Vali Taşolar, Pandemi Sürecinin Etkilerinin Hala Devam Ettiğini Söyledi

Yatırımlar hakkında bilgi veren Vali Taşolar, “Toplam proje sayısı 629. Yıl içerisinde biten 468, devam eden 101, ihale aşamasında 26, proje aşamasında, başlanamayan 34...devamını okuyunuz.

Vali Taşolar, Pandemi Sürecinin Etkilerinin Hala Devam Ettiğini Söyledi
30 Ocak 2024 - 10:59 - Güncelleme: 30 Ocak 2024 - 11:11
2024 yılının ilk il koordinasyon toplantısı Vali M. Fırat Taşolar başkanlığında gerçekleştirildi.

Yılın ilk koordinasyon toplantısı ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları, bölge müdürleri ile kamu kurum ve kuruluş temsilcilerinin katılımı ile Çankırı Valiliğinde gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen programın açılış konuşmasını yapan Vali M. Fırat Taşolar, “Bugün 2023 Yılı Yatırım Programı’nda yer alan projelere ilişkin yıl sonu esaslı değerlendirmeler yapılacak ve proje uygulamalarında koordinasyon gerektiren konular görüşülecektir” dedi.


Yatırımlar hakkında bilgi veren Vali Taşolar, “Toplam proje sayısı 629. Yıl içerisinde biten 468, devam eden 101, ihale aşamasında 26, proje aşamasında, başlanamayan 34. Toplam proje tutarı 22,5 milyar TL. Önceki yıllarda harcanan 3,9 milyar Tl., 2023 ödeneği 2,9 milyar TL. ve 2023 yılı sonuna kadar harcanan 20,7 milyar TL. Yatırım Programı’nda yer alan projeler temelde İlimizin sosyo-ekonomik göstergelerini ve kamu hizmetlerini iyileştirici niteliktedir” dedi.

Pandemi sürecinin etkilerinin hala devam ettiğini de aktaran Vali Taşolar, “Pandemi sürecinin etkileri henüz devam ederken Ülkemiz, yüzyılın felaketi olarak adlandırılan Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremle sarsılmıştır.

Kuşkusuz seferberlik anlayışı ile çalışmalar deprem bölgesine yoğunlaşmıştır.

Yaşanılan sürece rağmen 2023 yılı yatırım programımızda % 93 nispetinde nakdi gerçekleşme sağlanmıştır. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Aynı gayret ve çalışmanın 2024 yılında da sürdürüleceğini umut ediyorum.


2024 Yılı Yatırım Programı 15.01.2024 tarihli Resmi Gazetede yayımlanmıştır. Ancak yatırımların ağırlıklı olarak genel başlıklar halinde verilmesi nedeniyle, Bölge ve İl kuruluşlarımızın hazırlayacakları Çalışma ve İş Programlarından sonra İlimiz yatırım programı netleşecektir. Bu konuda 2024/1 nolu Genelgemiz ile uygulama esasları sizlere bildirilmiştir. Gerekli takiplerin yapılması yatırımların etkin uygulanmasını sağlayacaktır” dedi.

Vali Taşolar konuşmasının devamında ise, “Bugün yatırım uygulamalarının yanı sıra, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürümüz tarafından, Cumhurbaşkanımızın eşi Sayın Emine Erdoğan hanımefendinin himayelerinde sürdürülen «Sıfır Atık Projesi» ile ilgili bilgilendirme sunumu yapılacaktır.

Sözlerimin sonunda, 2023 yılı uygulamalarında görev alan her düzeydeki kamu personeline ve yüklenici çalışanlarına teşekkür ediyor; 2024 yılı uygulamalarında başarılar diliyorum” dedi.

Bu haber 1448 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum