Hazım Dağlı Tabiat Parkı Doğaseverlerin İlgisini Çekiyor

Dekoriza’nın kurucusu Yaman, Doğal dokusu bozulmadan Türkiye’nin en büyük en kapsamlı tesislerinin kurulacağı tabiat parkında, proje çalışmalarında gelinen son durumu ortak yayınında dile getirdi.

Hazım Dağlı Tabiat Parkı Doğaseverlerin İlgisini Çekiyor
10 Eylül 2022 - 17:21 - Güncelleme: 10 Eylül 2022 - 17:48
Hazım Dağlı Tabiat Parkı Doğaseverlerini Bekliyor

Çankırı'da yeşilin her tonunu yansıtan tabiat parkları doğaseverlere güzel bir tatil süreci vadediyor.

Doğa Manzarası ve Temiz Havasıyla Yapraklı ilçesindeki 126,3 hektar alana sahip, etrafı sarıçam ağaçları ve çayırlarla çevrili 1604 rakımlı Hazım Dağlı Tabiat Parkı, manzarası ve temiz havasıyla doğa yürüyüşü yapmak, bisiklet sürmek, manzara seyretmek, kamp yapmak ve fotoğraf çekmek isteyen ziyaretçilerini bekliyor.

Çankırı’nın oksijen deposu doğa harikası Yapraklı Hazım Dağlı Tabiat Parkını, kiralayan iş insanı İsa Yaman, Yapraklı sevdasını ve ilçede doğa turizminin canlandırılması için yapacağı projeleri Yapraklı Yaylasında canlı yayında anlattı.

Canlı yayına, Radyo Neşe, Çankırı Postası, www.haberci18.com, TRT Çankırı Temsilcisi, ÇAKÜ Basın Temsilcisi yetkilileri katıldı.

Çankırı'nın çatı noktalarından Yapraklı yaylasında, denizden 1.640 metre yükseklikte el değmemiş doğasıyla Hazım Dağlı Tabiat Parkında canlı yayın gerçekleştirdik. İş İnsanı İsa Yaman'ın "Bir memleket projesi" sloganı ile yola çıktığı turizm projesi ve hedeflerini dinledik. Oldukça heyecan verici projenin bir an önce tamamlanarak ilimize katma değer sağladığını merakla görmek istiyoruz. İlimize sinerji katan İsa Yaman ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.

Sarıçam ağaçlarıyla ve çayırlarla çevrili olan Hazımdağlı tabiat parkı (Çankırı'ya 44 km mesafede), kolay ulaşımı, doğa manzarası ve temiz havasıyla uzak ve yakın şehirlerden gelen günübirlik ziyaretçilerine cezbedtiği gibi haftalık ve daha uzun tatile gelen ziyaretcilerinide ağırlayarak adından sıkça söz ettirmeye devam ediyor.

Dekoriza’nın kurucusu Yaman, Doğal dokusu bozulmadan Türkiye’nin en büyük en kapsamlı tesislerinin kurulacağı tabiat parkında, proje çalışmalarında gelinen son durumu ortak yayınında dile getirdi.

Türkiye’nin en büyük en kapsamlı glamping tesisi - Yeni yapılacak VİP ve klasik tarzda bungalov evler, karavan alanı, özel çadır evler, restoran, ATV, at safari, bisiklet, uçurtma, gölde balık tutma gibi aktiviteler yapılabilecek. Projede bölge insanının hazırlayacağı yöresel organik ürünlerin satılacağı organik market yer alacak. Doğa tutkunlarına ve şehir hayatından sıkılanların huzur bulacağı Hazım Dağlı Tabiat parkına, Türkiye’nin en büyük en kapsamlı glamping tesisi kurulmuş olacak.

Bu haber 2182 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum