Valimiz Abdullah Ayaz, Çankırı Silah Fabrikası Ve AFAD-112 Acil Çağrı Merkezinde İncelemelerde Bulundu

Kurum Müdürleri çalışmalar hakkında ayrıntılı bilgi alan Valimiz Abdullah Ayaz’a bilgi verdiler.

Valimiz Abdullah Ayaz, Çankırı Silah Fabrikası Ve AFAD-112 Acil Çağrı Merkezinde İncelemelerde Bulundu
30 Temmuz 2020 - 15:00 - Güncelleme: 30 Temmuz 2020 - 17:28

Valimiz Abdullah Ayaz, Çankırı Silah Fabrikasında İncelemelerde Bulundu

Valimiz Abdullah Ayaz, Makine Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK) Çankırı Silah Fabrikasını ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.

Silah Fabrikası Müdürü Selim İyiiş tarafından karşılanan Valimiz Ayaz, Fabrika Müdürü İyiiş ve birim müdürlerinden silah fabrikasının genel iş yürütümü, personel durumu ve diğer konularda bilgi aldı. Daha sonra fabrikanın atölyelerini tek tek gezerek incelemelerde bulunan Valimiz Abdullah Ayaz’a Fabrika Müdürü Selim İyiiş tarafından üretim alanları, üretilen silahlar ve diğer ekipmanlarla ilgili bilgi verildi.

Valimiz Ayaz, Çankırı Silah Fabrikasında üretilen silahlardan bazılarını atış poligonunda denedi ve ilgili mühendislerden bilgi aldıktan sonra fabrikadan ayrıldı.

Valimiz Abdullah Ayaz, AFAD-112 Acil Çağrı Merkezinde İncelemelerde Bulundu

Valimiz Abdullah Ayaz, ilimizdeki kurumları ziyaret ederek, incelemelere devam ediyor. Göreve başladığı günden bu yana bir çok kurum ve kuruluştan brifing alan Valimiz Ayaz, son olarak İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü ile 112 Acil Çağrı Merkezini ziyaret etti.

AFAD ve 112’nin yeni binasına giden Valimiz Abdullah Ayaz’ı burada Vali Yardımcımız Abdullah Aslaner, AFAD İl Müdürü Abdullah Özçelik, 112 Acil Çağrı Merkezi Müdür Vekili Hilmi Bayram ve diğer yetkililer karşıladı. Kurum yöneticileriyle bir toplantı gerçekleştiren Valimiz Ayaz, AFAD ve 112’nin çalışmaları hakkında ayrıntılı bilgi aldı. AFAD İl Müdürü Abdullah Özçelik, kadro ve personel durumu, fiziksel yapı, araç-makine parkı, teçhizat, pandemi sürecinde yapılan çalışmalar, eğitim ve tatbikatlar, afet konutları, arama kurtarma ve sivil savunma işleri ile diğer çeşitli işler hakkında ayrıntılı bilgi alan Valimiz Abdullah Ayaz’a bilgi verdi.

Valimiz Ayaz, kurum personellerinin hizmet verdiği odaları ve çağrı merkezini tek tek gezerek inceleyip AFAD’ın arama kurtarma ve acil durumlarda kullanılan araç ve teçhizatları hakkında bilgi aldıktan sonra kurumdan ayrıldı.
 


Bu haber 4099 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum