İddialar Doğruysa Turizm İlçesi olan Eldivan'a Hiç Ama Hiç Yakışmıyor

Çankırı, Eldivan ilçesi, Mirac Camii güzergahında oturan Mustafa Çakır adlı vatandaş, bölge halkının kullanmış olduğu yolun kapatılmasına tepki gösterdi.

İddialar Doğruysa Turizm İlçesi olan Eldivan'a Hiç Ama Hiç Yakışmıyor
26 Aralık 2018 - 12:31 - Güncelleme: 26 Aralık 2018 - 13:37

Eldivan İlçesi Mirac Camii Yanındaki Yolun Başkanın Emri İle Kapatıldığı İddia Ediliyor Doğru mu?

 

Bu Yol Niçin Kapatıldı? Sorun Ve Sıkıntılar Nelerdir?

 

Mail yolu ile gönderilen bilgiler ve fotoğraflar Eldivan ilçesi Mirac Camii yanındaki 25 yıldır kullanan yola ait.

 

Başkanın Emri İle Kapatıldığı İddiaları Doğru mu?

 

Eldivan Belediye Başkanının emri ile kapatıldı. Bunu kendisi inkarda etmiyor açmayacağını da söylüyor.

 

Çakır “Ben hiç bir belediyenin insanların geçtiği yolu şahsi çıkarları için kapattığını görmedim.”

 

İnanmayan varsa gelip bir göz atsınlar.

 

Bölge insanları evlerine gidecek yol bile bulamaz hale geldiler.

 

Çakır şu ifadelere de yer verdi, Eldivan Belediye Başkanının kapattığı kısım imar planında yol olarak gösteriliyor. Belediyenin parası olmadığı için istimlak edemem diyor. Şu an Allah korusun söz konusu güzergahta bir çok ev var. İtfaiye yada Ambulans ve Polis araçlarının geçmesi mümkün değil. Gereğini size bırakıyorum. Saygılarımla. Mustafa Çakır

 

Çankırı, Eldivan ilçesi, Mirac Camii güzergahında oturan Mustafa Çakır adlı vatandaş, bölge halkının kullanmış olduğu yolun kapatılmasına tepki gösterdi.

 

Tam Komedi... İddialar Doğruysa Turizm İlçesi olan Eldivan’a Hiç Ama Hiç Yakışmıyor.

 

Mirac Camii yanından geçen yol ile ilgili kendisine herhangi bir resmi açıklamanın yapılmadığını belirten ve yapılan uygulamadaki hataların giderilmesini isteyen Mustafa Çakır “Ben bu yolu kapatmamak için çok çektim ama kimse kıymet bilmedi.” Dedi. 

 

İmar planında yol olarak gösterilen söz konusu arazinin sahiplerinden istimlak edilerek sorunun ortadan kaldırılması iyi olur diye düşünülüyor. Şayet yol Belediye Başkanı tarafından keyfi ve kasıtlı olarak kapatılmışsa turizm İlçesi olan Eldivan’a hiç ama hiç yakışmıyor.

 

Bu yol kapatma olayının kasıtlı yapıldığını iddia eden Mustafa Çakır isimli vatandaş "Şahsım tarafından yapılan bu duyurunun yanlış anlaşıldığını sanmıyorum, Eldivan Belediye Başkanının emri ve kararı oldukça açık. Eğer belediye böyle yaparak beni hemşehrilerimle karşı karşıya getirmek istiyorsa bu ayıptır, kullanmakta olduğumuz yolumuzu açsın." ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

 

Bu haber 5117 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Deniz Çam
    5 yıl önce
    Belediye başkanı da malesef baskaları tarafindan yönetilmekte demekki. Çok yazık Eldivan a yönetilen degil de yöneten bir beyin lazım bence Eldivan ın selameti icin...