Yaşam Mücadelesi Veren Çağlar Ailesine Devlet Şefkat Elini Uzatmalı

Çankırı Valimiz Sayın Abdullah Ayaz ve Yapraklı İlçe Kaymakamımızın, “Yaşam Mücadelesi veren Çağlar ailesine devletin şefkat elini uzatacaklarından şüphemizin olmadığının altını da biz çiziyoruz. İnşallah aile sevindirilecek."

Yaşam Mücadelesi Veren Çağlar Ailesine Devlet Şefkat Elini Uzatmalı
08 Ekim 2021 - 23:19 - Güncelleme: 09 Ekim 2021 - 07:32
Devlet Şefkat Elini Uzatmalı

Çankırı Yapraklı İlçesi Yukarıöz köyünde yaşayan Hüseyin Çağlar’ın Dertleri Bitmiyor!

www.haberci18.com İnternet Medya Haber Merkezimize ulaşan Çağlar ailesi dertlerini dile getirdi.

Yetkililerden Çözüm İstiyorlar

Yıllar Önce Yaptıkları Evlerine Giriş Çıkış Yapamadıklarını Belirterek; Yaşatılan Eziyetlere Artık Katlanamayacaklarını Vurguladılar…

Hüseyin Çağlar tarafından haber merkezimize ulaşan bilgilere göre, “Sayın yönetmen, evimizin 4 tarafı duvarlarla örülü. Evimize ulaşamadığımız gibi geçim kaynağımız olan hayvanlarımızda ortada kaldı. Çankırı Yapraklı İlçesi Yukarıöz köyünde yaşamakta olan bir vatandaş olarak ve konunun çok önemli haber değeri olduğu için siz yetkililere şahsımıza yapılan bu haksızlık ve vurdumduymazlığı yazıyorum.”

Resimde görülen evde yaşamaktayız. İnanın çok mağduruz. Kış geldi. Hayvanlarımız yaylada. Hayvanlarımızı ahıra koyamıyoruz. Köye 10. Ayın sonuna doğru ineceğiz. Yıllar önce yaptığımız evimizin etrafına komşularımız duvar çektiler. Ve şuan hiç bir şekilde evimize ulaşamıyoruz. Bu olayı Yapraklı Kaymakamlığına ve Cumhuriyet Savcısına bildirdiğimiz halde bir çözüm bulamadık.

Mahkeme Dosyası Ankara Bölge Adliye Mahkemeleri 17. Hukuk Dairesinde

Yol için mahkemedeyiz, 3 yıldır istinaftan karar çıkmadı. Yolumuz resmiyette hiç olmadı, Biz mahkemeyle yol istedik. Ama bugüne kadar sonuçlanmadı. Komşularda duvar çektiler evlerinin etrafına. Bizde kapana kısıldık. Eve girmiş olsak hastalık yada yangın veya hastayı taşımak için girip çıkılamıyor. Şuan uçarak girmekten başka çaremiz yok. Çok komik ve vahim haldeyiz.

www.haberci18.com İnternet Medyası olarak bu olayı gündeme taşımanızdan hiçbir yetkili rahatsız olmasın. Bu insanların feryadını duyura bilmek için önce yerel idarecilerimizin bir çözüm önerisi bulmaları için, bu yanlıştan bir an önce dönülmesi için tabii ki zaman vermek istiyoruz.

Mahkeme kararı ile istedikleri yolu da alamadıklarını iddia eden Çağlar ailesi; “Mahkemenin kararı beklenmeden, diğer komşular tarafından da duvarların acelece örüldüğünü söylediler. Bu nasıl bir adalet. Biz insan değil miyiz? Diyen Çağlar ailesi aydınlatılmalarını istiyor.

Çankırı 1. Asliye Hukuk Mahkemesinin 2015/881 Esas sayılı kararına istinaden babası Bekir Çağlar adına tapu kaydı bulunduğunu söyleyen H. Hüseyin Çağlar Çankırı Yapraklı İlçesi Yukarıöz köyü 210 ada, 10 parsel numarasında bulunan adreste ikamet ettiği de resmi olarak kayıtlarda mevcuttur. Çevresindeki parseller bahçelerini duvarla kapatınca geçiş yolları da kapandı. Sorunları çözülmez ise kışın yaşanmaz olan yayladan köye inemeyeceklerini, geçimlerini sağladıkları hayvanlarının da telef olacağını düşünen Çağlar ailesi, “Duvarlar örülürken kendi bahçelerine diktikleri meyve ağaçlarının da habersiz ve sorgusuzca katledildiğini sosyal yaşamlarının da sürdürülmesinin zorlaştırıldığını iddia etmekteler.

Yüce Mahkemenin Geçit Hakkımızı Sağlamasını Saygı İle Karşılayacağız

Hüseyin Çağlar, “Ama; lehimize çıkacak her hangi bir kararla karşılaşırsak mücadelemizi sonuna kadar devam ettireceğiz. Gerekirse Cumhurbaşkanımıza kadar ulaşmaya çaba sarf edeceğiz.” İfadelerini kullandı.

Sağlıklarının da tehlikeye girdiklerini vurgulan Çağlar ailesi Ambulans ve İtfaiye’nin dahi evlerine girebilmelerinin mümkün olmadığının altını çizdi. Köy Muhtarlığı ve İlçe Kaymakamlığına konuyu ilettiklerini söyleyen aile sorunlarının bir an önce çözülmesini istiyor.

Bu Haberden Sonra Sayın Valimizin, İlçe Kaymakamımızın İvedilikle Konunun Takipçileri Olacaklarını Ümit Ediyoruz

Haber içerisinde sunulan fotoğraflardan da görüleceği üzere 65-70 yaşında olan yaşlı karı-koca Çağlar ailesinin sağlığını tehlikeye atmamak lazım diye düşünüyoruz. 21. Yüzyılda yaşadığımız ülkemizde bu tür haberleri sayfalarımıza taşımak istemezsekde üzerimize düşeni yapmak ta, görmeyen gözleri açmakta, yetkilileri göreve çağırmakta boynumuzun borcudur. 

www.haberci18.com İnternet Medyası olarak inanıyoruz ki, Çankırı Valimiz Sayın Abdullah Ayaz ve Yapraklı İlçe Kaymakamımızın, Köy Muhtarı'nın “Yaşam Mücadelesi veren, zor anlar yaşayan Çağlar ailesine devletin şefkat elini uzatacaklarından şüphemizin olmadığının altını da biz çiziyoruz."

Bu haber 6134 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • 18 li
  1 hafta önce
  Dünya mahkemelerinde bazen masumlar suçlu,bazen de suçlular masum damgası yiyebiliyorlar. Şahitler ve deliller bazen hakimlerimizi yanıltabiliyor. Ama Allah'ın mahkemesi esas olandır ve hiç bir hak yoktur ki hak sahibine verilmesin. Önemli olan burada bu işleri hal yoluna koyup oraya tertemiz gitmektir. Geç kalınmadan bu iş mahkemesiz çözülmelidir. Malumunuz Allah cc ''Bana kul hakkı ile gelmeyiniz'' buyurmaktadır. İlgililere ithaf olunur.
 • Satılmış Sert
  1 hafta önce
  Allah Allah biz ne ara bu hale geldik, getirildik. Biz köylü, akraba, eş dost olarak, daha doğrusu ve en önemlisi insan olarak birbirimize selam verip alamayacaksak, birbirimizin sofrasında bir bardak su içemeyecek sek, akrabayı bırakın bir kenara, en önemlisi bir insanın, bir Müslümanın kalbini kiracaksak, mağdur edeceksek, kul hakkını alacaksak bütün köyün arazisinin tapusu bir kişinin adına olsa ne çare . Allah insanlarımıza akıl fikir ve ihsan versin inşallah. Bu durumun gerek devlet büyüklerimiz gerekse bu mağduriyeti yaşatan kardeşlerimizin bir an önce ellerini kalplerinin üzerine koyup vicdanının sesini dinlemesini rica ediyorum, umarım bir an önce bu mağduriyeti giderilerek eski mutlu günlerine dönerler.