İl Başkanı Çelik Ve Milletvekili Çivitçioğlu'nun Konuşmalarından Öne Çıkan Başlıklar

Çankırı AK parti il yönetimi, il başkanı kadın gençlik ve merkez ilçe yönetimlerinin komple yenilenme süreçleri Türkiye de belki ilk defa Çankırı’da gerçekleşti.

İl Başkanı Çelik Ve Milletvekili Çivitçioğlu'nun Konuşmalarından Öne Çıkan Başlıklar
01 Kasım 2019 - 16:44

Gündeme Dair Açıklamalarda Bulunan Milletvekili Çivitcioğlu’nun Konuşmasından Öne Çıkan Başlıklar

 

İl Başkanı Çelik Ve Milletvekili Çivitçioğlu, “Basınla ilgili haber noktasında haber servis ediliyor. Ama eksikliklerimizi kısa sürede gidereceğiz.” diyerek sorumuza hem cevap verdiler, hem de şikayetlerin giderilmesi anlamında söz verdiler.

 

Şehrin sorunları konusunda tespit yaptıklarını da aktaran Çelik, “Şehrin sorunları konusunda tespitlerimizi yapıyoruz ve çözüm bulma konusunda milletvekillerimiz ve yönetimimizle var gücümüzle gayret gösteriyoruz. Halkımızın ve siz değerli basın mensuplarının fikir ve görüşlerini önemsiyoruz ve en doğru kararları alabilmek için istişare kanallarını açık tutuyoruz. Sizsiz bir hayat olamaz. Çünkü basın toplumun gözü, kulağıdır.

 

Çankırı AK parti il yönetimi, il başkanı kadın gençlik ve merkez ilçe yönetimlerinin komple yenilenme süreçleri Türkiye de belki ilk defa Çankırı’da gerçekleşti. Vekillerimiz destek oldu yönetimimizi oluşturduk. İl yönetiminden sonra merkez ilçe, gençlik ve kadın kollarımızın yönetimleri oluşturuldu. Bu süreçte biraz yorulduk. Partimizin desteği ile bu sorunların üstesinden geldik. Daha enerjik olarak sahada olarak çalışıyoruz. Bazı dedikodular var onları bitirdik. Yoğun çalışma süreçlerinde bazı arkadaşlarımız izin istedi ayrılmak istediler, birkaç kişi istifa etti. Partiye tepki, yönetime tepki gibi bir durum söz konusu değil.”

 

İl Başkanı ve Milletvekili Şunları Söyledi:

 

Çelik “Yapılacak hizmetlerin tamamının takipçisiyiz. Ak Parti her zaman halkımızın umudu oldu. Ak Parti halka hizmetin adı. Bizler halka efendilik yapmak için değil, halkın hizmetkârı olmak için geldik. Gecesi gündüzü olmaksızın halkımızın taleplerini karşılamak için milletvekillerimiz Ankara'da, bizler burada mesai mefhumu gözetmeksizin sürekli çalışıyoruz. İlçe ve beldelerde belediye başkanlarımız Ak Parti belediyeciliğinin ve hizmetlerinin en güzel örneklerini sergilemekte. Milletvekilimiz Salim Çivitcioğlu Çankırı'nın 371 köyünü ilçe başkanlarımız, il genel meclis üyelerimiz, koordinatör il yönetim kurulu üyelerimizle birlikte gezerek köylerin taleplerini aldı, çözüme ulaştırma ve yapılacak işlerin takibi konusunda üstün çaba sarf etti. Milletvekillerimiz Ankara'da belediyelerin ve kurumların taleplerinin sonuna kadar takipçisi olmakta, belediyelerin ve kurumların en İyi hizmeti vermesi için yoğun mesai harcamaktadır.  AK Parti Grup Başkan Vekilimiz Muhammet Emin Akbaşoğlu Meclisteki yoğun çalışma programının yanında Çankırı'nın sorunları ile de yakından ilgilenmekte.”

 

Çelik, makamların gelip geçici olduğu bilinciyle halka hizmet için birlik ve beraberlik içerisinde hareket edeceklerini ifade ederken “Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın çizmiş olduğu 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine Çankırı’mızın ve ülkemizin ulaşması için bize düşen tüm görevleri yerine getireceğiz” şeklinde konuştu.

 

AK Parti Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu ise, küçükbaş ve buzağı desteklemeleri listesinde Çankırı’nın çıkarılması ile ilgili soruya, “Türkiye genelinde İç Anadolu’daki çoğu iller destekten çıkarıldı. 550 TL olan destek 450 TL ye indi. Buzağı doğduktan sonra 175 TL’lik destek, arkasından da suni aşılamayla olan bir destek var. Bu olay bazı basında yanlış yansıtıldı. Köylerimize nasıl destek olunacaksa biz bu işin takipçisiyiz.” dedi.

 

Çivitçioğlu, “Karayollarımız ile ilgili 25 noktada tespit yaptık. Bakanlıklar düzeyinde bu işlerin takipçisiyiz. Hükümet konağı önünde üst geçit var. O yolda radarla, araçların hızlarının düşürülmesi yavaş geçmesi noktasında bir çalışma yapıldı. Üst geçitte asansörle ilgili bir sorun var buna katılıyorum. Valimizle görüştük gerekli çalışmalar yapılacak.

 

Gece gündüz vatandaşlarımızın sorunlarını çözme noktasında çalışıyoruz.

 

Göç idaresiyle ilgili dışarıdan vatandaşlar geldi. O gelenler kadrolu kardeşlerimiz. Onlar kadro ile çalışan insanlar. Buradan Çankırı’dan da 55 tane çalışan alındı 6 ay süreli.

 

 

 

 

Bu haber 1255 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • misafir
  3 ay önce
  Siz böyle devam edin gereksiz insanlara gerektiğinden fazla değer vermeye sizi oraya getiren seçmeni unutursanız sonuç Belediyedeki gibi olur.
 • Mİ ÇEKO
  3 ay önce
  Yazık ya çıkıpta pişkin pişkin koşabiliyorsunuz.