Tedbirlere Uymaz İsek Eski Duruma Geri Döneriz! (Özel Haber)

Kimse el için ölmez. Herkes kendi yerine ölür. Devlet yaptı yapacağını, söylüyor söyleyeceğini. İş milletin.

Tedbirlere Uymaz İsek Eski Duruma Geri Döneriz! (Özel Haber)
14 Haziran 2020 - 11:07

İkinci Dalgayı Getirdik ya la Sonunda, Helal Olsun.

Kendi Mezarımızı Kendimiz Kazdırmayalım...

Vakalardaki Artış Nasıl Engellenir, Koranavirüs Ne Zaman Bitecek?

Gevşetilen tedbirlerin etkisi ne olacak?

Bütün emekler çöpe gitti. Bu saatten sonra kontrolde edilemez diye düşünüyorum salgın hastalık Covid-19’u. Bu kadar vurdumduymaz bencil insanlar oldukça vakalarda artar ölümde!

1 Haziran'dan itibaren başlayan yeni normalleşme sürecinin ardından Orta Anadolu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da vaka sayılarında kısmi bir artışın olduğunu belirten Sağlık Bakanı Koca, "Bu hareketliliğin getirdiği, maske, mesafe konusunda hassasiyet göstermememizin bir sonucudur demiş Türkiye’yi uyarmıştı. Sayın Cumhurbaşkanı ve Sağlık Bakanımızın açıklamalarından sonrada biz duyarlı basın mensupları da kamuoyunu bilgilendirelim istemiştik.”

www.haberci18.com İnternet Medyası olarak yaşadıklarımıza üzülüyoruz, top yekûn kızmış olsak da elimizden kamuoyunu bilgilendirmekten başka bir şey gelmiyor. Doğru olanları yazdık diye bazı kişi veya kişiler tarafından yazılı, sözlü hakaret ve kötü sözlerle karşı karşıya kalıyoruz. Sosyal kültürel ve benzeri durumlarda mutlaka mesafe ve maske kuralına, el hijyenine mutlak surette dikkat edilmesinin altını çiziyorum bu ayıp bir şey değil.

Hiç bir şey normale dönmedi. İnsanlar rehavet içinde. Yine 4 haneli rakamları gördük. Emeği geçen tüm Covid-19 katillerine selam olsun. Kutluyorum sizi.

Açık ve net olarak buradan yine uyarıyoruz. Tedbirlere uymazsak eski duruma geri döneriz. Çocuklarımızın eğitimi eksik kalacak, işlerimize gitmediğimiz için üretim düşecek, zor durumda olan esnaflarımızın durumu daha da ağırlaşacak ve sevdiklerimizden ayırılmak zorunda kalacağız. Evde kalıp salgını bitirmek zorundayız. Dışarı çıkanlara da ne olur maskenizi kullanınız diye yalvarıyoruz.

Öyle bir rahatlık var ki sanki normal bir hayat yaşıyoruz. 3 aydan beri güzel yurdumun güzel insanları şu andaki yaşam Mesafe+Maske+Hijyen uyanın ey uyuyanlar.

Toplumda Yaşayacaksak Konulan Kurallara da Uymak Zorundayız!

Toplumu ilgilendiren konularda karar millete bırakılmaz insanların keyfi davranışlarına teslim edilmez. Yasaklar devam etmeliydi, normalleşme süreci denilen olayı millet yanlış anladı vakalar arttı, geçmiş olsun bu saatten sonrada.

Salgın kimsenin umurunda değil, anlayabilmesi için hastalık illaki kendi başına, ailesine gelecek, canı mı yanacak?

Kimse el için ölmez. Herkes kendi yerine ölür. Devlet yaptı yapacağını, söylüyor söyleyeceğini. İş milletin. Allah akıl vermiş fikir vermiş. Bu da yetmezmiş gibi insanlar sağa sola aksırıp tıksırıyor, maske kullananlarımızın bazılarıda maskelerini cadde ve sokaklra atıveriyor.

Virüsü kapıp kapmadığınız ya da bu virüse bağışıklılığımızın kuvvetli olup olmadığını, hasta olup olmama ihtimalini bilemeyiz, anlamayabiliriz. Burada, virüsün hasta kişiden sağlıklı kişiye bulaşmasının engellenmesi ve böylece bulaş zincirinin kırılması amaçlanarak insanların birbirleriyle temaslarının mümkün olduğunca azaltılmasını rica ediyoruz. Milet olarak biz bir birimizi koruyalım korumayana da yaklaşmayalım çare bu. Yoksa bu gidişle önünü alamayız bu virüsün. Sağlıklı günler diliyoruz.
 

Bu haber 3029 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Abdullah
  3 gün önce
  Bu işin şakasının olmadığını,ciddiye almamız gerektiğini her ortamda paylaşan bir kardeşiniz olarak tekrar söylüyorum.Bu işin gerçekten şakası yookkk.Bu aynı zamanda bir vatandaşlık ve insanlık görevidir.Kendin için korkmuyorsan (ki böyle bir şey olduğuna inanmıyorum) bu aymazlıktır.Her şeyden önemlisi kul hakkına girmektir.Kimse böyle bir hak gasbı ile öbür tarafa gitmek istemez her halde.O halde kurallara uyalım Çankırılım.
 • Mustafa murat.
  2 hafta önce
  Sen istediğin kadar yaklaşma. Adam burnuna kadar geliyor. Birde sen tedbir alıyorsun diye din inançsızlığıyla suçluyor. Cahil dinsiz kendisi oluyor haberi yok. Toplum önce cahilleştirildi. Sonra fakirleşti. Daha sonrada sağlıksızlaştı. Kovide karşı tedbir almak kültür meselesidir. Eğitim ve yasam felsefesidir.kovide karsi onlem almak insani ve dini görevimizdir.benim nezdimde tedbiri almayanın dağdaki eli silahlı dan bir farkı yoktur. Koskoca Sağlık Bakanı Koca söylemekten, uyarmaktan usanmadı 4 aydır. Bu halk bu bakanı hak etmiyor. Yav hiç olmazsa tabipliğine saygı gösterin.
 • ARİF YÜKSEL
  2 hafta önce
  Bu haberin içeriğine aynen katılıyorum. Kurallara tam uymazsak, her gün korona vaka sayısı böyle artmaya devam ederse; Devletimiz de daha sıkı idari tedbirleri almak zorunda kalacaktır. Bu güzel günlerimizin idrakinde olalım. Özellikle genç kardeşlerimizin maske takmalarını ve mesafe kurallarına tam uymalarını istirham ediyorum. Herkese sağlıklı günler diliyorum.