İlimizde Mutasyonlu Virüsün Görüldüğü Açıklandı

İlimizde de bu virüs 6 kişide tespit edildi. Bu virüsün en büyük özelliği bulaşıcılığının çok yüksek olması.

İlimizde Mutasyonlu Virüsün Görüldüğü Açıklandı
08 Şubat 2021 - 21:12
Valimiz Abdullah Ayaz, Basın Mensuplarına Açıklamalarda Bulundu

Valimiz Abdullah Ayaz, ilimizde görülen mutasyonlu virüs ile ilgili basın mensuplarına bilgi verdi.

Hükümet Konağında bu gün, saat 11.00’de gerçekleştirilen basın toplantısında ilimiz basınıyla bir araya gelen Valimiz Ayaz, ilimizde mutasyonlu virüsün görüldüğünü açıkladı.

Basın toplantısına Vali Yardımcısı Şahin Bayhan, İl Sağlık Müdürü Dr. Hüseyin Sarıkaya ile İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Rıfat Biber katıldı.

Valimiz Abdullah Ayaz, “Bakanlığımızın da açıkladığı verilerde görüldüğü gibi mutasyonlu virüsün tespit edildiği il sayısı arttı. İlimizde de bu virüs 6 kişide tespit edildi. Bu virüsün en büyük özelliği bulaşıcılığının çok yüksek olması. Bu sebeple bütün vatandaşlarımızı bir kere daha çok dikkatli olmaya, tedbiri elden bırakmamaya davet ediyoruz. Bu işin şakası yok.” dedi.

İlimizdeki son durumla ilgili de konuşan Valimiz Ayaz, “Daha önceki açıklamalarda da söylediğim gibi vaka sayılarımızda sıkıntılı bir durum yok ancak altını çizerek bir kez daha hatırlatıyoruz; tedbiri elden bırakmayalım. Hastalık halen aramızda kol geziyor.” diye konuştu.

Mutasyonlu virüse yakalanan vatandaşlarla ilgili gereken bütün çalışmaların yapıldığını ifade eden Valimiz Abdullah Ayaz şunları söyledi: “Mutasyonlu virüse yakalananların genel durumları iyi. Kendileri ve tüm temas ettiği kişiler karantina altında tutuluyor. Virüs bulaşan bütün vatandaşlarımızın yaşları genç. Bunu özellikle belirtmek istiyorum. Hastalık henüz bitmedi. Bitmesine de daha uzun süre var. Alınan tedbirlerle bir süre daha yaşamaya devam etmek durumundayız.”

Aşılama Çalışmaları Bakanlığımızın Öncelikleri Çerçevesinde Devam Ediyor

Aşılama çalışmalarıyla ilgili de bilgi veren Valimiz Ayaz konuşmasını şöyle sürdürdü: “Aşılama çalışmaları Sağlık Bakanlığımızın belirlediği öncelikler çerçevesinde başladı ve öyle de devam ediyor. Sağlıkçı arkadaşlarımız gayretle çalışıyor. 75 yaş üstü vatandaşlarımızın aşılamaları devam ediyor. Sağlık personelimiz daha önce aşı olmuştu. İnşallah bu hafta ikinci doz aşıları yapılacak. Sağlık Bakanlığımızın belirlediği önceliklere göre de aşılamalar devam edecek. Elimizde şu an için hedef kitlemizi aşılayacak yeterli sayıda aşımız var.

İlimizde Koronavirüsten Şu Ana Kadar 309 Kişi Vefat Etti

İlimizde Koronavirüsten vefat eden vatandaşlarımızın sayısı şu an için 309.

Azalan vaka sayılarıyla paralel olarak vefat sayımız da azalıyor. Halen hastanemizde hem servislerde hem de yoğun bakımda tedavi gören hastalarımız var. Buradan vefat edenlere Allahtan rahmet diliyorum. Tedavi gören hastalarımıza da acil şifalar diliyorum. Rehavete kapılmadan tedbirlere uymaya devam edeceğiz. Herkes bu hastalığı sağlıklı olduğunu düşündüğü kişilerden kapıyor. Daha çok dikkatli olmalıyız.”

Bu haber 6468 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Servet KALFA
    3 ay önce
    Bu altı kişinin hemen tutulup özel karantina altına alınması 14 gün bir yere çıkmadan bekletilmesi gerekir. Tedbir alınmaz ise bu 6 kişi 6000 lere çıkar iş işten geçmiş olur.