Öyle Yağma Yok. 3 Kuruşa 5 Köfte Yok..

AK Parti Çankırı Belediye Başkan Adayı Hüseyin Filiz basın mensupları ile kahvaltı organizasyonunda bir araya geldi.

Öyle Yağma Yok. 3 Kuruşa 5 Köfte Yok..
24 Ocak 2024 - 16:16 - Güncelleme: 24 Ocak 2024 - 16:24
Filiz, “Hakem düdüğü çaldığı zaman herkes kendi kalesine geçer. Tamam mı?

Öyle yağma yok. 3 kuruşa 5 köfte yok.”


AK Parti Çankırı Belediye Başkan Adayı Hüseyin Filiz basın mensupları ile kahvaltı organizasyonunda bir araya geldi.

Kahveci Hacıbaba Restoran da düzenlenen etkinlikte, İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Çıbık AK Parti Çankırı İl Başkanı Koray Erdoğan, Merkez İlçe Başkanı Bahri Kılıç, İl Kadın Kolları Başkanı Melike Çilhan, Gençlik Kolları Başkanı Sadık Çendek ve parti yönetim kurulu üyeleri hazır bulundular.

AK Parti İl Başkanı Koray Erdoğan
, AK Parti Belediye Başkan Adayı Hüseyin Filiz, “Yerel Basınımızın birbirinden kıymetli mensuplarıyla bir araya gelerek samimi bir sohbet ortamında Çankırı'mız üzerine istişarelerde bulunmak istedik. Katılımlarından ve değerli fikirlerinden dolayı kendilerine ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.” İfadelerini kullandılar.

Erdoğan, güzel hizmetler getirmek için çalışacaklarını, hazır ve kararlı olduklarını belirterek seçimlerin Çankırı ve tüm millet adına hayırlı olması temennisinde bulundu.

Çankırı’nın yerel ve ulusal basın mensupları ile AK Parti Belediye Başkanı Hüseyin Filiz’in bir araya geldiği organizasyonda sıra sorularımızın sorulmasına geldi. Sorularımızın doğru olarak cevaplandırılmasını rica ettik.

“Derdimiz, sevdamız Çankırı” sözleriyle konuşmaya başlayan 24,25,26 Dönem Çankırı Milletvekili ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Hüseyin Filiz, basın mensupları ile bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

www.haberci18.com İnternet medya Yönetmeni Mustafa Çelik olarak şu soruyu yöneltim.

Bazı illerde, büyük şehirlerde İttifak oldu ortak aday çıkarıldı. Çankırı’da neden ittifak olmadı? Çankırı’da siyaset yapmaya gerek yok. Hizmete bakmalı. Çankırı ile dalgamı geçliyor? Bu kimin aklı? AK Parti ile MHP ortak aday olarak İsmail Hakkı Esen veya Hüseyin Filiz’i çıkarsalardı iyi olmazmıydı? Çankırı için çok düşündürücü. İki başarılı rakibin karşı karşıya getirilmesi hiç iyi olmadı... Yapılan ve yapılmasına devam eden hizmetlere vefa zamanı. Çankırı’da zor bir seçim olacak. İsmail Hakkı Esende, Hüseyin Filiz’de yabana atılacak isimler değil. Çankırı’mız için en iyisi olsun İnşallah. Çankırı’da seçimin galibi kim olacak soruma nasıl bir cevap verirsiniz?

İşte verilen cevap:
Bu seçim biraz daha kaliteli geçsin istiyorum. Yani seviye ve çizgi biraz daha iyi geçsin. Bazı yerlerde yıpratma şeyleri olabilir. Benimle ilgili alnım açık, benim yaptığım işler üretimle alakalı, ticaretle alakalı, helal kazanç. Cenabı Allah bizi harama bulaştıracaksa, bu işimizi nasip etmesin. Bize helal ekmeğimiz yeter Allah’ın izniyle.

İlk defa karşı tarafla da ilgili diyaloğumuz iyi olan bir kardeşimiz aday. Her zaman o bana abi diyor, ben ona kardeş diyorum. Aramızda hiçbir problem yok, olmayacak. Orada da seviyenin iyi gideceğini düşünüyorum. Basında da iyi gideceğini düşünüyorum. Ondan sonra moral ve motivasyonumuzu etkilemeyen hiçbir şey olmazsa, enerjimizi sadece memleketimizle ilgili harcayalım diyorum ve Cumhurbaşkanımıza da iyi bir mesajla ilgili Çankırı’ya teslim edelim anahtarını. Bizi Cumhurbaşkanımız telefon açıp buraya gönderdi. Biz onu mahcup etmek istemiyoruz. Daha önce AK Parti'de olup kaybettiğimiz iller var. Ankara, İstanbul gibi Çankırı’da bunların içerisinde. Bu kaybettiğimiz yerleri Sayın Cumhurbaşkanım yeniden istiyor yani. İstanbul, Ankara neyse Çankırı’da Cumhurbaşkanımız için sadece bir il değil, kaybettiğimiz yer olduğu için Allah’ın izniyle geri alacağız.”


Filiz, siyaseti 5 yıllığına nadasa bıraktığını belirterek, “Uzun bir aradan sonra partim beni tabiri caizse nadas'a bıraktı. Ben de 5 yıl dinlendim. Öyle bir dinlendim ki, öyle bir enerji depoladım ki artık bu enerjiyi tutamaz hale geldim.

Cumhurbaşkanımız da arayınca geldik. Şimdi moral ve motivasyonumuz o kadar iyi ki. Sahayı gördükçe şunu fark ettim, kendi kanaatimi söyleyeyim size, halkımız o kadar özlemiş ki bizi, o kadar özlemiş ki, ben de halkı gördükçe, isteklerini görünce, ben de sahaları o kadar özlemişim ki. Yani bunu Allah’ın izniyle iyi bir sonuçla taçlandırdığımız zaman bize güvenen iradeye, Sayın Cumhurbaşkanımıza iyi bir mesaj vereceğiz. Bir de tabi şu var, bizdeki bu arzu ve istek, siyaset yapmak, kendimizi tatmin etmek değil, asla. Şöyle bir hevesimiz var, canımız sıkılıyordu burada bazı projelerimiz yarım kalmıştı. Biz bu projeleri tamamladığımız zaman Çankırı’ya çok büyük bir değer olacak ve şehir gelişecek, büyüyecek. Şehir gelişip, büyüyünce biz de ömür boyu bu şehirde bir iz bıraktık diye mutlu olacağız. Bizim yani herkesin mutlu olma şartı başka başkadır işte. Ben bu işlerden haz alıyorum.” diye konuştu.

Belediye Başkan Adayı Filiz, ithal aday söylemlerine karşı “Ben Çankırılıyım. Çankırı’da doğdum ve Çankırı’ya gömüleceğim.” sözleriyle karşılık verdi.

Filiz, “Efendim işte nüfusu burada değilmiş, oyu burada değilmiş. Yani bunlar bizi yormasın diye istirham ediyorum. Yani sizden değil de bazı yerlerde sallıyorlar. Sabahleyin buraya gelirken dedim ki meşhur nüfustan benim şey neredeymiş? Bak benim dedim. Sizlere bunu vereyim. Ben şeyimi ikametgahı mı hiç götürmemişim. Bakın ikametgah mı hiç götürmemişim arkadaşlar yani götürmemişim ki getirsem. Eşimle beraber 3 dönem milletvekilliğinden bu yana ikametgahım buradaydı. Ondan önce 2011 de de Ankara il yönetimindeydim.

Yani ikametgahı var mı? Burada oy kullanacak mı? Yani kimse Hüseyin Filiz’i ithal aday yapamaz. Şimdi sarı baba mezarlığında dedem Hüseyin Filiz yatıyor, amcalarım yatıyor, orada büyük annem yatıyor ve belki 30 40 kişi var, annem yatıyor gelir gelmez annemin mezarından başladık, ben de Allah’ın izniyle buraya gömülecem. Tamam mı? Burada doğdum buraya gömülecem Filiz aile mezarlığı orda bizi böyle ithal adayla falan mukayese ederlerse şaşarım onların aklında güler geçerim. Buradaki evin duruyor. Kendimize ait tapular evimiz duruyor. İkametgâhımız burada duruyor. Ondan sonra nasıl başka bizi nereye sokacaklar? Bakalım hiçbir şey yok” dedi
.

Filiz’den Esen’e Destek Açıklaması

Daha önce katıldığı bir programda Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen için “Beni engelleyenler Belediye Başkanımızı engellemeye çalışıyor. Ben onun destekçisiyim” sözleriyle yeniden gündeme gelen AK Parti Belediye Başkan Adayı Hüseyin Filiz, “Engel, mengel şu anda hiçbir şey kalmadı. Ben belediye başkanımızın projelerini destekliyorum ama partisini desteklemiyorum. Hakem düdüğü çaldığı zaman herkes kendi kalesine geçer. Biz seçimi kim kazanırsa kazansın, onun projelerine yine yardımcı oluruz. Biz kazandığımız zaman da bizim projelerimize de onların yardımcı olması lazım.” dedi.

Basın mensuplarıyla bir araya gelen AK Parti Belediye Başkan Adayı Hüseyin Filiz, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Filiz, daha önce katıldığı bir toplantıda Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen ile ilgili Esen’i destekleyici ifadeler kullanmıştı. Gazetecilerin o günkü ifadelerine ilişkin sorusuna yanıt veren Filiz, “O toplantıya hatırlıyorum. O toplantıya ben geldim diye belediye başkanımızda geldi. Yani engel mengel şu anda hiçbir şey kalmadı. Atış serbest, herkes çalışabilir istediği gibi. Ben o toplantıda ve başka toplantılarda da şunu söyledim, AK Parti Genel Merkezimiz de bunu söylüyor, ittifak olduğu için, ben belediye başkanımızın projelerini destekliyorum ama partisini desteklemiyorum.

Hakem düdüğü çaldığı zaman herkes kendi kalesine geçer. Tamam mı? Öyle yağma yok. 3 kuruşa 5 köfte yok. Ya biz şimdi Avrupa’ya medeni ülkeler diyoruz ya, medeniyette şu var. Seçime kadar 2-3 ay Amerika'da, Avrupa'da seçim kampanyaları hızlı gider, seçimden sonra da el birliğiyle kendi ülkelerini kalkındırmak için birbirine destek oldular. Yardımcı oldular. Biz seçimi kim kazanırsa kazansın, onun projelerine yine yardımcı oluruz. Biz kazandığımız zaman da bizim projelerimize onların yardımcı olması lazım. Niye yardımcı olmak istedik Belediye Başkanımızın projelerine? Çankırı kazansın diye. Biz projelere nasıl yardımcı olabiliriz? Bakanlarımız nezdinde yardımcı olabiliriz. Biz bunları yaptık. Yani bakanlarımız nezdinde belediye başkanımızla gittik, bakanlarımızla görüştük, yardımcı olduk ama biz projenin ondan sonra mühendisi değiliz. Biz projenin ondan sonra takipçisi değiliz. Proje iyi olur, kötü olur, ben onu bilemem. Projenin uygulayıcısı belediyenin kendisi. O projenin iyisini kötüsünü halkımız takdir edecek. Biz buraya projeleri yani Çankırı’ya aday olurken projeleri tenkit etmeye gelmedik. Biz ne için geldik? Biz daha iyisini yapacağız. Daha mükemmelini yapacağız. Daha fazlasını yapacağız. Biz kendi projelerimizi hayata geçireceğiz. Başkasının projelerine asla ‘kaşının üzerinde gözün var’ demeyeceğiz. Ona millet karar verecek. Sözümüzün de arkasındayız. Belediye başkanımızı geçmişte, projelerini hayata geçirsin diye, önü açılsın diye destekledik. Allah’ın izniyle seçimi alıyoruz, aynısını ondan da bekleriz.” şeklinde konuştu.

Çankırı’da 1975 – 1980 yılları arasında eğitim enstitüsünde öğrenim görenlerin, 44 yıl sonra ilk defa buluşarak (Haziran 2022) hasret giderdiği etkinliğe katılan Hüseyin Filiz şunları söylemişti:

“Ben Hakkı başkanımdan çok umutluyum. Sonuna kadar da destekliyorum, destekleyeceğim de. Çünkü şuna inanıyorum, bir insan memlekete çalışıyorsa kanının sonuna kadar onun arkasında olacağım. Söz konusu memleket, söz konusu Çankırı ise, parti teferruattır. Çalışan adamın arkasında olacağız. Dikili taşı olacak. 3 günlük yalan dünya, kendimizle hiçbir şey götürmeyeceğiz. Hayır duası alacağız. Çankırı’da bir diğer sorun da bir araya gelemiyoruz. Bunun içinde memleket ilerleyemedi. Ya da iş yapan engelleniyor. Onun için küçük il olmanın sıkıntılarını ben çok yaşadım. İnşallah bundan sonra sıkıntısız, güzel bir Çankırı olur. Belediye başkanımız Çankırı’yı şantiyeye çevirmek üzere. Onu da engelleyenler var. Ben dönemimi tamamladım, şimdi başkanımız başladı çalışmaya. Beni engelleyen aynı misyon şimdi de onu engelliyor. Ama ben olduğum müddetçe onu engelleyemeyecekler. Ben onu desteklerken parti desteklemiyorum. Aynı zamanda Çankırı’yı destekliyorum. Bu memleket bir şeyler yapsın, bir şeyler kazansın başka bir amacımız yok.”
Sözleriyle sorularımızı cevapladı.

Bu haber 6587 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 6 Yorum
 • sağlık18
  3 ay önce
  Sayın FİLİZ Allah rızası için Çankırı sağlığının başına sardığınız TU-Dİ'yi de bir değiştirin artık. Bütün Sağlık sistemini MAHVETTİ. Onlardan başka Çankırı'da idarecilik yapacak vatan evladımı kalmadı yeter artık birazda başkaları yapsın.
 • vatandaş
  3 ay önce
  Cumhurbaşkanımıza da iyi bir mesajla ilgili Çankırı’ya teslim edelim anahtarını demişsin ama bu halk defalarca verdi mesajı çankırının akp siyasetçileri anlamadı mesaj okumayı ve anlamayı bilmiyor
 • Bîtaraf
  3 ay önce
  "...Uzun bir aradan sonra partim beni tabiri caizse nadasa bıraktı...'' Nadasa bırakılan siz değilsiniz sayın vekilim. ŞEHİTLER DİYÂRI ÇANKIRI'mızdır. Hem de yıllardır... Vesselâm...
 • İpek
  3 ay önce
  Hüseyin filizle her şeyin çok daha iyi olacağını düşünüyoruz,destekçisiyiz
 • Kaan Ceylan
  3 ay önce
  Keşke bu söylediklerinizi 3 dönem milletvekili olduğunuzda yapsaydınız Çankırı siz siyaseti Nasadasa bıraktığınız 5 yıl içinde çok güzel projelerle güzelleşti gelişti ve hala devam ediyor bence siz uzun bir süre daha Nadasa bırakın siyaseti .
 • Musa Kaya
  3 ay önce
  Adaylara başarılar dilerim. Tebrik ederim çok dostane bir seçim ortamı var.