Hacı Ali ve Devlet Hastanesi Kavşaklarında Işık Düzenlemesi

Valimiz M. Fırat TAŞOLAR, gerekli çalışmaları yürüten ve ivedilikle tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunan Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü, Karayolları Kastamonu 15. Bölge Müdürlüğü ve Karayolları Çankırı 158. Şube Şefliği yetkililerine teşekkürlerini iletti.

Hacı Ali ve Devlet Hastanesi Kavşaklarında Işık Düzenlemesi
19 Eylül 2023 - 14:40 - Güncelleme: 19 Eylül 2023 - 14:45
İlimizde trafik yoğunluğunun yaşandığı kavşaklarda, vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda trafik ışıklarında düzenlemeler yapılarak uygulamaya konuldu.

İl merkezinden Devlet Hastanesine giden vatandaşlarımız özellikle yoğunluğun yaşandığı sabah saatlerinde hastane kavşağında kırmızı ışıkta beklemek zorunda kalıyorlardı. Aynı zamanda hastaneye acil hasta taşıyan ambulanslar da zaman zaman trafik yoğunluğundan olumsuz etkileniyorlardı. Bu durumun önüne geçmek için hastaneye giden araçların sağa dönüşleri, ok işaretli trafik ışığı ile düzenlenerek önemli bir rahatlama sağlandı.

Yine Hacı Ali kavşağında ana yol ile yan yolların birlikte kullanılması nedeniyle yaşanan yoğunlukta dikkatsiz sürücülerin sebep olduğu kazaların önlenebilmesi için de ışıklarda düzenlemeye gidildi. Çankırı istikametinden gelip Ankara istikametine giden ana yolun ışıklarının, Valilik önünden gelen yan yolun ışığı gibi algılanmaması için ışık yönünde düzenleme yapılarak sadece ana yoldan gelen sürücülerin göreceği şekilde ayarlandı. Buna ek olarak da ana yola başüstü ışık uygulaması yapıldı. Böylelikle dikkatsizlik nedeniyle yaşanabilecek kazaların önlenmesi hedeflendi.

Sayın Valimiz M. Fırat TAŞOLAR, gerekli çalışmaları yürüten ve ivedilikle tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunan Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü, Karayolları Kastamonu 15. Bölge Müdürlüğü ve Karayolları Çankırı 158. Şube Şefliği yetkililerine teşekkürlerini iletti.

Vatandaşlarımızın yaşadıkları sorunların çözüme kavuşturulması ve ilimiz trafiğinin daha güvenli hale getirilmesi noktasında çalışmaların devam edeceğini belirtti. Bununla birlikte sürücülere önemli sorumluluklar düştüğünü vurgulayan TAŞOLAR, en iyi sürücünün kurallara uyan sürücü olduğunu belirtti.

Bu haber 3487 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • mağdur
  6 ay önce
  Çankırı lisesi kavşağı bu tren trafiğini ayarlayan kimse.. Mesai başlama ve bitiş saatlerine nasıl böyle tren aksiyonlarını denk getirirsiniz. Işıklarda bekle oradan çık treni bekle sonra mesaiye geç kal.
 • Vatandaş
  6 ay önce
  Cankiri lisesi ışıkları ve tren yolu hemzemin geçidi artık çekilmez hale geldi .
 • cankırılı
  6 ay önce
  Çankırı'nın en önemli sorunu oto park ve su dur. aynı zamanda Çankırı lisesinin önüne alt /üst geçit yapılması. tren geliş gidişlerinin merkezden dışa doğru ilin dışına alınmasıdır. hastane ışıklarda kırmızı ışık olur mu. hiç kafası çalışan biri yok hastane yolu sürekli açık ve yeşil olur çok ayıp...hastane yolu ayrı olur.. hastane yolu düzgün olur. Hastane yolu bayır olmaz. hastane yolu dar olmaz.
 • uğur çolak
  6 ay önce
  Sanayi, Hacı Ali, Otagar ve Hastane önüne en yakın zamanda kavşak çalışmalarına başlanması lazım. Çok uzun araç trafikleri oluşuyor. Yetkililer bir an önce planlarına dahil etmelidir.