İlimizden İki Öğrenci Derece Aldı

Valimiz Abdullah Ayaz tarafından Valiliğimizde aileleri ile birlikte kabul edilen öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

İlimizden İki Öğrenci Derece Aldı
17 Kasım 2020 - 20:14
Siber Zeka Bilgi Yarışmasında Dereceye Giren Öğrencilere Valimiz Ayaz’dan Ödül

Geçtiğimiz aylarda Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Siber Farkındalık Ayı etkinlikleri kapsamında ülke genelinde düzenlenen Siber Zekâ Bilgi Yarışması’nda İlimizden iki öğrenci derece aldı. Dereceye giren öğrencilere Valimiz Abdullah Ayaz tarafından ödül verildi.

1 Milyondan fazla öğrencinin katıldığı yarışmaya ilimizden de çok sayıda öğrenci katıldı. Yarışmada öğrencilere 10 soru yöneltildi. 10 sorunun tamamını en kısa sürede doğru olarak cevaplayan öğrenciler dereceye girmeye hak kazandılar.

Geçen hafta açıklanan yarışma sonuçlarına öre ilimizden İstiklâl Yolu İlkokulu öğrencilerinden Zümra Suden Ata İlkokul kategorisinden, Mehmetçik Ortaokulu öğrencilerinden Ceylin Ulupınar ise Ortaokul kategorisinde dereceye girdiler. Her iki öğrencimiz de yüzbinlerce kişinin katıldığı yarışmada ilk 100 kişi arasına girmeyi başardı.

Valimiz Abdullah Ayaz tarafından Valiliğimizde aileleri ile birlikte kabul edilen öğrencilere çeşitli hediyeler verildi. Öğrencilerle sohbet eden Valimiz Ayaz, başarılarından dolayı öğrencilerimizi kutladı ve başarılarının devamını diledi.


Bu haber 3512 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum