Çankırı Belediyesinin İkram Çeşmeleri Hizmette

Uygulama, daha ilk gününde büyük rağbet gördü.

Çankırı Belediyesinin İkram Çeşmeleri Hizmette
13 Ocak 2024 - 11:25 - Güncelleme: 13 Ocak 2024 - 11:28
İkram Çeşmeleri Hizmette

Çankırı Belediyesi kış günlerinde içleri ısıtacak bir hizmete imza attı.  Hoca Ahmet Yesevi Cami avlusuna yerleştirilen İkram Çeşmesi, Regaip Kandili’nde hizmete girdi. Vatandaşlar, dört tarafında muslukları olan çeşmeden doldurdukları sıcak çorbaları içti. Uygulama, daha ilk gününde büyük rağbet gördü.

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen’in talimatları ile İkram Çeşmesi hizmeti uygulamaya girdi. İki adet çeşmenin birisi seyyar olarak kullanılırken diğeri de Hoca Ahmet Yesevi Cami avlusuna yerleştirildi. İçerisinde termos haznesi bulunan İkram Çeşmeleri, soğuk kış günlerinde vatandaşın içini ısıtırken sıcak yaz günlerinde de soğuk içecekler ile serinletecek. Vatandaşlar, mevsime göre çeşmenin dört tarafından aynı anda çorba veya şerbet alabilecek. Günün belli saatlerinde yenilenecek ikramlar, Belediye tarafından takip edilecek. Kış aylarında güne sıcak bir çorba ile başlamak isteyen vatandaşlar, hizmetten ücretsiz faydalanacak.

 
Bu haber 5516 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mehmet
    3 ay önce
    Sayın başkanımız,Süper olmuş. Bizler uzakta olmamıza rağmen içmiş gibi olduk. Yolun açık olsun. Allah yar ve yardımcı olsun.????????????