İçme Suyunda Kayıp ve Kaçak ile Mücadele Tam Gaz Devam

Rehabilitasyon ve yenileme çalışmaları, Kırkevler Mahallesi, Kenbağ ve Ayan mevkilerini besleyen içme suyu ihtiyacını karşılayan ana iletim hattında gerçekleştirildi.

İçme Suyunda Kayıp ve Kaçak ile Mücadele Tam Gaz Devam
05 Ekim 2021 - 16:42 - Güncelleme: 06 Ekim 2021 - 19:41
Tam Gaz Devam

İçme suyunda kayıp ve kaçakları önlemek için kalıcı tedbirler alan Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Kırkevler Mahallesi’nde ana iletim hattına el attı. İçme suyu kayıp kaçak ile mücadele çalışmaları kapsamında yürütülen rehabilitasyon ve yenileme çalışmaları, Kırkevler Mahallesi, Kenbağ ve Ayan mevkilerini besleyen içme suyu ihtiyacını karşılayan ana iletim hattında gerçekleştirildi.

Altyapı sistemlerinin düzgün işlemesi için önleyici çalışmalarını devam ettiren Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü, içme suyundan meydana gelen arızaları en aza indirgemek, kayıp ve kaçakları minimize etmek, su yönetimini etkili bir şekilde gerçekleştirmek, içme suyunu vatandaşlara daha kaliteli ve kesintisiz bir şekilde ulaştırmak için yoğun mesaisini sürdürüyor. Su ve Kanalizasyon Müdürlüğüne bağlı ekipler, çalışmalarını bu kez Kırkevler Mahallesi’ne taşıdı. 27 personelin görev aldığı, 5 bekoloder, 4 kamyon ile 1 vidanjörün kullanıldığı çalışmalarda; içme suyu kaybının yaşandığı Kırkevler Mahallesi, Kenbağ ve Ayan mevkilerinde yaklaşık bir km’lik hat çalışması gerçekleştirildi.

Başkan Esen, bu zamana kadar farklı noktalarda gerçekleştirilen içme suyu hattı yenileme çalışmalarında önceliklerinin kayıp ve kaçak oranlarının en aza indirilmesi olduğunu söyledi.

Bu haber 2602 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Nazım
  2 hafta önce
  Güzel haber, ama Atapark karşısındaki balıkçının oradaki çeşme suyunda su sayacı yok bedava kullanıyor, eski çevre şehircilik mud. Karşısı sidar insaat yazanesinin önündeki çesmeyi herkes kullanıyor. Bunlara da el atılmalı kul hakkı bedava kullanılmamalı.
 • Mehmet Ersoy
  2 hafta önce
  Güzel bir çalışma. Esentepe ve tuzlubağları mevkiindede su kullanımı takip edilmeli bence.