İçişleri Bakanı Süleyman Soylu İstifa Etiğini Duyurdu

Terör ile mücadele de büyük başarı sağlayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sokağa çıkma yasağı ile ilgili yaşanan süreç ile ilgili yaşanan olaylardan dolayı istifa etti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu İstifa Etiğini Duyurdu
12 Nisan 2020 - 22:27 - Güncelleme: 13 Nisan 2020 - 10:31

Soylu İstifa Etti

Gelen son dakika haberine göre; İçişleri Bakanı Süleyman Soylu istifa ettiğini duyurdu.

Terör ile mücadele de büyük başarı sağlayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sokağa çıkma yasağı ile ilgili yaşanan süreç ile ilgili yaşanan olaylardan dolayı istifa etti.

İşte Bakan Soylu'nun açıklaması:

Gayretle ve titizlikle yürütülen bir süreçte, tamamen salgının önlenmesine yönelik hafta sonu sokağa çıkma kararının uygulanmasının sorumluluğu, her yönüyle şahsıma aittir.

Başlangıçta kısıtlı saatlerde de olsa ortaya çıkan görüntüler, mükemmel yönetilen bu süreçle uyuşmadı..

Yaşadığım onca tecrübe, sorumluluk kısmı üzerimizde olan bu olayda, böyle görüntülere yol açmamalıydı.

İyi niyetle, hafta sonunda salgını ve bulaşı bir nebze durdurabilmek adına atılan bir adımdı. Hiç bir zaman zarar vermek istemediğim Aziz Milletimiz, hayatımın sonuna kadar da sadık olacağım Sayın Cumhurbaşkanım beni bağışlasın...

Onurla yürüttüğüm İçişleri Bakanlığı görevimden ayrılıyorum... Tüm dostlara, mesai arkadaşlarıma Allahaısmarladık..

Allah milletimizi korusun...

Hainleri Sevindirmeyelim!

Damat bayram yapıyordur… Bir kolanın, üç beş sap pırasanın faturasını neden bu adama çıkarıyorlar?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın üstünden sorumluluğu alabilmek adına kendini feda etti. Anlayışla karşılıyoruz bağlılığını ama asıl sorumlunun Sayın Cumhurbaşkanı olduğunu ve onun oluru olmadan partide sinek uçmayacağını net biliyoruz. Arada kaynadı sayın bakan.

İçişleri Bakanı, Süleyman Soylu istifa etti... Etmemeliydi... Sebebini bilemeyiz tabii... Cumhurbaşkanı iknâ eder ve göreve devam eder İnşallah...

Sayın Süleyman Soylu'nun istifasını Cumhurbaşkanı kabul etmemeli, hainlerin ekmeğine yağ sürmemelidir. Soylu bu ülkeye lazımdır ve hükümetin tartışılmaz en başarılı bakanıdır.

Gerçekten çok üzücü bir durum.. Maalesef şer odaklar sevinecek. Dosta güven, haine korku veren; vatanı, milleti, devleti için kendinden vazgeçmiş bir yiğittir Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanı Süleyman Soylu. Nokta.
 

Bu haber 9357 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Vatandaş
    2 ay önce
    PKK ve Fetö'cüleri sevindirmemek için acilen gereği yapmalı. O zaman Reiste, damat’ ta istifa etsin. Süleyman Soylu istifa etmedi, istifa ettirildi. Cumhurbaşkanı talimatıyla istifa etmiştir. Gururunuz varsa Süleyman Soylu gibi suçu üzerinize alıp o gün marketlere, tekel bayilerine, kuruyemişçilere, fırınlara koşanlar sizde kendinizi 14 gün evlerinize hapsedin. Hadi bakalım sıra sizlerde…