İstanbul'da Yakalanan 76 Yabancı Uyruklu Neden Çankırı Geri Gönderme Merkezine Sevk Ediliyor?

Çankırı; Ankara’nın kıyıda köşede kalmış, kenara itilmiş ötelenmiş ve ötekileştirilmiş bir ilçesi değildir.

İstanbul'da Yakalanan 76 Yabancı Uyruklu Neden Çankırı Geri Gönderme Merkezine Sevk Ediliyor?
21 Ağustos 2019 - 23:39

Ülke Ülkelikten, Çankırı Çankırılıktan Çıktı 

 

Yasa dışı yollarla ülkeye giren 76 yabancı uyruklu yakalandı

 

İstanbul’da ülkeye yasa dışı yollarla giriş yaptığı gerekçesiyle yakalanarak Karabük'e sevk edilen 76 yabancı uyrukludan 60'ı Çankırı'ya gönderildi.

 

Edinilen bilgiye göre, Düzensiz Göçle Mücadele kapsamında İstanbul'da ülkeye yasa dışı yollarla giriş yaptığı gerekçesiyle yakalanan 76 yabancı uyruklu şahıs Karabük'e sevk edildi. İl Göç Müdürlüğü ve Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından haklarında işlemleri tamamlanan yabancı uyruklu şahıslarda 16'sı mevzuat çerçevesinde imza yükümlülüğünün tebliği ile salıverilirken, geriye kalan 60 yabancı uyruklu şahıs Çankırı ili Geri Gönderme Merkezine sevki sağlandı.

 

Nedir Bu Çankırı’nın Kaderi Kardeşim?

 

Yok mu Sahibimiz? Şu yapılan uygulamalar Çankırı’ya yakışıyor mu?

 

Çankırı; Sorumlu sorumsuzların ve yetkisiz ve etkisiz yetkililerin sırtını sıvazlama, başını okşama ve gönlünü hoş tutma yeri değildir.

 

Çankırı; Ankara’nın kıyıda köşede kalmış, kenara itilmiş ötelenmiş ve ötekileştirilmiş bir ilçesi değildir.

 

Çankırı; İstanbul’un arka bahçesi gecekondu semtinde varoşlar mahallesi de değildir.

 

Çankırı; Zonguldak  ve Karabük’ün içinden geçerken sadece bakılan ama görülmeyen tren istasyonu değildir.

 

Çankırı; Kastamonu ve Sinop’un kuş uçmaz kervan geçmez yerlerinde yolgeçen hanı değildir.

 

Bizim çocuklarımız şehit olurken onların zevki sefa içerisinde yaşamalarına tahammül edemeyiz. Çankırı’nın, Çankırılının, 80 milyonun hakkını yemek ne acı. Allah kimseye nasip etmesin fani dünya da Türk milletinin, Çankırı’nın haklarının yenmesini. Yazık acırım ülkeme ve ülkemin insanlarına, acırım Çankırım ve Çankırı’mın insanlarına.

 

Valilik ola, İl Genel Meclisi ola, (Bunların maaşları vekillerden çok az. Onu da belirtelim) vekiller ola günümüzü dolduralım her ay 20 Bin TL’yi cebe indirelim diye çırpınıp duruyorlar. O düğünde fotoğraf, o şenlikte fotoğraf çekinme yarışına girmişler. Çankırı’da yol olmuş olmamış umurlarında değil. Çankırı yol geçen hanı olmuş kimsenin umurunda değil.

 

Herkeste halinden memnun. Boş ver ben mi düzelteceğim mantığıyla halkı kandırıp, oyalanıp duruyorlar. Fitil fitil burunlarından gelecek İnşallah. Allah var, gam yok. Bakalım mevlam neyler, neylerse güzel eyler. Allah’ın adaleti şaşmaz muhakkak tecelli edecek.

Bu haber 3615 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 5 Yorum
 • Evren ünal
  6 ay önce
  Hükümetin eseri bunlar. Şimdi hükümet ne yaptı? diyen olacaktir kesin.Ülkeye aldı bunları heryerde bu pis insanlar var. Çankiri küçük yer daha çok etkisi oluyor olumsuz anlamda. Defolsunlar ülkelerine bu insanlara sakın acımayın benim kendi vatandaşım duruyor iken bunlara sakın yardım yapmayın.
 • zeliha
  7 ay önce
  3-4 yıldır apartmanın kokusu değişti, evim 3. katta, apartmana girip eve çıkana kadar neredeyse nefesimi tutuyorum, evlerinin kapıları neredeyse sürekli açık ve pis bir koku yayılıyor. sidik kokusu ile yanık balık kokusu karışımı gibi acayip pis bir koku. yöneticiye defalarca söyledik ama ilk toplantıda gündem yapıp imza toplayıp attıracağım apartmandan bu suriyelileri. bu ne koku kardeşim, gelenimden gidenimden utanıyorum. 3 evde kiracılar apartmanın huyu kokusu değişti. biri sürekli apartman girişine işemeye başladı, bir türlü bulamadık. bir denk gelsem uzvunu kesip diğer uzvuna monte edeceğim ama yakalayamadım. pislik içindeler, yeter artık gitsinler memleketimden. yada sınıra bir kamp yapsınlar koysunlar bunları oraya. kardeşim mülteci kampta durur elini kolunu sallaya sallaya gezemez. bu ne ya amacınız ne sizin, yetti artık. ev sahipleri lütfen artık bunlara ev-iş vermeyin defolup gitsinler memleketimizden.
 • şerafettin Erdoğan
  7 ay önce
  Yasa dışı yurda giren insanlar sınır dışı edilmelidir. Bu nasıl iş? Bir vilayete yerleştiriliyor. Anlamak mümkün değil.
 • 7 ay önce
  Size katılıyorum gitsinler artık.
 • mehmet
  7 ay önce
  100 fil daha verin olalım mecnun.