Çankırılıların Evde Kalması Yönündeki Çağrılarımızı Tekrarlıyoruz (Özel Haber)

Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Çelik, "Benim güzel, şirin, düşman ayağı değmemiş yârenler diyarı, tuzumuzun beşiği memleketim Çankırı’dan övgüyle söz etmek boynumuzun borcu." ifadelerini tekrarladı.

Çankırılıların Evde Kalması Yönündeki Çağrılarımızı Tekrarlıyoruz (Özel Haber)
12 Ocak 2021 - 15:54 - Güncelleme: 12 Ocak 2021 - 16:40

İçişleri Bakanlığının yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele genelgesi kapsamında hafta içi akşamları saat 21:00 başlayan, hafta sonları Cuma günleri akşam saat 21:00 de başlayan, pazartesi sabah 05:00 de sona eren uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle Çankırı’da vatandaşların kısıtlamaya uyduğu gözlemlenirken, kentte polis, jandarma ekiplerinin denetimleri aralıksız sürüyor.

Benim güzel memleketimin kuralcı halkına gönülden teşekkür ederim. İnşallah fazla can kaybımız olmadan bu illet hastalıkta biter, birlik beraberlikle bitireceğiz. Allah bir daha göstermesinMaske, Temizlik ve Mesafe kurallarına riayet ederek tedbiri elden bırakmamalıyız.

Bugünlere, vatandaşlarımızın büyük sabrı ve tedbirlere uyması; başta sağlık çalışanlarımız olmak üzere tüm duyarlı insanlarımızın gayretleriyle geldik. Lütfen tedbirlere uymaya devam edelim. Rehavetin bizi ve yakınlarımızı hasta edebileceğini unutmayalım.

Çankırı Belediyesi, Yeşilçam sanatçıları ve çizgi film karakterlerinin replikleriyle hazırlanan afişlerle, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı temizlik, maske, mesafe çağrısı yapıyor.

Belediyece hazırlanıp kentteki billboardlara asılan afişlerle, salgınla mücadelede temizlik, maske kullanımı, sosyal mesafe konusundaki tedbirlere işaret ediliyor.

Afişlerde "Süt Kardeşler", "Çiçek Abbas" filmleri ile "Alaaddin'in Sihirli Lambası" gibi çizgi filmlerin sahneleriyle akıllara kazınan replikler, tedbirlere uyarlanarak kullanılıyor.

Vatandaşlar, "Seni hiç sevmiyorum süt oğlan. Baban da maske takmazdı, onu da sevmezdim.", "Herkese benden maske Şakir'e yok.", "Dile benden ne dilersen. Maske, mesafe ve temizlik." gibi repliklerle uyarılıyor.

Şehitler, yaranlar diyarı, Kaya Tuzunun merkezi, başkenti Çankırı’dan tüm dostlara selam olsun.

Evlerinden çıkmayan Çankırılı hemşehrilerimizi için şehrimizin güzelliklerini sergileyen fotoğraflılarını yayınlayarak farkındalık oluşturuyoruz. Uyum içerisinde kentimize hizmet eden, İl Emniyet Müdürlüğü, Jandarma Güvenlik Güçlerimize ve sürecin kahramanları Sağlık Çalışanlarına teşekkür ediyor saygılarımızı sunuyoruz. Unutmayalım ki; salgınlar toplum sağlığını ciddi anlamda tehdit etmektedir. Zaman, toplumsal birer varlık olan bizlerin topyekun bu sorumluluk bilinciyle hareket etme zamanıdır..

Vatandaş memnuniyeti odaklı, sorunlara en kısa yoldan temas eden, aktif, dinamik yeni çözümler üreten, mevzuatın, temayüllerin esiri olmayan www.haberci18.com İnternet Medyası bu coğrafyanın bir ferdi olarak fedakâr, cefakâr, kadirşinas okurlarıyla, insanlarıyla çok mutlu. Hayırlı, sağlıklı, bereketli, huzurlu, mutlu, başarılı günler diliyoruz... Her şey gönlünüzce olsun yarenler.


Benim güzel, şirin, düşman ayağı değmemiş yârenler diyarı, tuzumuzun beşiği memleketim Çankırı’dan kendimiz ve drone ile yukarılardan çekilmiş çeşitli resimleri hep birlikte izleyelim.
Bu haber 2334 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum