Çankırı'da İsraile Tepki Yürüyüşü Düzenlendi

Düzenlenen yürüyüşte vatandaşlar, Fuar yolu mevkiinden Ahmet Yesevi Camii'ne ulaşıldı. Ardından yaşamını yitirenler için gıyabi cenaze namazı kılındı.

Çankırı'da İsraile Tepki Yürüyüşü Düzenlendi
21 Ekim 2023 - 08:33 - Güncelleme: 21 Ekim 2023 - 08:45
Çankırı Bir Ve Tek Yürek Oldu

Çankırı’da İsraile Tepki Yürüyüşü Düzenlendi

İsrail'in Gazze'ye saldırılarına tepki göstermek amacıyla Çankırı'da düzenlenen yürüyüşte vatandaşlar bir araya geldi. Ellerinde Türk ve Filistin bayraklarıyla yürüyen grup, yaşamını yitirenler için gıyabi cenaze namazı kıldı.

Düzenlenen yürüyüşte vatandaşlar, Fuar yolu mevkiinden Ahmet Yesevi Camii'ne ulaşıldı. Ardından yaşamını yitirenler için gıyabi cenaze namazı kılındı.

Platform sözcüsü Mustafa Gökçek, "Filistinlilerin maruz kaldığı insanlık dışı dramın tarihte örneği yoktur. Filistin halkının sessizce ölmek ya da savaşarak ölmek dışında hiçbir seçeneği bulunmamaktadır. İsrail Gazze'ye yönelik terör saldırılarını derhal durdurmalıdır. Başkenti Kudüs olan bağımsız bir Filistin devleti kurulmalıdır. Filistin yalnız değildir" dedi.

Çankırı'da terörist devlet İsrail'i kınamak, Filistin'e destek için gerçekleştirilen yürüyüşü, gerçekleşti. Bir kez daha dünyanın gözü önünde soykırım gerçekleştiren terörist İsrail'i kınıyoruz.

"Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem"

Filistin'e yönelik yapılan insanlık dışı saldırıyı kınamak için tüm Çankırı bir ve tek yürek oldu. İsrailin yapmış olduğu haksız saldırıya karşı kınıyoruz.

Bu haber 4098 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • hugo
  5 ay önce
  elden bu kadarı geliyor masum çocuklar için .
 • Musa Kaya
  6 ay önce
  Mescidi Aksaya canım feda ama arap ülkelerinin sessizliği beni tedirgin ediyor. Özellikle Suudi arabistan ve Birleşik arap emirlikleri amerikayı destekliyor. Türkiyeyi suriyede ve kıbrısta işgalci olarak görüyorlar. Bizim barış pınarı harekatimizi kınayan bir ülke Mısır. Bunu unutmayın islam ülkeleri arasında sadece Pakistan bizi destekliyor ve Azerbaycan