Valimiz Abdullah Ayaz'ın Başkanlığında Tüm Yaşam Alanlarında Denetimler Yapıldı

Türkiye genelinde olduğu gibi Şehrimiz Çankırı’da da koronavirüs salgını ile ilgili Valimiz Abdullah Ayaz'ın başkanlığında 06.08.2020 saat 14:00 de Yunus AVM önünden başlanarak pazarlar, iş yerleri, marketler, toplu taşıma, yollar, alışveriş alanları, lokantalar, kafeteryalar, taksiler, berberler...devamını okuyunuz.

Valimiz Abdullah Ayaz'ın Başkanlığında Tüm Yaşam Alanlarında Denetimler Yapıldı
06 Ağustos 2020 - 22:53 - Güncelleme: 07 Ağustos 2020 - 10:11

Çankırı'da Tüm Yaşam Alanlarında Denetim

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, “Denetimleri Kamu Sağlığının Korunması İçin Yapıyoruz, Bütün Vatandaşlarımızı Tedbirlere Uymaya Davet Ediyoruz.” Dedi

İlimizde Maske ve Sosyal Mesafe Denetimleri Yapıldı

İçişleri Bakanlığı genelgesi kapsamında, Sağlık İçin Hepimiz İçin sloganı ile 81 ilde gerçekleştirilen, maske, sosyal mesafe ve temizlik toplu denetimleri ilimizde de gerçekleştiriliyor.

Denetimlere Valimiz Abdullah Ayaz ile birlikte Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Vali Yardımcısı Şahin Bayhan, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hıdır Ayçiçek ve diğer yetkililer de katıldı.

Türkiye genelinde olduğu gibi Şehrimiz Çankırı’da da koronavirüs salgını ile ilgili Valimiz Abdullah Ayaz'ın başkanlığında 06.08.2020 saat 14:00 de Yunus AVM önünden başlanarak pazarlar, iş yerleri, marketler, toplu taşıma, yollar, alışveriş alanları, lokantalar, kafeteryalar, taksiler, Berberler ve tüm yaşam alanlarında ilgili yetkililer ile birlikte denetimler gerçekleşti.

Sabah saatlerinde başlayan denetimlerin bir bölümüne Valimiz Abdullah Ayaz da katıldı.

Denetimler sırasında esnaf ve vatandaşlarla sohbet eden Valimiz Ayaz, vatandaşlarımıza maskelerini takmaları, sosyal mesafe ve hijyene dikkat etmeleri konusunda uyarılarda bulundu.

Bütün dünya gibi ülkemizi de etkisi altına alan Koronavirüs (Covid-19) pandemisini yenmenin tek yolunun kurallara uymak olduğunu hatırlatan Valimiz Abdullah Ayaz, denetimler sırasında yaptığı açıklamalarda şunları söyledi:

Malumunuz içişleri bakanımızın ifade ettiği gibi Türkiye genelinde en kapsamlı denetim var. Sabahtan beri arkadaşlarımız devam ediyor. Bizde şimdi Belediye Başkanımız, Emniyet Müdürümüz, Jandarma Komutanımızla birlikte işletmelerimize merhaba diyeceğiz. Bu toplu denetimle denetim bitmiyor. Önümüzdeki süreçte denetimler devam edecek. Şuan amacımız kimseye ceza yazmak değil. Denetimleri bunun için yapmıyoruz. Biz denetimleri kamunun sağlığının korunması için yapıyoruz. Onun için işletmelerimizde yapmış olduğumuz denetimlerde işletme sahiplerinin ve çalışanlarının sağlığı hemde kamunun sağlığının korunması için. Malum dünya genelinde yaşanan bir pandemi var. Hayatımız yaklaşık 6 aydır zor bir şekilde maskeli mesafeli gibi tedbirlerle devam ediyor. Ama belirli bir aşamaya getirdik. İnşallah hedefimiz tekrar durum kötüleşmeden vaka sayıları çok fazla artmadan kontrol altına alınarak aşı ve ya ilaç bulunup pandemi tamamen söndürülene kadar devam ettirmek. Onun için vatandaşlarımızdan ricamız lütfen tedbirlere uyalım. Alınan tedbirler virüsle mücadele için. Onun için vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırmasını tabi ki istiyoruz. Dediğim gibi bir süre daha bu tedbirlerle yaşayacağız. Denetimler sürecek yarında öbür günde önümüzdeki haftalarda da devam edecek. Dediğim gibi amacımız kesinlikle ceza yazmak değil kamu sağlığını korumak için gerekirse cezada yazacağız.

İşletmelere de vatandaşlara da cezai işlemlerimiz oldu. Malumunuz maske uygulaması getirildiği günden beri 1 hafta boyunca uyarı yaptık. Ancak sonrasında caydırıcılığın artırılması noktasında ceza uygulamalarımız da oldu. İşletmelerimizle ilgili denetimlerimizi de önceliğimiz rehberlik ama ısrarla kurallara tedbirlere uymayan vatandaşlarımıza ceza yazacağız yapabileceğimiz bir şey yok. Dediğim gibi amacımız vatandaşlarımızın eski yaşantısında en kısa sürede kavuşa bilmesi için en kısa sürede pandemiyi söndürmek.

Bütün Vatandaşlarımızı Tedbirlere Uymaya Davet Ediyoruz

Alınan önlem ve tedbirlere vatandaşlarımızın azami suretle uymaları gerektiğini ifade eden Valimiz Ayaz, “Bu tedbirler virüsle mücadele için alınıyor.

Vatandaşlarımızın hayatlarının kolaylaşmasını tabii ki istiyoruz. Ancak bir süre daha bu tedbirlerle yaşayacağız. Denetimler, yarın da öbür gün de önümüzdeki haftalarda da devam edecek. Amacımız kesinlikle ceza yazmak değildir. Fakat kamu sağlığını korumak için gerekirse ceza da yazacağız.” şeklinde konuştu.


 


Bu haber 3404 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • 18 li
    1 ay önce
    Yunus AVM nin yöneticisi kardeşimi tebrik ve takdir ediyorum.Temizlik ve düzen konusunda ilimizde ön sıralardasınız maşallah. Sizi örnek alması gereken kurumlara bir brifing verseniz Çankırı temizliği içinde yararlı olur kanaatindeyim.