Güncelleme: 12 Şubat 2020 - 10:45

Yurtdışı Staj Destek

Çankırı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ‘’Taşıtlarda Ön Düzen Diyagnostiği Ve Lastik Teknolojileri’’ konusunu kapsayan uygulamalı staj programı ile öğrencilere, temel bilgi ve becerileri kazandırmanın yanı sıra; öğrencilerin yeniliğe ve değişime açık, sağlıklı iletişim kurabilen ve mesleki yeterliliklere sahip bireyler olarak yetiştirilmesi hedeflenmektedir.

Proje kapsamında Çankırı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 10 öğrenci yurt dışında staj yapmaları için 2 grup eşliğinde yurt dışına staja gideceklerdir. 1. grup öğrenci 16.02.2020 / 29.02.2020 tarihleri arasında Çek Cumhuriyeti’ne,2.grup öğrenci 08.03.2020 / 21.03.2020 tarihleri arasında İtalya’ya gideceklerdir.
Bu kapsamda Çankırı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile yapılan Odamızın Protokol Yürütme Kurulu anlaşması maddesinde yer alan öğrencilere staj ve burslarına destek vermesi maddesi gereğince Çankırı Ticarete Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve Protokol Yürütme Kurulu Başkanı Hayrettin Çelikten öğrencilere Odamız adına destekte bulunmuştur.

Ayrıca Çelikten ;“Ufkunuz ve hedefiniz daima büyük olsun. Ülkemizin siz gençlere ihtiyacı var. İşinizi iyi öğrenin iyi yapın. Makina ne kadar iyi olursa olsun iyi bir operatör olmadan o makina çalışmaz. Sizlere çok büyük iş düşüyor.” İfadelerini kullanarak çalışmalarında başarılar dilemiştir.

Odamız toplantı salonunda düzenlenen programa Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hayrettin Çelikten, Çankırı Ticaret Borası Başkanı ve Protokol Yürütme Kurulu üyesi Erdal Aslan, Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyeleri Salih Tunç, Ejder Erdem, Fahrettin Akyol, Yücel Cesur, Odamız Meclis ve Protokol Yürütme Kurulu üyesi Nazmi Babaoğlu, Çankırı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü İsmail Karabasmaz, Rehber Öğretmenleri Yüksel Şahin, Harun Akgüç ve öğrenciler katılım sağlamıştır.

Çankırı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü İsmail Karabasmaz, Odamızın vermiş olduğu destekten dolayı Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hayrettin Çelikten’e teşekkürlerini iletti.
 
 


Bu haber 4492 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum