Allah Bu Millete Bir Daha İstiklal Marşı Yazdırmasın!

Çankırı Valisi Mustafa Fırat Taşolar 12 Mart İstiklâl Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma günü ile ilgili olarak bir mesaj yayınladı.

Allah Bu Millete Bir Daha İstiklal Marşı Yazdırmasın!
12 Mart 2024 - 23:45 - Güncelleme: 12 Mart 2024 - 23:51
Çankırı Valisi Mustafa Fırat Taşolar 12 Mart İstiklâl Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma günü ile ilgili olarak bir mesaj yayınladı.

12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabul Edildiği Günü ve Mehmet Akif

Ersoy’u Anma Günü Mesajı

Vali Mustafa Fırat Taşolar yayınladığı mesajda;

Aziz Türk milletinin bağımsızlığının destanlaştığı İstiklal Marşımızın, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilişinin 103’üncü yıl dönümünü idrak etmenin gururunu milletçe yaşıyoruz.

İstiklal Marşımız, vatan, bayrak ve mukaddesat uğruna ne büyük fedakârlıklar
yapıldığının en güzel ifadesi olarak, aziz Türk milletinin hafızasına ve yüreğine kazınmıştır. Aynı zamanda bedeli ne olursa olsun bağımsızlığından vazgeçmeyen ecdadımızın yazdığı destanı kelimelerle resmederek Türk gençliğine her daim yol gösteren son derece özel ve kıymetli bir eser olmuştur.

Her bir satırı derin manalarla dolu olan, vatan ve bayrak aşkıyla adeta nakış
nakış işlenen İstiklal Marşımız; onu kaleme alan vatan şairi Mehmet Akif ERSOY tarafından yazıldığı aynı hissiyatla ilelebet okunmaya ve semada yankılanmaya devam edecektir. Kadim tarihinin her döneminde, tüm tehditlere karşı birlik ve beraberliği ile dünya milletlerine örnek olmuş milletimiz, bağımsızlığımızın sembolü ve ortak sesimiz olan İstiklal Marşımıza her zaman sahip çıkacaktır.

Bu özel gün vesilesiyle; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal
ATATÜRK başta olmak üzere, İstiklal Mücadelemizin tüm kahramanlarını, İstiklal Şairimiz Mehmet Akif ERSOY ile tüm şehit ve gazilerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle yâd ediyorum.

Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın!

M. Fırat TAŞOLAR =>Çankırı Valisi

Bu haber 1128 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum