İl Millî Eğitim Müdürlüğü İl Danışma Komisyon Toplantısı Yapıldı

Milli Eğitim Müdürlüğüne ait bilgilerin ve çalışmaların sunumunun yapıldığı toplantıda ilimizin eğitim çalışmaları tüm yönleriyle ele alındı.

İl Millî Eğitim Müdürlüğü İl Danışma Komisyon Toplantısı Yapıldı
26 Ağustos 2019 - 14:31

İl/ilçe Millî Eğitim Müdürlükleri Yönetmeliği’nin 24. maddesi gereğince Valilik Birlik Salonunda, Vali Yardımcımız Mustafa Emre Kılıç başkanlığında İl Milli Eğitim Danışma Komisyonu toplandı.

 

Vali Yardımcımız Mustafa Emre Kılıç, yaptığı açılış konuşmasında; yılda iki defa gerçekleştirilen bu toplantının ilimiz eğitim durumunun yansıtıldığı ayrıca başarının yükseltilmesine yönelik tedbirlerin ve çalışmaların paylaşıldığı bir nitelikte olduğu ve katılımcıların görüş ve önerileri ile toplantının çok daha önem kazandığını belirtti.

 

İl Millî Eğitim Müdürü Muammer Öztürk tarafından, Millî Eğitim Müdürlüğüne ait bilgilerin ve çalışmaların sunumunun yapıldığı toplantıda ilimizin eğitim çalışmaları tüm yönleriyle ele alındı. Toplantıda yapılan sunumda ilimizin öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, gerçekleştirilen projeler, yatırımlar, sınav başarıları, gerçekleştirilmesi planlanan eğitim stratejileri, istatistiki veriler tek tek paylaşıldı. İstatistiki verilerin ışığında ilimizin eğitim durumunun fiziki kapasite, sosyal aktiviteler ve birçok alanda ulusal düzeydeki başarı yönünde yükselme eğilimi gösterdiği gözlendi. Ayrıca Öztürk; “eğitimde sağlanan bu başarıda emeği geçen tüm paydaşlara teşekkürlerini iletti.”

 

Sunumun ardından tüm paydaşların katılımıyla paylaşımda bulunularak ortaya çıkan fikir ve öneriler kayıt altına alındı. Gelecek eğitim öğretim yılı için iyi dilek ve temenniler belirtilerek toplantı sona erdirildi.

 

 

Bu haber 2457 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum