Yeni Hükümet Konağı İstişare Toplantısı Yapıldı

Hükümet konağının eksiklerinin giderilmesi amacıyla, Vali Yardımcısı Şahin Bayhan’ın Başkanlığında, Hükümet Konağı İstişare Toplantısı gerçekleştirildi.

Yeni Hükümet Konağı İstişare Toplantısı Yapıldı
20 Aralık 2019 - 13:57 - Güncelleme: 20 Aralık 2019 - 14:14

Sorunlar Masaya Yatırıldı

Hükümet Konağımızın vatandaşlara daha iyi bir şekilde hizmet vermesi ve hükümet konağının eksiklerinin giderilmesi amacıyla, Vali Yardımcısı Şahin Bayhan’ın Başkanlığında, Hükümet Konağı İstişare Toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıya Hükümet Konağında hizmet veren kurumların amirleri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasında, iyi bir şekilde hizmet vermek için tüm kurumlarımızın birbirlerine yardımcı olması gerektiğini vurgulayan Vali Yardımcısı Şahin Bayhan, “Yönetimi zor olan devasa bir binada, kurumlarımız ile birlikte vatandaşa hizmet ediyoruz. Hükümet Konağımızda vatandaşa daha iyi bir şekilde hizmet verebilmek için hep birlikte neler yapabiliriz bu konularda istişarelerde bulunacağız.” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Feyzihan Alyavuz ile Valilik İdari Hizmetler Şube Müdür V. Hasan Erdoğan tarafından yapılan sunumların ardından, Vali Yardımcısı Şahin Bayhan ile kurum amirleri istişarelerde bulunduktan sonra toplantı sona erdi.

Çankırı’da Toplu Taşıma Özel Halk Otobüsleri ile Valilik, Adliye, İl Emniyet Müdürlüğü ve çevre güzergah müfettişleri bu güzergahtaki hizmetten memnun değil. Valilik, Adliye, İl Emniyet Müdürlüğü çalışanları mesai bitiminden sonraki araçlarda tespit ettikleri aksaklıkları şahsımız aracılığı ile ilgili birime anında bildirmemizi ve sorunların kısa sürede çözüme kavuşturulmasını sağlamamızı istediler. 

Çankırılıların huzur ve güven içinde seyahat etmeleri için hem araçlardaki aksaklıklar hem de sürücülerin trafik kurallarına riayeti ve yolculara karşı tutum ve davranışları şahsımız tarafından gözetlendi. Söz konusu duraktan her an her dakika bir müşteri şikayetçi. Şikayetlerini açıklayan bazı yolcular, bizim gidecek, gelecek her hangi bir özel ulaşım aracımız yok. Bizin bulunduğunuz durakta toplu taşıma aracına Ballıca’daki öğrencilerimiz binebiliyor, biz çalışanlar binebiliyoruz” dedi.

Şu ifadelere de yer veren mağdurlar, “Bu hatta Toplu Taşıma Özel Halk Otobüsleri yeteri kadar hizmet veremiyorlar. Araç dolu geliyor, yok efendim araç tıklım tıklım dolu sizleri alamayız gibi durumlarla karşı karşıya kalınca haliynen üzülüyoruz, yolda kalıp durakta bekliyoruz. Bu sorunların kısa sürede çözüme kavuşturulmasını istiyoruz.” Dediler.

Bu haber 2368 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Çözüm üst geçit
  9 ay önce
  Hükümet binasından gelip hacıalinin önünden geçip çankırı ya dönen yola üst geçit yapılmalı. Yoksa yol sorınu ne yapatsanız yağın düzelmez. Işıklarda 10 dakika bekleriz yoksa. Karmaşıklık bitmez kimisi kendi yolundan gider, uyanıklar karşının yolundan ve benzinlik içinden..
 • ARİF YÜKSEL
  9 ay önce
  Yaklaşık 2 ay önce hizmete açılan Yeni Valilik Hizmet Binamızın, Çankırımıza hayırlı ve uğurlu olmasını candan temenni ediyorum. Bu dev yatırım ve hizmetin gerçekleşmesinde emeği geçenleri ayrı ayrı candan kutluyorum.