Çankırı İlçe Belediyelerinde En Düşük İşçi Maaşları 25 Bin TL İle 27.500 TL'ye Çıktı

İşçilere Rekor Maaş Zammı.

Çankırı İlçe Belediyelerinde En Düşük İşçi Maaşları 25 Bin TL İle 27.500 TL'ye Çıktı
17 Ocak 2024 - 19:31 - Güncelleme: 17 Ocak 2024 - 19:44
Çankırı İlçe Belediyelerinde İşçi Maaşları

Çerkeş Belediyesinde En Düşük İşçi Maaşı 26 Bin TL Oldu

Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı Belediye personeli ile birlikte Belediye Kültür Merkezinde yemekli toplantıda bir araya geldi.

Çerkeş Belediyesi işçilerine asgari ücretin üstünde maaş veren Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı, belediye çalışanlarına müjde vererek 2024 yeni asgari ücret zammının üzerine %53 oranında zam yaparak aylık en düşük işçi  ücretinin 26 bin TL olduğunu açıkladı.

Açıklanan ücretler, çalışanları da memnun etti. Çerkeş Belediyesi işçileri, açıklamadan sonra Başkan Sopacı’yı alkışladı.

Başkan Sopacı yaptığı açıklamada, Belediyecilik hizmetlerinde personel ile topyekun bir başarıya imza attıklarını dile getirerek “Bunu tüm mesai arkadaşlarımızla birlikte yapıyoruz. Bizim anlayışımızın merkezinde adalet ve hakkaniyet vardır. Bizim kardeşlerimiz kışın soğukta yazın sıcakta büyüyen ve gelişen Çerkeş’imiz için fedakarca çalışıyorsa biz bu hakkı teslim etmeliyiz.” ifadelerini kullandı.

Eldivan Belediyesinde En Düşük İşçi Maaşı 26 Bin TL


Eldivan Belediye Başkanı Mustafa Lafçı belediye bünyesinde çalışan işçilerin maaşlarını açıkladı.

Çankırı’da il merkezi ve ilçelerden belediye işçilerinin maaşlarına yapılan zamlarla belirlenen yeni ücretler paylaşılmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde belediye bünyesinde çalışan işçi maaşlarını Çankırı Belediyesi 25 bin TL, Kızılırmak Belediyesi 25 bin TL ve Çerkeş Belediyesi 26 bin TL olarak açıklamıştı. Belediye işçileri maaş açıklamalarına Eldivan Belediyesi de katıldı. Eldivan Belediye Başkanı Mustafa Lafcı sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşım ile belediyede çalışan işçilerin en düşük net maaşının 26 bin TL olduğunu duyurdu. Lafcı, “Belediyemizde çalışan emekçi kardeşlerimizin maaşlarını en düşük 26.000 TL yaptık. Çalışan emekçilerimize hayırlı olsun.” dedi.


Ilgaz Belediyesi’nden İşçilere Rekor Maaş Zammı 27 Bin 500 TL

Ilgaz Belediye Başkanı Mehmed Öztürk, Belediye Personeli ile İtfaiye ve Garaj Amirliği’nde bir toplantı gerçekleştirdi.

Göreve geldiği günden beri işçisine her zaman asgari ücretin ve diğer belediyelerin üzerinde maaş vererek “sadece seçim için değil her zaman işçisinin yanında olduğunu” vurgulayan Ilgaz Belediye Başkanı Mehmed Öztürk, toplantı sonrası açıklamalarda bulundu.

Öztürk, işçi ücretlerine yüzde 97 oranında zam yaptığını ve belediyedeki en düşük işçi maaşını net 27 bin 500 TL’ye yükselttiklerini açıkladı.

Açıklanan ücret işçileri memnun etti. Belediye çalışanları Başkan Öztürk’ü alkışlayarak bu memnuniyetlerini dile getirdi. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Belediye Başkanı Öztürk, “Kıymetli çalışma arkadaşlarımızla 5 yılı devirdik. Ilgaz’ımız için birçok hizmete imza attık. Birçok projeyi birlikte gerçekleştirdik. Hepsine gayretli çalışmaları için teşekkür ediyorum. İkinci dönemimizde daha da yorulacak, gayret göstereceğiz inşallah. Buradan bir müjdeyi paylaşmak istiyorum. Belediyemizde en düşük işçi maaşını %97 oranında artırarak net 27 bin 500 TL’ye yükseltiyoruz. Hayırlı uğurlu olsun. Rabbim bereket versin.” ifadelerinde bulundu.


Kızılırmak Belediyesi İşçi Maaşlarını 25 bin TL’ye Yükseltti

Kızılırmak Belediyesi İşçi Maaşlarına 0/0 70 Zam

Çankırı Kızılırmak ilçe Belediye Başkanı Bayar Soysal İşçinin Cebini De Yüzünü De Güldürdü

Kızılırmak Belediyesi’nde çalışan işçilere yönelik ek protokol ile işçi maaşlarına ortalama %70 zam yapıldı. Kızılırmak Belediye Başkanı Bayar Soysal, her türlü işçisine destek olacaklarını açıkladı.

Kızılırmak Belediyesi ve İş Sendikası arasında ek protokol yapıldı. Yapılan protokol ile işçi maaşları asgari ücret üzerinden %70 arttırılmış oldu. İyileştirme sonrası Kızılırmak Belediyesi’nde ki en düşük işçi maaşı ortalama 25 bin TL’ye yükseldi.

Sendikadan Başkan Soysal’a Teşekkür

Kızılırmak Belediye Başkanı Bayar Soysal ve Belediye İş Sendikası 4 No’lu Şube Başkanı Yusuf Güler arasında imzalanan ek protokol sonrası açıklamada bulunan Güler, “Sendikamıza bağlı olan Kızılırmak Belediyesi’ndeki  işçi kardeşlerimizi kapsayan protokolümüzü imzalamış bulunmaktayız. Kızılırmak Belediye Başkanı Bayar Soysal’da işçi dostu olduğunu bir kez daha gösterdi ve ek protokolü tam bir uyum içerisinde imzaladık. Kendisine tüm işçi arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum’’ dedi.

İşçimizin Yüzünü Güldüreceğiz

Her zaman emekten yana olduğunu ifade eden Kızılırmak Belediye Başkanı Bayar Soysal, “İlçemiz için gecesini gündüzüne katan işçi kardeşlerimin bağlı olduğu sendika ile ek protokol yaparak çalışma arkadaşlarımın ekonomik olarak bir nebze de olsa rahatlamasını sağladık. Önümüzdeki süreçte de belediyemizin ekonomisinin el verdiği boyutta tüm imkanlarımızı da zorlayarak çalışanlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz. İşçi kardeşlerim başımızın tacı, onlarla birlikte Kızılırmak için ter döküyoruz. Onların refahı adına gereken ne ise yapmaya devam edeceğiz. Ek protokolümüz tüm işçi kardeşlerime hayırlı, uğurlu olsun’’ ifadelerini kullandı.

Bu haber 3963 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum