İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy İlimize Geldi

İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy ilimize gelerek, Çankırı Merkez ve Ilgaz İlçemizde gerçekleştirilen trafik uygulamalarına katıldı.

İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy İlimize Geldi
10 Ağustos 2019 - 18:20

Kurban bayramı öncesi yollardaki yoğunluk sebebiyle vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini korumak üzere ülkemizin her yerinde trafik uygulamaları yapılmakta, bu kapsamda İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy ilimize gelerek, Çankırı Merkez ve Ilgaz İlçemizde gerçekleştirilen trafik uygulamalarına katıldı.

 

İlk olarak İlimize gelen İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy'u bölge trafik müdürlüğünde Valimiz Hamdi Bilge Aktaş, Milletvekili Salim Çivitcioğlu, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hıdır Ayçiçek, Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanı Av. Abdulkadir Çelik ile diğer yetkililer karşıladı.

 

Bölge Trafik Müdürlüğünde yapılan denetimlerde  yolculuk yapan vatandaşlarımız ile sohbet eden İçişleri Bakan Yardımcısı Ersoy, şoförlere gerekli uyarılarda bulunarak, araç içindeki çocuklara da hediye ve kırmızı düdük takdim etti.

 

Görevli ekiplere teşekkür eden Protokol Mensupları  Ilgaz İlçemize hareket etti. Ilgaz İlçemizde Ilgaz Kaymakamı Muhammet Gürbüz tarafından karşılanan protokol mensupları D-100 karayolu üzerindeki trafik uygulamasına katıldı.

 

İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, bu bayramda 116 bin personelin görevli olduğunu söyledi.

 

Çankırı’ya gelen Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Kurban Bayramı münasebetiyle uygulama noktalarına katıldı. Ersoy, Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğündeki uygulama noktasında, memleketlerine gidecek olan vatandaşlara "İyi yolculuklar" dileyerek, daha dikkatli araç kullanmaları konusunda bilgilendirmelerde bulundu.

 

İçişleri Bakan Yardımcısı Ersoy yaptığı açıklamada, "2 gündür hepinizin takip ettiği gibi İçişleri Bakanımızın bütün kamuoyuna duyurduğu bayramı huzur içinde güvenlik içerisinde geçirebilmemiz için bir dizi tedbir aldık. Bugün bende burada hem tedbirlerin uygulanmasını gözledim hem vatandaşlarımızla hayırlı yolculuklar dileme maksadıyla Çankırı’mızı ziyaret ettik. Burada bütün yöneticilerimizin el birliği ile daha huzurlu ve güvenli bir bayram geçirebilmemiz için belirlenen tedbirlerin uygulanmasına gösterdikleri azami önemi titizliği büyük bir memnuniyetle gördüm.

 

Ülkemizin her noktasında böyleyiz. Bayram süresince de böyle olacak. Yaklaşık 9 bin 180 ekibimiz ve 17 bin personelimizle sahalarda denetim noktasındayız. 7 günlük tatil süresince 116 bin personelimiz aynı hassasiyet ve duyarlılıkla görev yapacak. Hem alınan önlemleri STK'larımız vatandaşlarımızın samimi sahiplenmesi ve destekleriyle toplumumuzda trafik kazalarına karşı ciddi bir farkındalık oluştu. Bu farkındalıkla 2018 yılın rakamlarına göre 2019 yılında elhamdülillah ölümlü trafik kazalarında yüzde 35 gibi çok ciddi bir düşüş yakaladık. Bunda herkesi emeği vardır bu başarı hepimizindir. Şu bayram günlerinde bunu bir görevden ziyade bunu toplumumuza karşı sorumluluk hassasiyetiyle görev başında olan bütün ekiplerimize teşekkür ediyoruz. İnşallah hep beraber huzurlu, kazaların az olduğu bir bayramı geçiririz" dedi.

 

Bakan Yardımcısı daha sonrasında Ilgaz denetim noktalarına gitmek üzere Çankırı'dan ayrıldı.

 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çankırı’daki trafik kontrol noktasına video konferans ile bağlanıp güvenlik güçlerine çalışmalarında başarı dileğinde bulundu.

 

Bakan Soylu, video konferans yöntemi ile bağlandığı Çankırı'nın Ilgaz ilçesindeki trafik kontrol noktasında, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy ve İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Hıdır Ayçiçek'ten, D-100 karayolundaki trafik akışı hakkında bilgi aldı.

 

Soylu daha sonra buradaki güvenlik görevlilerine çalışmalarında başarı diledi.

 

Trafik kontrol noktasında durdurulan araçların sürücülerine jandarma ve polislerce trafik kuralları hakkında bilgiler verildi. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber 3087 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum