Hoş Geldin On Bir Ayın Sultanı Ya Şehr-İ Ramazan!!!

Müslümanlar için büyük öneme sahip üç aylardan ramazanın ilk teravih namazı için camilere gelen vatandaşlar, ramazanının coşkusunu yaşadı.

Hoş Geldin On Bir Ayın Sultanı Ya Şehr-İ Ramazan!!!
06 Mayıs 2019 - 00:59

Allah'ım sana sonsuz şükürler olsun, bizleri Ramazan ayına sağlıklı ve huzurlu kavuşturduğun için.

 

Başı rahmet,ortası mağfiret,sonu da cehennemden azad olan Ramazan-I Şerifimiz mübarek olsun,Yüce Rabbim tüm Türk-İslam alemine hayırlara vesile eylesin İnşaallah!!!

 

Ramazanın ilk teravih namazı kılındı

 

Çankırı'da vatandaşlar Ramazan ayının ilk teravih namazını kılmak için camilere akın etti. Karatekin Mahallesi'nde Kanuni Sultan Süleyman'ın emri ile Sadık Kalfa tarafından inşa edilen Sultan Süleyman Camisi'nde vatandaşlar ilk teravih namazını eda etti.

 

Namaz öncesi vaaz veren İl Müftüsü, ramazanın önemine vurgu yaptı.

 

Kur'an-ı Kerim'in, ramazan ayında indirildiğini anımsatan Müftülük görevlileri din hocalarımız, bu ayın bağışlanmak için fırsat olduğunu söyledi.

 

Vatandaşlar, 11 ayın sultanı, huzur ve bereket ayı ramazanın ilk teravih namazını kılmak için camilere akın etti.

 

Kadın, erkek, genç, yaşlı, çocuk her yaştan çok sayıda vatandaş, teravih namazını kılmak için Çankırı’daki camileri doldurdu.

 

Camilere gelen vatandaşlar, ilk teravih namazıyla ramazanın coşkusunu yaşadı. İlk teravih namazı kılındı ve dualar edildi.

 

Müslümanlar için büyük öneme sahip üç aylardan ramazanın ilk teravih namazı için camilere gelen vatandaşlar, ramazanının coşkusunu yaşadı.

 

Camilerimizde kadınlar da kendilerine ayrılan bölümde namazlarını idrak ettiler.

 

Kentteki bazı camilere asılan mahyaların ışıkları da yanmaya başladı. Yatsı ezanının okunmasıyla, şehrimizdeki camilere akın eden vatandaşlar, ramazanın ilk teravihini kıldı. Anneleriyle camide namaz kılan çocuklar da ramazan coşkusuna ortak oldu.

 

Teravih namazı kılmak için camiye gelen bazı vatandaşlarımız, yaptıkları açıklamalarda, ramazanın tüm İslam alemine hayırlı olmasını dileyerek, "Bu sene Rabbim'zin mağfiretine ve bereketine daha çok ihtiyacımız olduğuna inanıyoruz. Her ramazanda ilk teravih için Büyük Camii'ne geliyoruz. Yol güzel olunca yoldaş da güzel oluyor" ifadelerini kullandı.

Bu haber 1451 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum