İmaret Vakfı 1. Aile Yemeği Programı Gerçekleşti

Belediye Sosyal Tesislerde gerçekleştirilen programa Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Vakıf yönetim kurulu üyeleri, burs verilen öğrenci ve aileleri ile basın mensupları katılım sağladı.

İmaret Vakfı 1. Aile Yemeği Programı Gerçekleşti
09 Şubat 2024 - 12:55 - Güncelleme: 09 Şubat 2024 - 13:06
Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen’in öncülüğünde 2023 yılı içerisinde temelleri atılan ve 4 Mart 2023 tarihli ve 32122 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak resmi olarak faaliyetlerine başlayan İmaret Eğitim, Kültür, Tanıtım, Yardımlaşma, Dayanışma ve Kalkınma Vakfı (İmaret Vakfı) tarafından aile yemeği programı düzenlendi.

Belediye Sosyal Tesislerde gerçekleştirilen programa Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Vakıf yönetim kurulu üyeleri, burs verilen öğrenci ve aileleri ile basın mensupları katılım sağladı.

Program kapsamında bu toprakların çocuklarına, bu toprağın insanlarının uzattığı bir el olmak amacıyla kurulan vakfın Çankırı’da eğitime, kültürel ve toplumsal gelişmeye katkıda bulunmak ve bireylerin hayatında fark yaratmak misyonu taşıdığı ve insan sevgisi, paylaşma, öncülük, samimiyet kavramlarını temel değerler olarak benimsediği ifade edildi.

Programda konuşma gerçekleştiren Çankırı Belediye Başkanı ve aynı zamanda İmaret Vakfı’nın Mütevelli Heyeti Başkanı İsmail Hakkı Esen, vakıfın kurulma hikayesini katılımcılarla paylaştı. İzmir’de öğrencilik yıllarında böyle bir vakıf kurmak istediğini sonrasında 2019 yılında Belediye Başkanı olduğunda ilk aklına gelenin vakıf olduğunu belirten Esen. “O dönem kendi imkanlarımızla farklı metotlarla yapıyorduk ama hep böyle bir vakıf kuralım gençlerimize destek olalım, gelecek nesillerin yetişmesinde ülkesine ve şehrine katkı sağlamasında bizim desteğimiz katkımız olsun diye düşündük. Bu sürecin alt yapısını oluşturmak 1 buçuk, 2 yıl kadar sürdü. En nihayetinde o süreçte vakfın yöneticilerine teklifte bulunmuştum. Teklifimi tereddütsüz kabul ettiler. Biz vakfın kurulması noktasında hep beraber yol yürüdük. Netice itibariyle bugün 125 kişilik bir aileyiz. İlk kurulduğu aşamada 125 çok iyi bir rakam.” ifadelerinde bulundu.

Öğrencilerle, aileleri ve öğretmenleri ile gurur duyduğunu dile getiren Esen, “Benim sizlerden istediğimiz bir şey var. Sizlerden ilk isteğim derslerinizde başarılı olun. Tabi ki eğlenip gezeceksiniz ama iyi fakültelerde okuyorsunuz temelini var. İyi bir eğitimle üniversite hayatınızda iyi meslekler edinerek gelecek kuşaklara iyi örnek olma noktasında farkındalık yaratın, İkinci olarak memleketimize vatanımıza hizmet edin. Çünkü bu topraklarda okuyorsunuz.

Aileniz bu topraklarda yaşıyorlar. Bu topraklara, Çankırı’ya, ülkemize bizim borcumuz var. Bunu ödememiz lazım. Bende evladıma aynı şeyi söylüyorum sizlerde benim evladımsınız. İnşallah yolunuz bahtınız açık olur. İmaret Vakfını sürdürebilir hale getirerek sizlerde mezun olduktan sonra, bir makam mevkiye geldikten, işinizi kurduktan sonra sizden sonra ailemize gelecek öğrencilerimize katkı sağlamanız. İnsanın en hayırlısı insanlığa hizmet edendir. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın, biz sizlere güveniyor ve gurur duyuyoruz. Gelecek nesiller sizlersiniz.” dedi.

Vakıf işinin zor bir süreç olduğunu vurgulayan Esen, “Vakıf işi zor bir iştir. Ama bu benim bir insan olarak bu şehrin bu ülkenin bir evladı olarak benim borcum olarak hissetim. İmkanlarımız varsa bunu sağlamamız gerekti düşündüm. Onun için meşakkati ne olursa olsun böyle bir vakfı kurarak sizlere destek olmaya çalıştık. Temennim odur ki inşallah bu vakfımızı yüzyıllarca sizler ve sizden sonraki nesiller güçlendirerek devam ettirirsiniz.” dedi. Öğrencilere eğitim hayatında başarılar dileyen İmaret Vakfı Başkanı İsmail Hakkı Esen, katılımcılara teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.

Programda öğrenci ve ailelerine hediye takdiminde bunulmasının ardından sona erdi.

Bu haber 3690 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum