Sayın Valimize, Sayın Belediye Başkanımıza Duyurulur (Özel Haber)

www.haberci18.com yönetmeni Mustafa Çelik uyarıyor, "Corona virüs vakalarının artması sebebi ile Çankırı’da denetimler sıklaştırılsın, ne gerekiyorsa yapılsın."

Sayın Valimize, Sayın Belediye Başkanımıza Duyurulur (Özel Haber)
06 Eylül 2020 - 23:42 - Güncelleme: 07 Eylül 2020 - 00:22

Sayın Valimizden, Sayın Belediye Başkanımızdan Rica Ediyoruz, Dezenfekte İşlemleri Devam Etsin! 

Sokağa çıkma yasağının olduğu zamanlarda duraklar, parklar, sokaklar dezenfektanlarla hijyenlenirdi. Hatta Belediyemiz klip bile yapmıştı, gurur duymuştuk. Başkanım bu dezenfekte işlemleri devam ediyor mu, etmiyorsa şu süreçte bir an evvel yapılmasının elzem olduğunu düşünüyoruz.

Yazık Ettiler Şehitler, Yaranlar Diyarı Şirin Çankırı’ma

Çankırı'da koronavirüs salgınında durumun ciddi olduğuna işaret ederek, "Maalesef ilk 5 aydaki vefat sayısı son bir aydaki sayıyla eşit." 

İşimiz Zor Hem de Çok Zor

"Nüfusa Oranla Vaka sayımız Yüksek, Vefat Sayımız Artıyor! 

Çankırı olarak, ‘Kendimize Çeki Düzen Vermezsek Vallahi İşimiz Zor’

Corona virüs vakalarının artması sebebi ile Çankırı’da denetimler sıklaştırılsın, ne gerekiyorsa yapılsın. Testleri pozitif çıkan veya filyasyonda bulunan vatandaşların belirtilen süre içerisinde evlerinden dışarı çıkmamaları konusunda özellikle uyarılsın. Gerekirse, “Bu Binanın… Katının…. Nolu dairesi Çankırı Umumi Hıfzıssıhha Kurulu Kararı ile ….tarihinden itibaren 14 (Ondört) gün süreyle karantinaya alınmıştır afişleri asılmalıdır. Polis Girilmez Bandajı ile uyarıcı yazılar kaplara yapıştırılmalıdır. Bunda kimse kusura bakmayacak. Konu utanılacak, yüz kızartıcı bir durum değildir. Bu teklifimizde değerlendirilmelidir diye düşünüyoruz.

"Son bir ayda koronavirüse yakalanan yüz kişiden 40,1'i 20-40 yaş aralığındaki gençler. Zatürre gelişen hastaların da yüzde 11'i yine bu yaş grubundan. Gençlerimiz kendilerini ve büyüklerimizi korumak için tedbirlere uyumda örnek olmalı. Ciddi anlamda ceza gelmeli maske takmayanlara. Sosyal mesafeye uymayanlara. Sağlık çalışanları artık tükenmek üzere. Zaman dar, işimiz zor. Lütfen biraz duyarlı olalım.

Bu Kafayla İşimiz Zor. Koronavirüs Tedbirlerine Riayet Etmiyoruz!

Hasta sayısının arttığı 5 ilde paylaşıldı. Biz aylardır Covid-19 salgınından Çankırı ve insanlarını kurtaralım, hep birlikte tedbirlere uyalım diye kı… mızı yırtarken maskeyi koluna, anlına, başka yerlerine takanlar (bazıları) eline kına yaksın. Şehrin ağzına ettiniz. Şahsımıza kızıp ta ne bizi nede haber sitemizi veya başka basın mensubu arkadaşlarımı eleştirmeye yeltenmeyin. Basın bir şehrin gözü, kulağıdır. Doğruları yazmak hepimizin görevidir. Bu durum Çankırı'ya hiç yakışmıyor. Maalesef üzgünüz.

Sonuç olarak işimiz zor. Allah herkesi korusun İnşallah.


 


Bu haber 4325 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • çalış
  3 hafta önce
  sayın yetkililere sesleniyorum yeni valilik binasında çalışan biri olarak acilen odalarda hava almak imkansız camlar biran önce açılmalı birçok şey eksik te en azından bu yapılsın.
 • isimsiz
  3 hafta önce
  Belediyenin dezenfektan ile yaptığı klip şov olarak yapıldı bitti gitti. Gösteriş yapıldı sadece, belediyeden bir şey istemeyin borç ödüyorlar.
 • Burhan
  3 hafta önce
  Çankırı da 1 günde 800 testin 250 si pozitif haberleri bulunmakta ... Eğer bu veriler doğru ise hastalığı geçirenler, henüz belirti göstermeyenler, belirtisiz geçirip süper taşıyıcı olanları çıkardığın sonuç 2 kişi den 1 i pozitif demektir. Bu da şu anlama gelir BEN hasta değil isem SEN hastasın, eğer SEN hasta değil isen BEN hastayım .. MASKE, MESAFE HİJYEN.
 • Mahir
  3 hafta önce
  Temmuz ayında Ilgaz da market kasasında hesap öderken bir arkadaşa kibarca aradaki mesafeyi koruyalım dedim. Bana ''O kadar çekiniyorsanız markete gelmemelisiniz'' dedi. Yani perşembenin gelişi çarşambadan belliydi. Yazık...