Hücre Evinde Yakalanan FETÖ Firarisi Karı-Koca Tutuklandı

Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri tarafından, 9 Temmuz'da, Ankara'nın Pursaklar ilçesinde FETÖ'nün "gaybubet evi" olarak adlandırdığı hücre evinde yakalanan ve Çankırı Karatekin Üniversitesi yapılanmasında mahrem imam olduğu iddia edilen çift tutuklandı.

Hücre Evinde Yakalanan FETÖ Firarisi Karı-Koca Tutuklandı
11 Temmuz 2019 - 17:57

Son Dakika Sıcak Haber "FETÖ Firarisi Çift Tutuklandı"

 

Çankırı Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, örgütün Çankırı Karatekin Üniversitesi yapılanmasında mahrem imam olduğu iddia edilen S.Y ile örgüt içerisinde yine adı geçen üniversitede kadınlardan sorumlu olduğu iddia edilen Ş.Y., Ankara’nın Pursaklar ilçesinde FETÖ’nün gaybubet evi olarak adlandırdığı hücre evine düzenlenen operasyonda yakalanmışlardı.

 

Çankırı’da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınan çift tutuklandı.

 

Çankırı Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında aranan ve Ankara’da düzenlenen operasyonda "gaybubet evi" olarak adlandırılan örgüte ait hücre evinde gözaltına alınan şüpheliler S.Y. ile eşi Ş.Y'nin, emniyetteki işlemleri tamamlandı.

 

Sağlık kontrolünden geçirilen zanlılar, adliyeye sevk edildi.

 

Nöbetçi sulh ceza hakimliğine çıkarılan şüphelilerden, terör örgütünün Çankırı yapılanmasında "mahrem imam" olduğu iddia edilen S.Y. "örgüt yöneticiliği", kentteki kadınlardan sorumlu olduğu öne sürülen eşi Ş.Y. ise "örgüt üyeliği" suçlarından tutuklandı.

 

Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri tarafından, 9 Temmuz'da, Ankara'nın Pursaklar ilçesinde FETÖ'nün "gaybubet evi" olarak adlandırdığı hücre evine operasyon düzenlenmiş, operasyonda şüpheli çift yakalanmıştı. Evde yapılan aramada ise sahte kimlikler, bir miktar döviz ve Türk lirası ile dijital materyal ele geçirilmişti.

Bu haber 7698 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum