İlimize Yağan Yoğun Yağış Ve Oluşan Sel Suları Ekili Arazilere Zarar Verdi

Çankırı Ziraat Odası Başkanı Nejat Gamzeli zarar gören arazi alanlarında incelemelerde bulundu.

İlimize Yağan Yoğun Yağış Ve Oluşan Sel Suları Ekili Arazilere Zarar Verdi
18 Haziran 2019 - 22:20

Ekili Araziler Su Altında

 

Bugün ilimizde yağan yoğun yağış ve oluşan sel suları sonucu Dede Köyümüzde ekili arazilerimize zarar vermiştir. Çankırı Ziraat Odası Başkanı Nejat Gamzeli zarar gören arazi alanlarında incelemelerde bulundu. Arazilerimizde incelemelerde bulunulurken iş makinasına ihtiyaç duyuldu.

 

İş Makinası Kepçe Mahsur Kaldı

 

Yağmurun şiddetini kaybetmesi ve suların çekilmesiyle olay yerine kepçeyi çıkarabilmek için vinç çağırıldı.

 

18 Haziran Haziran Salı günü öğleden sonra etkili olan sağanak yağış, Dede köyde sele neden oldu. Metrelerce sel sularının içinde çalışma yapan iş makinası kepçe bir anda sürüklenip, ardından dereye düştü. İş makinası kepçe ağır tonajlı vinç yardımıyla düştüğü dereden çıkarılırken; vatandaşlara zor anlar yaşattı.

 

Vinç’in güçlükle çıkardığı kepçe sel suları yüzünden zarar gördü. Öte yandan, yağışın yaşandığı bölgelerde tarım arazileri zarar gördü.

 

Dede Köyü, Kızılırmaklı çiftçilerimize geçmiş olsun dileklerimizi sunarız.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber 3381 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Safir
    1 yıl önce
    Haberde bilinçli yada bilinçsiz yanlışlık var batan kepçe safirtuz a ait terme çayı üzerinde bulunan köprünün temizliği ve madende Mansur kalan işçileri kurtarmak için köprü üzerinden düşmüş tarafımız ca jandarma afad ve köy hizmet leri aranmıştır evet Gamzeli olay yerine gezmeye geldiği doğru ama şirket yetkilisine geçmiş olsun dileğinde bile bulunmaması da üzücüdür sonuçta komşuyuz..