Valimiz Abdullah Ayaz, Geri Gönderme Merkezinde İncelemelerde Bulundu

İl Göç İdaresi Müdürü Yusuf Keten, Geri Gönderme Merkezi Müdürü Hüseyin Demir ve diğer yetkililer tarafından karşılanan Vali Ayaz...devamını okuyunuz.

Valimiz Abdullah Ayaz, Geri Gönderme Merkezinde İncelemelerde Bulundu
26 Temmuz 2020 - 09:43

İncelemelerde Bulundu

İlimiz ve ülkemizde özellikle kamu düzeni ve kamu güvenliğinin sağlanması açısından faydalı olacağı düşünülen bu geri gönderme merkezi, coğrafi konumu açısından da bölgedeki düzensiz göçmenlerle ilgili işlemlerin sağlıklı şekilde çözüme kavuşturulması konusunda büyük önem taşımaktadır.

Valimiz Abdullah Ayaz, Süleymanlı köyü mevkiinde bulunan Çankırı Geri Gönderme Merkezi’nde incelemelerde bulundu.

İl Göç İdaresi Müdürü Yusuf Keten, Geri Gönderme Merkezi Müdürü Hüseyin Demir ve diğer yetkililer tarafından karşılanan Valimiz Ayaz, merkezi gezerek, yabancıların yaşam alanlarında incelemelerde bulundu ve merkezde kalan yabancılarla görüştü. İl Göç İdaresi Müdürü Keten ve GGM Müdürü Demir’den personel durumu, merkezdeki yabancı sayısı ve diğer konular hakkında bilgi alan Valimiz Abdullah Ayaz, gerçekleştirilen brifing toplantısından sonra Geri Gönderme Merkezinden ayrıldı.

Geri Gönderim Merkezi, ülkemizde bulunan yabancı uyruklu şahıslardan; Düzensiz Göçe (İllegal giriş, illegal çıkış, giriş yasağını ihlal, ikamet ihlali, vize ihlali, izinsiz çalışma vb.) konu olanlar, Adli ve İdari suça karışmaları nedeni ile sınır dışı edilecek yabancılar kapsamına alınanlar ve 6458 sayılı Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanununa uymayanlar haklarında karar verilinceye kadar İdari Gözetim Kararı alınarak Geri Gönderme Merkezinde tutulurlar.
 

Bu haber 2277 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum