MHP'nin 51. Kuruluş Yıldönümünde Çankırı'da Bir Araya Geldiler

MHP'li Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, "Allah'a şükrediyorum ki, 9 Şubat 1969'dan tam 51 yıl sonra yine aynı yerde, yine aynı çatının altında, yine aynı çizgide ve yine aynı iradenin izindeyiz." dedi.

MHP'nin 51. Kuruluş Yıldönümünde Çankırı'da Bir Araya Geldiler
08 Şubat 2020 - 20:42 - Güncelleme: 10 Şubat 2020 - 11:59

Çankırı’da Bir Araya Geldiler

Yapılan programa, MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan, TÜRKAV Genel Başkanı Ebubekir Korkmaz, Eski dönem MHP Çankırı Milletvekili Ahmet Bukan, MYK Üyesi Yusuf Naci Bayındır, Çankırı MHP İl Başkanı Hasan Çakır, MHP İlçe Başkanı Bahadır Akbaba, Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, MHP li İlçe Belediye Başkanları, MHP İl Genel Meclis, Belediye Meclis Üyeleri ve çok sayıda partili katıldı.

08.02.2020 Cumartesi günü saat 14:00’de Hacı Ali Düğün salonunda Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan’ın katılımıyla MHP’nin 51. Kuruluş yıldönümü için toplanıldı.

Milliyetçi Hareket Partisi'nin (MHP)kuruluşunun 51. yıl dönümü münasebetiyle Çankırı’da program düzenlendi. Düzenlenen programda konuşan MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan, Türkiye’nin ayağındaki prangalardan kurtulmamız lazım" dedi.

Program saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı okunduktan sonra Din Görevlisi Satılmış Akyol tarafından okunan Kur'anı kerim tilaveti ile devam etti.

Açılış ve selamlama konuşması yapan Çankırı MHP İl Başkanı Hasan Çakır, “Bu gün geçmişte yaşanan kırgınlıkların ve kızgınlıkların aşılma günüdür. Gönül ve ülkü birliği yaparak, omuz omuza yürüme zamanıdır. Çünkü asıl olan millet varlığının devamlılığıdır. Sayın Genel Başkanımız Bilge Lider Dr. Devlet Bahçeli Bey’in değimiyle, “Siyasetimiz Milletin ve Devletin bekasının merkeze alan bütün vatandaşları toplayacak kadar bütünleştirici, hareketimiz ise bir vesile ile ayrı düşünerek 3 hilalde gönlü kalan arkadaşlarını kucaklayacak kadar kapsayıcıdır. Nice yıllarca kuruluş yıldönümü kutlamayı Rabbim bizlere nasip etsin.” dedi.

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen'in konuşmasına, “Kıymetli İl Başkanım, İlçe Başkanlarım, Ocak Başkanlarım ve Milliyetçi - Ülkücü Harekete gönül vermiş çok değerli dava arkadaşlarım diyerek başladı.

Esen konuşmasında şu ifadelerle devam etti: Hepinize en içten sevgi ve saygılarımı sunuyor, hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Allah'a şükrediyorum ki, 9 Şubat 1969'dan tam 51 yıl sonra yine aynı yerde, yine aynı çatının altında, yine aynı çizgide ve yine aynı iradenin izindeyiz.

Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş beyefendi 51 yıl evvel bugün, Türkiye'nin şanlı geleceği için yeni bir başlangıcı, yeni bir çağı, yeni bir Ergenekon'u müjdeliyordu. Burada toplanan kalabalık, 51 yıl önce Adana'daki kongrede atılan tohumun koskoca bir çınar haline geldiğinin göstergesidir.

Sizlere Çankırı Belediye Başkanı olarak değil, bir dava arkadaşınız, bir kardeşiniz, bir yol arkadaşınız olarak hitap etmek istiyorum. Çünkü benim için makamların en büyüğü ve renk kutsalı sizlerle dava arkadaşı olmak ve aynı yolda yürümektir. Kıymetli Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Beyefendinin de ifade ettiği gibi, "Biz de taban yoktur, dava arkadaşlığı vardır. Biz de tavan yoktur, ülkücü şuur hakimdir.' Liderimizin yolu yolumuz, sözü sözümüzdür.” Dedi.

Esen, Değerli Dava Arkadaşlarım;

Partimizin 51. yılı kutlu olsun, niyaz ederim ki, tarihi varlığımız, haklı bahtiyarlığımız ebedi olsun. Burada toplanan birbirinden değerli katılımcıların fazla vaktini almadan, belediye çalışmalarına ilişkin kısa bilgiler vermek isterim.

En başta şunu çok açık ve net bir şekilde ifade etmek isterim ki, 3 Hilal'in dalgalandığı Çankırı Belediyesi'nde adam kayırma, rüşvet, yolsuzluk, rant, israf kesinlikle yoktur ve olmayacaktır. Gururla ifade etmek istediğim bir başka konuda, Çankırı Belediyesi, artık ayakları üzerinde durabilen, kendi imkânları ile projeler geliştiren ve borçlarını ödeyen bir konumdadır.

Esen, "17 Milyonluk Borç Ödedik"

Allah'a hamd olsun ki, göreve geldiğimiz günden bu yana hem çalışmalarımızı yüzde 50 oranında artırdık, hem de eski dönemden kalan yaklaşık 17 milyonluk borç eksiltmesi yaptık.

Rutin belediye çalışmalarının yanında T.C.D.D. parkı çalışmaları, sosyal tesis onarım çalışmaları ile turizmin lokomotifi olacağını düşündüğümüz Tuz Mağarası çevre düzenlemesi çalışmalarımız da hızla devam etmektedir. Allah'ın izni ile burada 8. Ayın sonunda geniş kapsamlı bir festival yapmayı planlıyoruz. Bizlere güvenip inanan hemşerilerimizi ve ülküdaşlarımızı asla yanıltmayacağız. Başınızı öne eğdirecek tek bir icraatımız olmayacağına huzurlarınızda bir kez daha söz veriyorum. Biz Çankırı için ve aziz davamız için her fedakârlığa hazırız.

Hep birlikte, Bir Ülkünün Peşinde 51. Yılı geride bıraktık, nice 51 yıllara ulaşmak için her zamankinden daha fazla çalışacağız. Azim ve kararlılıkla mutlaka başaracağız, kutlu davamızı muhakkak yaşatacağız. Bu duygu ve düşüncelerle sözlerime son veriyorum. Hepiniz Cenab-ı Allah'a emanet olun. Ne Mutlu Türk'üm Diyene diyerek sözlerini bitirdi.

Açılış konuşmalarından sonra değerlendirmelerde bulunan MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan, Türkiye gündemini yorumladı.

Ayhan yaptığı açıklamada, "Bugün Milliyetçi Hareket Partisinin kuruluşunun 51. yıl dönümü münasebetiyle Çankırı teşkilatımızın organize ettiği bir toplantı vesilesiyle aranızda bulunmaktan gurur duyuyorum.

Türkiye'nin ayağındaki prangalardan kurtulmamız lazım. Sisteme dışarıdan müdahaleleri engellememiz lazım. Türkiye'yi gerçekten kaosa sokmak istiyorlar. Bunları bizim engellememiz lazım. Devlete sızmışlar devleti bölmek istiyorlar devletin ordusuna, yargısına, emniyetine, istihbaratına, basınına iş dünyasına sızmışlar. Sızılmadık yer kalmamış. ve darbenin psikolojik alt yapısını hazırlamışlar. Şimdi bütün bunlara baktığımız zaman Milliyetçi Hareket Partisi düne kadar ne söylediyse, kime söylediyse söylediklerinin tamamının arkasındadır. 15 Temmuz'dan sonra siyaset müessesesinde ertelenemez geciktirilemez mükellefiyetler yüklenmiştir.

Bunlar devlet yönetiminde seri sürekli çabuk etkin güçlü bir idari yapının tesisidir. Parlamenter sistemde yer değiştirmenin kalkması, işlevini yitirme, sorun çözme kabiliyetinin ortadan kalkması, denge denetlemenin örselenmesi, huzur güvenlik, bekanın tehdit edilmesi hükümet kurma sürecinde çok zorlanılma rejim krizine davetiye çıkarılmış bunun potansiyel problemlerin ortaya çıkar bileceği görülerek yapısal zaafların ortadan kaldırılması çalışılmıştır. Milliyetçi Hareket Partisi demokrasi dışı arayışları gidermek için elinden geleni yapmıştı. Yeni bir sistem gerekiyordu hasar tespiti lazımdı. Kamu kuruluşlarının etkisinin artırılması hukukun alt yapısının oluşturulması lazımdı. Şimdi ortaya çıkan sorunlar sistem sorunu değil. Siyasi yasal bürokratik ve sosyolojik bir dönüşüm gerekiyor. Siyaset dışı bir tasarım olamaz olmamalı. Küresel ve siyasal aktörler zorlanıyor" dedi. 

Bu haber 8479 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum