İlçe Kaymakamları ile Eğitim Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Toplantıda ilçe Kaymakamlarından gelen görüş ve öneriler alındı.

İlçe Kaymakamları ile Eğitim Değerlendirme Toplantısı Yapıldı
07 Ekim 2021 - 18:25
Valilik Konferans Salonunda,  Valimiz Sayın Abdullah Ayaz Başkanlığında eğitim konulu bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Toplantıya Valimiz Sayın Abdullah Ayaz’ın yanı sıra Vali Yardımcısı, 11 İlçe Kaymakamı, İl Milli Eğitim Müdürü, İl MEM müdür yardımcıları katıldı.

İl Millî Eğitim Müdürü Muammer Öztürk tarafından Millî Eğitim Müdürlüğüne ait verilerin ve çalışmaların sunumunun yapıldığı toplantıda ilçelerin eğitim çalışmaları kapsamında bilgilendirmeler arz edildi. Toplantıda yapılan sunumda ilçelerin öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, gerçekleştirilen projeler, yatırımlar, derslik sayıları, derslik başına düşen öğrenci sayıları, ilçe genelinde her ay düzenlenen veli buluşmaları, ilçe genelindeki sınav başarıları, gerçekleştirilmesi planlanan eğitim stratejileri, istatistiki veriler ele alınarak, detaylı sunum yapıldı.

Öğrencilerin ders dışı öğrenme ortamları, öğrencilere ve velilere yönelik rehberlik çalışmaları, il genelinde başarı elde edilmiş projelerin yaygınlaştırılması, salgın sürecinde eğitim ortamları ve öğrenci kazanımları konusunda yapılan çalışmalar detaylı olarak değerlendirildi. Toplantıda ilçe Kaymakamlarından gelen görüş ve öneriler alındı.

Sayın Valimiz Abdullah Ayaz’ın bu tür toplantıların farklı zamanlarda tekrar yapılacağını ifade etmesi ile sunum tamamlandı.
Bu haber 446 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum