Her Devrin Adamı Oluyorlar ya La…

Vatandaşlar sendika yetkililerinin siyasetle değil, sağlık sorunlarıyla ilgilenmesi gerektiğini ifade ederek tepki gösterdi. Çankırı Devlet Hastanesi ve bazı Sağlık Ocaklarının içi de dışı da Çankırı’yı yakıyor diye bunlara sahip çıkan siyasetçilere de tepki göstermeden vaz geçmiyor.

Her Devrin Adamı Oluyorlar ya La…
31 Aralık 2018 - 11:22

Siyaseti Bırakın İşinizi Yapın!

 

Sağlıkta Sorunlar Bittimi Beyler?

 

Çankırı'da Sağlık Sendikası Ne mi Yapıyor?

 

Sağlık sektöründe yaşadığı sıkıntılarla sık sık gündeme gelen Çankırı’da, Çankırı Sağlık Sen Yetkililerinin yaptığı siyasi çalışmalar ‘pes’ dedirtti.

 

Çankırı'da sağlık sektöründe yaşanan problemlerin ardı arası kesilmezken, Çankırı’da sağlık sektörüne yön veren sendika yetkililerinin sosyal medya üzerinden paylaştığı fotoğraf tepkiye neden oldu.

 

Sağlık Sen Çankırı Şube Başkan Vekili Murat Taşkıran, AKP’li milletvekilleri Muhammed Emin Akbaşoğlu, Salim Çivitçioğlu ve Belediye Başkanı Hüseyin Boz’la birlikte çektirdiği fotoğrafı, “Her şey "Çankırı" için 24 Haziran’dan sonra şimdiki hedef 31 Mart Belediye Başkanlığı; Durmak yok yola devam” notuyla paylaştı.

 

Sendika Başkanı Tuna Dinç ile Sendika Üyesi Kadir Barak’ın da bulunduğu fotoğraf kentteki sağlık problemlerini yeniden hatırlattı.

 

Siyasetçi Misiniz, Sağlıkçı mı?

 

Kentte yaşanan sağlık sorunlarıyla ilgili ses çıkartmayan sendikanın siyasi çalışmaları kafaları karıştırdı. Sağlık Sen Çankırı Şube Başkan Vekili Murat Taşkıran, adeta bir siyasetçi gibi 24 Haziran seçimlerinin ardından tek hedeflerinin 30 Mart seçimleri olduğunu ifade eden bir paylaşımda bulundu.

 

Vatandaşlar sendika yetkililerinin siyasetle değil, sağlık sorunlarıyla ilgilenmesi gerektiğini ifade ederek tepki gösterdi. Çankırı Devlet Hastanesi ve bazı Sağlık Ocaklarının içi de dışı da Çankırı’yı yakıyor.

 

Sağlık Sen Sendikacı İseniz Başarılarınız Nelerdir? Sendikacı Gözüküp de Siyaset Yapıyorsanız Başarılarınız Nelerdir?  

 

Hatırlanacak olursa dönemin Çankırı Valisi Vahdettin Özcan, Sağlık Sen Çankırı Temsilcisi Tuna Dinç'i "Gözüme gözükme, yıkıl karşımdan edepsiz adam" diye azarlamış, Özcan, kurmaylarına Dinç hakkında soruşturma başlatılması talimatı vermişti.

 

İnsanları seçimlerden sonra görüşeceğiz deyip tehdit eden zihniyet böyle sert taşa çarpınca neden şaşırıyor...

 

-Hem de sağlığın sendikası aymazlıkta son nokta-

 

Çankırı da bir çok iş yerine sigara içmeden dolayı cezalar yazıldı, iş yeri kapatıldı. Ama; Sağlık Sen hem de sağlık kurulusunda sigara içiyor.

 

Tüm resmi ve özel kapalı alanlarda tütün ve tütün içerikli maddeler kullanmak yasak da; Sendika yetkililerine mi serbest?

 

Sendika mı Ali Babanın Çiftliğimi?

 

Çankırı da kaffe ve restoranlar da kapalı alanlarda sigara içmek yasak da sendika yetkililerine mi serbest Sayın Vali, Sayın İl Sağlık Müdürü?

 

Sayın idareciler bu resim resmi kurum da sendikacılar çalışan ziyaretleri yaparken çekilmiş kişilerin Facebook'taki sayfasında da var, dikkatinize sunulur. Adaletin huzurunda bedelini ödesinler. Gereğini yapmazsanız sizlerde suçlusunuz haberiniz ola.

 

 

 

 

Bu haber 11660 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 28 Yorum
 • Adil orak
  5 yıl önce
  Noluo yaaa minnacık şeerde tuuu size tuu.Çankırı'yı ne hale getirmişler tuu.
 • Aksacli
  5 yıl önce
  Sayın haberci18 yöneticileri böyle tarafsız önem arzeden ve gerçekten sorun teşkil eden haberleri yaptığınız için öncelikle teşekkür ederim. Yalniz haberlerin sonuca ulaşması için öncelikle haberin arkasına düserek siyaseti ve Ak Parti il ve ilçe teşkilat başkanlarını, değerli velilerimiz ve yetkililer de bu konu hakkındaki görüşlerini bildirmeleri yapmış olduğunuz haberin sonucunda bu kadar halkın haykırmasına bilen alacakları tavrı da ortaya koyduğunda değer taşıyacaktır diye düşünüyoruz. Yıllardır kanayan yara olan bu sendika başkanı hakkında siyasi görüşleri merak etmekteyiz Çankırı halkı olarak lütfen bu ricamızı kırmayıp haberin arkasını getirebilirsiniz seviniriz, saygılarımızla. aksaclilar.
 • misafir
  5 yıl önce
  Sayın bürokratlarımız bu yanınızda görünen kişiler daha önce İdris Şahin'in daha sonra, Hüseyin Filiz'in şimdide sizin yanınızda duruyorlar. Aynı ayçiçegi gibi güneş nereden doguyorsa o tarafa dönüyorlar. Bu adamlar emin olun ki Hastanede abartısız %30-40 oy kaybıbana sebep olacaklardır. Yazılan yorumların fazlası var eksigi yok. Hastanede yolsuzluk almış başını gidiyor. Hastane şu an sendikacıların çiftligi olmuş istedikleri gibi at koşturuyorlar. Ordaki üç şahsın ikisi müdür digeride perde arkasından hastaneyi yönetiyor yok böyle bir şey. Sizden ricamız bu adamların gerçek yüzünü görünüz. Sağlıkcıları bu sendikacılardan kurtarınız.
 • Misafir
  5 yıl önce
  Evet fazla söze gerek yok. Bir sendika üyeleri başkanı bulundugu kurumun yonetimini etkileyecek yerde çalışamaz. Ama bu sendikanın adamları heryerde çalışıyor. Maaşda yeni ataması olan bir kişiye zorla imzalattırılıyor. Ve dedigi cümlede senin için iyi olur. Sen kimsinde bu cumleyi kullanırsın. Zaten belli digerleri 2 si müdür, 1 i hasta haklarında. Ceplerini düşüneceklerine hastahaneye nasıl doktor getiririz diye düşünsünler. Zorla üye yapıp olmayanları seni ilçelere sürerim cumlesi ile korkutamazsınız. Sorun ilçelerdeki memurlar neci diger sendikadanlar. Sendika kendi görevinden çıkmış bir durumda şuan. Kendi sendikasında çalısanlar ise gelmedigi halde geldi gözüküp mesailerini alanlar tabi bu olayıda herkeze yapmıyorlar. Olay büyük vay halimize...
 • Sendikalı
  5 yıl önce
  Vekillerimiz ve halkımız bilsinler ki, Kendini sendikacı olarak tanıtan bu arkadaşlar sağlık çalışanlarını temsil etmiyor. Bizim yerimiz Cumhurbaşkanımızın yanı olduğu için tarafımız belli olsun diye biz bu sendikadayız, onlar menfaatleri ve koltukları için oradalar. Ama bir gerçek var mazlumun ahı yerde kalmaz. Rabbim yarına bırakır ama kimsenin yanına bırakmaz.
 • Aksacli
  5 yıl önce
  Arkadaşlar bunlar hastanenin içinde kurmuş oldukları kraliyeti ben inanıyorum ki Celal başkanım olsun inanıyorum ki Salim vekilim ve Akbaşoglu vekilim de bu çırpınışlar inişi duyup önlem alcaklardır. Seçimden önce yoksa bu sıkıntılı hastane içindeki tuna ve etrafındakileri cimere kadar reisimize kadar götürülecek derecede büyük önem arz eden bir durumdur. Artık personeli istedikleri gibi yönlerdiren haksızlıkların ayyuka çıktığı bir yönetimin vebalı Ak Parti hükümetimizin oy sıkıntısına yol açacağını düşünüyorum. Bence artık sendikayı kendi emellerine kullanıları siyaseti de siyasetçileride kendi isteklerini öyle veya böyle bir şekilde yaptırarak onlarıda kullanıldıklarını görüp nasıl geldiyse başa bir an önce öyle gitmelerini sağlamak sağlık camiası açısından çok iyi olacağını düşünüyorum. İnsan önce ekmek yediği yerde huzurlu olmalı ama malesef bunlar ne ekmek yedigi yerde nede bundan kaynaklı insanların evinin içindeki huzura kadar etkiliyor bunları görün artık.
 • abidin ÇAĞLAR
  5 yıl önce
  Üyelerin bir kısmı işe başlarken neye imza attığını bilmeyerek üyeliği yapılmış daha sonrasında ıtırazlarında ise ilçe havası teklifi yer değiştirilme korkusu ile bir kısmı kişisel beklentisi ile mevcudiyetini sürdürmektedir kanaatindeyim.
 • satılmış Soysal
  5 yıl önce
  Sayın sağlık müdürü Personellerin sorular nı araştırmak için Disiplinde çalışan bii memuru hastaneye göndemiş.i.Bu görevli herkesin sorunlarını dinledi. Not aldı, yazdı çizdi. Sonradan öğrendik ki ençok sağ.sen yöneticiler inden şikayet edilmiş ve nasıl olduysa bu şikayet edenlerin listesi Tuna Dinçe verilmiş. Yani bu saaten sonra Kim müdüre güvenir de bii sorununu anlatır. Herkes şöyle düşünüyor. Müdür geçici nasılsa gider. Bu Tuna giller bii şekilde siyasileri kandırıyorlar. O zaman paton bunlar. Milleti de korkutarak kendilerine bağladılar, kişikiksiz y... yaptılar. 2019 temizlik aklık paklık yılı olsun. Bunlardan kurtuluş temizlik yılı olsun. Herkes işini yapsın. Müdürü, idarecisi sapla samanı ayıralım. Liyakat olsun.. iyi çalışalım. Hastalara iyi hizmet verelimm. Sonuçta Hepimiz hastalara iyi hizmet vermek için maaş alıyoruz . Ortalık ta dolaşanların Egosunu şişirmek için değilll.
 • abdullah hakbilen
  5 yıl önce
  Ak Partiye oy veriyoruz ailece. ekmeğini bu tuna ve ekibi yesin. Kendisi ağız dişe müdür .. yardımcısı Kadir Barakı da devlet hastanesinde müdür olsun. ooo değme keyfe. 81 ilde nerde görüldü sendika başkanı ve yardımcısı müdür olmuş. 1 i bizde gerçi 80 il kaldı.Cumhurbaşkanımıza canımız feda ama bunları bizim ilin siyasileri ne zaman görecek. Kul hakkı bu. Savunması nasıl olacak bunun?
 • Erdoğan
  5 yıl önce
  Tuna Dinç Hüseyin Filiz ve İrfan Dinç sayesinde biyerlere gelmiştir. Kendisi siyasilerin ve yakın Zengin Çevresinin güzel emireridir. Onlar için her şeyi yapar sırf çıkar menfaat için istediğini iki dakikada ayagını kaydırır. Hakkı olana hakkını vermez haksız olanı siyasilerin doğrultusunda işe koyar hemşire doktor sağlık personeli temizlikcisi dahil. Üyelerinide iyi kandırır üyeleri gelir buna Tuna bey işimiz var der halletmez sonra kırk takla atar açıklamak için. Yazık güzel şehrimde böyle insanlar biryerlere geliyor çok yazık üstüne üstelik koskoca bir Vali kovuyor bunu hala yüzsüzce o koltukta oturuyor bunun vebali hem bunda hem bunu oraya getirenlerde.
 • Selvinaz
  5 yıl önce
  Mezarlık girişine yeni yapılan sağlık ocağının akmayan tavanı yok. Giden bilir. Yeni yapılan bu binadaki rezillikleri nasıl görmüyorsunuz. Yada görüp yapandan neden hesap sormuyosunuz? Yeni bina yı kim nasıl teslim aldı sorun bunların hesabını verin cezalarını. Lafa gelince hizmet aşkı hedef bilmem ne. Oy moy yok size artık, kaynaya kaynaya su kalmadı.
 • Rıfat
  5 yıl önce
  Memlekette salgın var, bebek, çocuk, genç, yaşlı dökülüyor. Bunlar seçim telaşında. Çevremde yakın zamanda görüştüğüm kim varsa ya hasta yada evlerindekiler hasta. Bunları araştırın. Bu salgın mı yoksa millete ilaç satmak için bir saldırımı? Şimdi ben bunu diyorum diye bana hemen hain devlet düşmanı diyenler olur mutlaka. Sorgulamak araştırmak hainlik mi sizce? Bakın çevrenize yada gidin hastanelere ne demek istediğimi anlarsınız. Grip öksürük nefes darlığı halsizlik genel şikayet. Mevsimsel değil kesinlikle. Değişik bir virüs.
 • TC.vatandası
  5 yıl önce
  Bu üyeler sendikaya çok önceden üye olanlardır.her devrin adamı olmayanlardır.sorarsanizki sendika dan memnunmusunuz.bin kere hayır. üye hakkı savunması gerekenler hak yemektedir. hastanenin tüm yönetimine temsilcilerini, arkadaş hanımlarını, köylülerini getirip kendi çıkarlarını gözetmekteler.3_4 yıllık Acil Tıp teknisyeni kalite biriminde çalışmakta mesela.arkadaş hanımı kadrosundan .sayın milletvekillerimiz biz bu hastanede her değere layık olmak motivasyonu ile çalışiyoruz.bunlarla aynı karede olmanız bizleri çok üzmektedir. herşeyi biliyorsunuz sizler. oy potansiyelinize bunlar zarar veriyorlar kendi çıkarları için.bir oyu bile çok önemseyen Cumhurbaşkanımızın çalışma ilkelerine aykırı davranılan bu sendikal yönetimi sizlere bırakıyoruz.bizlerin umudu olun.
 • Köroğlu
  5 yıl önce
  Böyle adamlar yüzünden AK Partinin ne kadar zarar gördüğünü, oy kaybettiğini Reis bilse bunları kızılcık sopasıyla kovalar.
 • Sağlık çalışanı
  5 yıl önce
  Herkes sendikadan şikayetçi ama ne hasılsa 1200 üyesi var kimse istifa edipde ağırlığını koyarak tepki göstermiyor. Sendika üyesi olupta yazan beyler istifa edip gelin senin benim verdiğim yetkiyi sana bana karşı kullanıyorlar en kral yerlerde görev yapıyorlar kime ne diyim sağlıkta ne yönetici nede idareci kaldı. Yazacak çok şey varki yazmayım artık yeri ve zamanı gelince kozlar paylaşılır bunların yaptıklarıda kalmaz yanlarına Allah büyüktür.
 • Ahmet Şimşek
  5 yıl önce
  Bunlar sendikacı değil, bunlar bize boyun eğmeyen kim var ayağını nasıl kaydırırız, nasıl tehdit yoluyla üye yaparız, nasıl sürgünle tehdit eder yola getiririz, bunların hesabını yapıyorlar. Akşama kadar ancak hepsinin karısı kızı en baba yerlerde çalısıyor. Arastırılsın aralarında nöbet tutmadan para aldıgı söylelenenler var, lütfen araştırılsın bakanlıktan çok sayıda müfettiş gelsin. Bu iddialar doğru mu, yanlıs mı hem çalısanlar öğrensin hem Çankırı halkı.
 • Yaaa
  5 yıl önce
  Vali Vahdettin Özcan'ın kızdığı adamdan hayır gelmez. Vali Özcan kral adamdı. Vekilinden bürokratına hepsini hizaya sokuyordu.
 • Ayakçı takimlar
  5 yıl önce
  Ne yapalım memleket memleket bunlara kaldı. 20 yıl okumuş doktorları bu şahıslara ezdire ezdire saglıgın durumu ortada. Sayın siyasiler artık bunlara prim vermeyin. Bunlar size de çok zarar veriyor buna emin olun. Biz vatandaş olarak sikayetimiz çok.
 • hastane çalışanı
  5 yıl önce
  O resimdeki hastane personelleri sendikacı değiller . Onlar Cumhurbaşkanı,onlar başbakan,onlar il valisi. onlar sağlık müdürü her şey onlardan sorulur. Atamalar onlarda,t ayinler onlarda, kimin nerede görev yapacağı onlarda. Onların hepsi sağlık memuru, O makamlara gelecek nice branşlarda sğlık personeli var. Yiyip içip geziyorlar. Ne sendikacısı. Sendika hak arar. Haksızlık yapmaz. Evet birde doktorlara da istediklerini yaptırıyorlar. Birisi babasına sakat raporu alarak vergi ödemeden sıfır arabaya kadar aldı. Yetkilere de bu arada duyurulur.
 • Zulum
  5 yıl önce
  Sayın cumhurbaşkanımız her zaman esilrnden yana mazlumdan yana olmuştur olamayada devam ediyor bu beylerin neler yaptıklarını devlet hastanesinde gelin görün dinleyin siyaseti arkalarına alarak baskı zlum yok etme nasıl yapılır öğrenin koltuklarda oturabimek adına ne pislikler yapuiyyap görün birileri bu zulme dur demeli artık dur demeli
 • şerafettin Erdoğan
  5 yıl önce
  Eski devlet hastanesi yanındaki hurdalığı lutfen kaldırın. Şehrin merkezinde hurdalık olmaz. Sağlık Bilimleri Fak.duvarı dibi hurdalık olmaz. Sağlık müd. yakışmıyor.
 • Eren Krsvrn
  5 yıl önce
  Bu kişileri yazın Hüseyin Filiz le sık sık görüyorduk şimdi de Salim vekilimizin peşinde dönüyorlar belli menfaat peşinde koştukları zaten hastanede gastroloji doktoru yok, siyasilere yağcılık yapacaklarına işlerini yapsınlar yapamıyorlarsa yapan birileri gelsin yeter artık halkın mağdur olduğu.
 • Murat Barak
  5 yıl önce
  Bu Tuna Dinç bey iki kelimeyi yanyana getirip cümle kuramayan zat ve yönetimindeki kişiler Çankırı da sağlık namına bişey bırakmadılar. Bunun tek sorumlusu Hüseyin Filiz, İrfan Dinç ve Akp yönetiminin Çankırıdaki yöneticileridir. Bu siyasiler bu elemana neden bu kadar teslim ettiler kendilerini anlam veremiyoruz. Bütün sendika yönetimi ve eşlerinin sağlığın en paralı yerlerde çalışması kimin özlük haklarını savunduğunu gözler önüne seriyor. Sağlık Müdürü şimdi çekildi kenara ay sonu maaşını almanın derdine düştü. Etliye sütlüye karışmıyor. Gizli evraklar sendikanın elinde geliyor ama bunlara gene hiç bişey olmuyor. Yeter artık yeter. Bitsin bu işkence. Tüm hastane yönetimi sağlık müdürü ve bu sendikadan kim kurtaracak bu Çankırı yı?
 • TÜRKK!!!!!
  5 yıl önce
  SAYIN SİYASİLER, SAYGIDEĞER SAĞLIK YÖNETİCİLERİ; KENDİLERİNİ SENDİKACI ZANNEDEN BU ŞAHISLARDA, YALAN, İFTİRA, MOBİNG, HAKSIZ KAZANÇ, ADAM KAYIRMA, EHİL OLMAYANI YETKİLENDİRME, KARALAYARAK İNSANLARI İŞİNDEN ETME, VS VS VS...YOK YOK. BUNLARIN SİZLERLE VERMİŞ OLDUKLARI RESİMLER VALLAHİ SİZE OY KAYBETTİRİR. ARTIK BU SALTANATI SONLANDIRIN. DEVLET HASTANESİ PATLAMAYA HAZIR BOMBA. BİRAZ OLSUN VEBAL ALMAKTAN, İLAHİ HESAPTAN KORKUNUZ VARSA GEREĞİNİ YAPARSINIZ. YOK BUNCA İNSAN YALAN KONUŞUYORSA VARIN BİLDİĞİNİZİ YAPIN. SAYGILARIMLA.....
 • Feray öyüm
  5 yıl önce
  Sendikayı kendilerine koltuk edinmek için kullanan zavallı insanlar. Siyaset yapmayı bırakıp sağlık camiasının beklentilerini karşılayacak işlerle uğraşın biraz da...
 • Sağlık Yöneticilerine ve Siyasete
  5 yıl önce
  Çankırı sağlık yöneticilerini neden sendika belirliyor acaba, bir çoğu Çankırı da ikamet etmiyor bile, il dışından gelip gidiyorlar, Çankırı'yı bir üst basamağa çıkmak için basamak olarak kullanıyorlar, daha önceki yoneticilere bakılırsa bakanlıkta görev yapıyorlar, mevcut yöneticiler buradan sonra nereye gidecekler acaba, Çankırı'yı, Çankırı sağlığını düşünen yok. Tek dert makam mevki koltuk. Bu kapsamda sağlık yöneticilerinin tepkisiz kalması normal çünkü kendisini koltuğa oturtan adama yanlış yapmak istemiyor Al Gülüm Ver Gülüm
 • Murat Barak
  5 yıl önce
  Geciken adalet adalet değildir, Sigara denetimi yapan kuruma sigara yasağı yokmu nerede adalet, Bu haberden sonra bu şahıslara işlem yapılmasi çok birşey ifade etmeyecek, bu güne kadar yöneticiler neden buna ses çıkarmadı, neden görmezden gelindi, acaba koltuk kaygısımı var, Çankırı siyaseti bunları desteklemeye devam etsin bakalım, sandıkta hesaplaşırız.
 • Osman Bçvş
  5 yıl önce
  Tuna Dinç muayene sırası kendisinde olmamasına rağmen Doktor Sabri Şen in odasına sırada bekleyen tüm hastaları ite kaka içeri girdi yanındada bi sürü şürekası vardı ilk defa görmüştüm o gün bu adamı demek ki seviye belliymiş