Tekerlekli Kızak Türkiye Şampiyonası'nda Ilgaz Başarısı

Sadık Ak “Gün Aşırı Madalya Ve Şampiyonluk Haberleri Alıyoruz” ifadelerine yer verdi.

Tekerlekli Kızak Türkiye Şampiyonası'nda Ilgaz Başarısı
19 Ekim 2021 - 21:08
Başarı

Kızak Federasyonu tarafından Erzurum’da düzenlenen Tekerlekli Kızak Türkiye Şampiyonası ikinci gününde 100’e yakın sporcunun katılımıyla yapılan yarışmada Yıldızlar kategorisinde 8 sporcu süreye karşı kıyasıya mücadele etti. Yıldızlar kategorisinde ilk 3 sırayı Ilgaz‘dan katılan sporcular aldı. Kategoride en iyi dereceyi alan sporcular Zehra Rabia Oksal 1. Eylül Naz Tekin 2.Hatice Yağmur Önder ise üçüncü oldu.

Ilgaz Belediye Başkanı Mehmed Öztürk, ”Ilgaz Belediyesi olarak sporun ve sporcunun her zaman yanındayız. Sporcularımızı tebrik eder, Ilgaz’ımıza yaşattıkları gurur ve sevinç için kendilerine ve bu sevincin mimarı kayak hocamız Emre Erdem’e teşekkür ederiz.” Dedi.


Kızak Sporcuları Ödüllendirildi

Sadık Ak “Gün Aşırı Madalya Ve Şampiyonluk Haberleri Alıyoruz”

15-17 Ekim 2021 tarihlerinde Erzurum Palandöken’de Yüksek İrtifa Eğitim Merkezinde düzenlenen Tekerlekli Kızak Türkiye Şampiyonası’nda dereceye giren sporcular, Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık Ak tarafından ödüllendirildi.


Kızak branşında alt branş altyapısının en önemli kategorisi olan Yıldızlar Kategorisi Yıldız Kızlar grubunda Ilgazlı sporcular yarışmalara damga vurdu.

Yarışmalarda; 2013 yılında Ilgaz’ da Antrenör Emre Erdem tarafından kurulan Kızak Takımı’nın ilk sporcuları olan Zehra Rabia Oksal Türkiye Şampiyonu, Eylül Naz Tekin Türkiye ikincisi ve Hatice Yağmur Önder ise Türkiye üçüncüsü oldu.

İl Müdürü Sadık Ak, makamında ağırladığı sporcuları çeşitli hediyelerle ödüllendirdi. Başarılı sporculara Spor Hizmetleri Müdürü Ekrem Şahin, Ilgaz Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Şahin Avcı ve Antrenör Emre Erdem de eşlik etti.

Şampiyon kızlarla sohbet eden İl Müdürü Sadık Ak, Çankırı’nın 2021 yılında farklı branşlarda çok iyi dereceler elde ettiğini belirterek” Gün aşırı madalya ve şampiyonluk haberleri alıyoruz. Çankırı sporda sınıf atlamıştır. Ulusal ve uluslararası müsabakalarda şehrimiz en iyi şekilde temsil ediliyor. Çankırı’nın evlatları Avrupa ve Dünya Şampiyonalarından madalyalarla dönüyor. Bu başarılar da bizleri gelecek ile ilgili daha da heyecanlandırıyor. Sporcularımı kutluyor ve başarılarınızın daim olmasını diliyorum. Ayrıca sizleri yetiştiren, çalıştıran ve sizlere güvenen antrenörümüz Emre Erdem hocamıza da teşekkür ediyorum” dedi.


Bu haber 1135 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • SESSİZ ADAM
    3 ay önce
    Konuyla alakalı değil ama size bir önerim olacak.. Çankırı'nın ve halkın, insanların kullanımına sunulan ''KALDIRIMLARIN İŞGAL EDİLMESİ'' konusunu gündem yapabilir misiniz?. Siyasetçinin oy kaybetmeme gururu, insanların bana dokunmayan bin yıl yaşasın felsefesi sürdükçe özelikle esnaf ve araçlar kaldırımları rastgele kullanma lüksüne sahip oluyor. Bu hakkı onlara kim ya da kimler veriyor? Peki o halde kaldırımların kirası ödeniyor mu? İnsanlar nereden yürümek zorundalar?? Şimdiden teşekkür ederim. Çankırı'nın sağduyulu tek BASIN MENSUBUSUNUZ....