ÇÖKH'de Her Geçen Gün Artan Başarı

Makatta kanama, kansızlık, kabızlık şikayeti ile gelen C.Ö isimli 77 yaşındaki hasta gerekli tetkikler sonucunda kolon kanseri olduğu ortaya çıkması üzerine ameliyata alındı.

ÇÖKH'de Her Geçen Gün Artan Başarı
30 Aralık 2019 - 21:27

Çankırı Özel Karatekin Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Müjdat Güller, yaptığı başarılı ameliyatlarla adından söz ettirmeye devam ediyor. Makatta kanama, kansızlık, kabızlık şikayeti ile gelen C.Ö isimli 77 yaşındaki hasta gerekli tetkikler sonucunda kolon kanseri olduğu ortaya çıkması üzerine ameliyata alındı.
 
Yapılan bu önemli ameliyata ait görüşlerini aldığımız Op. Dr. Müjdat Güller; “Hastamız makatta kanama, kansızlık, kabızlık şikayetleri ile hastanemize başvurmuştur. Muayene sonrasında kolonoskopi yapılmasına karar verdik. Hastaya kolonoskopiye hazırlık için ilaçları yazıldı. 4 gün sonrasında kolonoskopi işlemini gerçekleştirdik. İşlem esnasında hastanın; sigmoid kolon 25 cm’de lümeni daraltan çepeçevre saran ülsere lezyon izlendi.
 
Hastadan multiple bxler alınıp patolojiye gönderildi. Patoloji sonucu Adenokarsinom şeklinde raporlandı. Hasta yakınları ile görüşme sağlanarak, hastanın bir an önce ameliyata alınması konusunda bilgi verildi. Hasta yakınları ameliyata karar verince, ameliyat öncesi hazırlıklar yapılıp hastanın yatış işlemleri yapıldı. Ameliyat öncesi hastamız medikal tedavi görüp ameliyata alındı. Yaklaşık 2 saat süren laparoskopik (kapalı) operasyon başarılı bir şekilde gerçekleştirilerek hastamızı servise aldık. Ameliyattan 5 gün sonra hastamızı sağlıklı bir şekilde taburcu ettik. Hastamız kemoterapi almadan sağlığına kavuşmuştur.” şeklinde ifade etti.
 
Hastane yetkililerince yapılan açıklamada;  “Ölümcül olabilecek hastalıklardan olan kolon kanseri görülme sıklığı her geçen gün artmaktadır. Bu tür ameliyatların hastanemiz bünyesinde tecrübeli hekimler ve sağlık personelleri ile başarılı bir şekilde yapılıyor olması bizim için onur verici bir durumdur. Hastamıza acil şifalar diler, bu başarıda emeği geçen hekim ve sağlık personellerimize başarılarının devamını dileriz.” denildi.


 

Bu haber 3470 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum