İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Çankırı'da

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener gençlerle sohbetin ardından kapıda bir vatandaş, kalabalıktan rahatsız olması ve ardından da Akşener’i HDP ile birlikte olmakla suçlaması ile korumalar tarafından zorla, itiş kakış yaparak olay yerinden uzaklaştırıldı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Çankırı'da
03 Ağustos 2021 - 20:06 - Güncelleme: 03 Ağustos 2021 - 20:15
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener 03.08.2021Salı günü İl esnaf ziyaretleri kapsamında Yarenler diyarı Çankırı’yı ziyaret etti.

Akşener Şabanözü, Eldivan ve Çankırı Merkezde esnaf ziyaretlerinde bulundu.

İYİ Parti Çankırı İl Başkanı Aydın Akbaş, “Türkiye’yi karış karış gezerek esnaflarımızın sorunlarını yerinde görüp birinci ağızdan dinleyen Genel Başkanımız ziyaret ettiği ilin sorunlarını da dinleyip meclise taşımaktadır. Her grup toplantısında bir STK temsilcisine meclis kürsüsünde yer verip, birinci ağızdan STK sorunlarını Türkiye gündemine taşımasına fırsat vermektedir.
Ziyaret edilen İlin sorunlarını, esnafımızın sorunlarını, işçimiz, memurumuz, geçici işçimiz, emekli ve çiftçimizin sorunlarını dinliyor, İYİ Parti grubuyla mecliste gündeme getiriyor. Çözüm önerilerini beraberinde grupta milletimiz ile paylaşıyor, parti grubumuzun mecliste verdiği önergeler ile çözüme katkı sunuyor.” Dedi.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener Çankırı’da esnafla buluştu.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener Çankırı ziyaretleri kapsamında dün Çankırı’daydı. Akşener ilk olarak Şabanözü ilçesi’ni ziyaret etti. Kalabalık parti grubu tarafından karşılanan Meral Akşener partilileri selamladı. Genel Başkan Meral Akşener’e partililer çiçek, hediye ve Çankırı kaya tuzu takdim ettiler. Esnafların dükkanlarına uğrayan Meral Akşener, pandemi ile oluşan sıkıntılar hakkında esnaflardan bilgi aldı.

Esnaftan Akşener'e tepki: "Siz HDP ile bir oldunuz"

Şabanözü İlçesi’nde bir esnaf yerel seçimlerde İstanbul için Ekrem İmamoğlu’nu desteklerken HDP ile işbirliği yaptıklarını söyleyince Akşener, “Kim pkk ve HDP ile iş tutuyorsa Allah belasını versin. Buna amin diyebilen varsa buyursun amin diyelim. Bu bensem de başladıysa da aynen geçerlidir” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Oculuk, buculuk üzerinde yapılan politik tanımlamalar genel olarak iftiraya dayanır. Ondan sonraki fasılda da kazığı vatandaş yer” ifadelerini kullandı.

Genel Başkan Meral Akşener, Çankırı’nın Şabanözü ilçesinde esnaf ziyaretinde bulundu. Ziyaret sırasında ilçe esnaflarından İsa Soydaş, Akşener’e HDP ile iş birliği yaptığı gerekçesiyle tepki gösterdi. Soydaş, “Bizim istediğimiz şu; bu memlekette birlik olunsun, HDP olmasın. Siz HDP ile bir oldunuz. Siz HDP ile bir olmasaydınız daha iyi bir parti olacaktınız” dedi.

Bunun üzerine Akşener, ülkede geçmişten bu yana enteresan işler olduğuna vurgu yaparak, 28 Şubat dönemini hatırlattı. Akşener, “Rahmetli Başbuğ vefat ettiği için farklı bir odaklaşma vardı. 28 Şubat dönemini bugün AK Parti çok iyi hatırlar. O günün Meral Akşaner’ine bugünün ülkesinde ‘kafir’ denildi. O günün Meral Akşener’ine 2015 seçimlerinde ‘kocasını aldattı’ denildi. O günün Meral Akşener’ine ‘FETÖ’cü’ denildi. En son  Pkklı denildi. Bırak HDP’liyi pkklı denildi.

Pkklılar da bana diyor ki bu da faili meçhulcu. Ben kimim bir karar verin artık? Benim kim olduğuma bir karar verin. Seçim zamanı gelecek, arkadaşlar bütün siyasi partilerle birlikte oylarınızı isteyecekler ve ikna edebilirlerse oyunuzu alacak, edemezse almayacak. Benim inancım şudur; oculuk, buculuk üzerinde yapılan politik tanımlamalar genel olarak iftiraya dayanır.

Ondan sonraki fasılda da kazığı vatandaş yer” diye konuştu. Bir insanın çeşitli vasıfları olduğunu, o vasıflar üzerinden bölündüklerini kaydeden Akşener, “Bölündük, parça parça olduk. Peki bu parça parça oluştan sen ne kazandın? Sıfır. ‘HDP’ dersen olmaz. FETÖ’cülüğü bile izah etmeye çalışıyorum. Pkklı diyor ki ‘Akşener faili meçhulcu’. Hayatında PKK’ya taş atmamış adamlar bana ‘HDP ile iş tuttun’ diyor. Ben bu ülkenin içişleri bakanıydım. Ben burada çok sevdiğiniz ağabeyiniz hakkında konuşmaya başlarsam olmaz; açılımlar, saçılımlar, megri megriler. PKK ile iş tutanın Allah belasını versin. Ben tutmuşsam benim belamı versin. Başkası tuttuysa onun belasını versin” ifadelerini kullandı. Şabanözü ilçesi’nde esnafların ekonomik durumlardan genel olarak iyi bahsetmeleri Meral Akşener tarafından memnuniyetle karşılandı. Şabanözü İlçesi’nin işsizlik oranının düşük olması da Akşener’i memnun etti.


İlçe vatandaş buluşmalarına Eldivan İlçesi’ne giderek devam eden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve partililer burada da esnafların durumları hakkında bilgiler aldılar. Eldivan nüfusuna kayıtlı şehit kardeşler Üsteğmen Yılmaz Gülhan ve Polis Memuru Hasan Gülhan’ın ailesini de evlerinde ziyaret eden İYİ Partili heyet buradan ailenin sıkıntılarını dinledi. Bir süre sohbetin ardından şehitlerin fotoğraflarını gören Meral Akşener şehitlerin anne-babası Hatice ve Hasan Gülhan’nın ellerinden tutarak şehitliğin önemli bir mertebe olduğunu ve onlar sayesinde Türkiye’nin ayakta kaldığını belirtti.

Bir dizi ziyarette bulunmak üzere Çankırı'ya gelen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, beraberindeki heyetle birlikte Atatürk Bulvarı üzerindeki esnaflarla bir araya gelerek sohbet etti. Ziyaret sonrasında ise il hakkında değerlendirme yapan Akşener, "20 Ocak 2020'den itibaren şehirleri geziyorum, ilçe ilçe esnaf geziyorum. Esnafın kapısından içeri girdiğimde iktidarı yermiyorum, kendi partimi övmüyorum, propaganda yapmıyorum. Sadece esnafın derdini dinliyorum. O derdi aldıktan sonra grup konuşmama koyuyorum. Arkasından milletvekili arkadaşlarımız soru önergeleri kanun teklifleri ve araştırma önergeleri veriyorlar. Böylece o esnaftan edindiğimiz bilgileri talepleri ihtiyaçları iktidar partisine iktidar yöneticilerine iletmiş oluyoruz. Bu konuda bir iletişim metodu geliştirdik. Bugün bu çerçevede buradayım" ifadelerini kullandı.

Meral Akşener ilçe ziyaretlerinin akabinde Çankırı merkezde Atatürk Bulvarı’nda bulunan esnafları ziyaret ederek pandemiden dolayı yaşanan sıkıntılardan ne ölçüde etkilendiklerini konusunda sohbet etti. Gençlerin yoğun olarak bulunduğu bir kafede oturan Akşener ve beraberindekiler burada üniversiteli öğrenciler ile bir araya gelerek çay içerek sohbet ettiler.

Çankırı programının sonunda basına değerlendirmeler de bulunan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, ”Ziyaretlerimiz sonunda vekillerimiz mecliste önergeler veriyorlar ve şehirlerle ilgili çözüm bulmaya çalışıyorlar. Böylece sıkıntıları iktidar partisine iletmiş bulunuyoruz. Şehir ziyaretlerinde öznenin esnaf, çalışan, öğrenci olduğu bir metod geliştirdik ve sonuçlarını olumlu şekilde almaya da başladık. Ben Çankırı’da gördüklerimden oldukça memnun kaldım.

Misafirperverliğinizden memnun kaldım. Çankırı’da ki esnaflarımızdan aldığımız bilgilerden Çankırı’nın diğer illere göre daha iyi durumda olduğunu gördüm. Yapılan sanayi yatırımlarının işsizliğe çözüm olduğunu gözlemledik. Buradan şöyle bir çıkarım yapıyoruz demek ki sanayi yönelik yatırımlar istihdam oluşturuyor. İstihdam gençlere dönüyor ve esnafın işi iyi gidiyor. Sizin gibi basın emekçilerinin maaşları artıyor.” ifadelerini kullandı. Akşener, giderken partililer tarafından cumhurbaşkanı Meral Akşener tezahüratları ile uğurlandı.


İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener gençlerle sohbetin ardından kapıda bir vatandaş, kalabalıktan rahatsız olması ve ardından da Akşener’i HDP ile birlikte olmakla suçlaması ile korumalar tarafından zorla, itiş kakış yaparak olay yerinden uzaklaştırıldı.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener Ziyaret Programı Şöyle Gerçekleşti:

Saat 11:30 Ankara’dan Çankırı Şabanözü İlçesine Hareket, 12:30 Şabanözü İlçesi Esnaf Ziyareti, 13:30 Eldivan İlçesi Esnaf Ziyareti, 14:45Çankırı Merkez İlçeye Hareket, 15:00 İstirahat, 15:45 Merkez İlçe Esnaf Ziyareti, 16:45 ise Ankara’ya hareket etti, Çankırı’dan ayrıldı.

Bu haber 6316 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 8 Yorum
 • Ali Asgar
  1 ay önce
  Bu da seçilebileceğini düşünüyor ya hayal dünyası nasıl genişse artık. Hey gidi Namık heeeeyyyy
 • Eski Mhp'li
  1 ay önce
  Ülke her alanda bitik durumda.Değişim şart.Geleceğimiz yarınlarımız için İyi parti diyorum.
 • 18 li
  1 ay önce
  MHP linin eskisi mi olurmuş kardeş. İnsanın bir duruşu ve fikri olur. Anlaşılıyor ki sen sözüm ona iyi partiye geçip MHP liliğini menfaatine değişmişsin. Bu da senin ne cibilliyette olduğunu ortaya koymaktadır. Ülkemizi ele geçirmek ve muhteşem gidişi durdurmak, Osmanlıyı tekrar canlandıracağından korktukları Recep Tayyip Erdoğan'ı, Sultan Abdülhamit gibi bir an evvel makamından indirip canım ülkemizi sömürme ve bitirme peşinde olan Siyonist ve emperyalistlerin tuzağına siz nasıl olup ta düşüyorsunuz anlaşılır gibi değil. Ülkemiz gittikçe yükselen performansı varken her alanda bitiğimizi söylemeye nasıl dilin varıyor senin. Hayatı yalan ve hile olanların Cumhurbaşkanlığı yapacağına nasıl olur da inanırsınız.Milleti kandıranların yarın şayet iktidara gelirse sahtekar davranışlar sergilemeye devam etmeyeceklerinden nasıl emin olabilirsiniz. Bizler Müslümanız ''Yalanla iman bir arada olmaz'' sözünü kendine düstur edinmeyen münafık zihniyetlilerle nasıl olur da yola çıkmaya kalkarız. Özüne dön lütfen.
 • Türkiye
  1 ay önce
  Meral Akşener ve İyi parti oyları her geçen gün yükseliyor. Aktrollerin rahatsızlığı iftiraları bu yüzdendir. Cumhurbaşkanlığın en büyük adayı da Meral hanımdır.
 • Doğan Bey
  1 ay önce
  Allah seni de güldürsün. Akşam akşam güzel espriydi.
 • 18 li
  1 ay önce
  'Ainesi iştir kişinin, lafa bakılmaz' diye çok manidar ve hoşuma giden bir atasözümüz vardır malumunuz. Sen istediğin kadar Fetocu değilim,Pkk yı destekleyenin Allah belasını versin de bizi inandıramazsın. Çünkü ağzın başka, yaptıkların başka senin.Yalanla, dolanla tiyatrovari şovlarınla garibanları ve safları belki kandırabilirsin ama bu millet senin sahtekar davranışlarını yemeyecek kadar uyanık ve karakterlidir. Boşuna nefes tüketmeyin size menfaati ve beklentisi olanların dışında kimse destek olmayacaktır. Sağduyulu kardeşlerimizden size destek verenler gerçekleri bir an evvel görerek inşallah sizden vazgeçecek, gittiğiniz yanlış yoldan dönecektir.Ayrıca memleket kan ağlarken sizin yalan dolan siyasetinizle propaganda peşine düşmenizde yangını körükleyen bitişiniz olacaktır inşallah. Ormanlarımızı yakan ateşin mi onun bunun çocuklarımı her ne haltsa bir kere bir laf sok ta senin nasıl adam olduğunu bir görelim. Hadi bir kere lanetle şu HDPKK yı hadi hadi.
 • mert_celik1818@mynet.com
  1 ay önce
  Cumhurbaşkanımıza diktatör benzetmesi yapan CHP'lilerin, Cumhurbaşkanımıza netenyahu benzetmesi yapan Meral Aşener'in Çankırı'da, ne de Türkiye'de yaşama hakkı yoktur. Gitsinler Kandilde, ABD de yaşasınlar. Cumhurbaşkanımıza başkaldıranların ne Çankırı da nede, Türkiye'de yeri yoktur. Yedikleri içtikleri haramdır. Çankırı'dan da cevaplarını aldılar. Geldikleri gibi gittiler. Çankırı insanı öyle konuşturmaz işte Meral Akşener hanımı. Cevabını verir. Sepeti koluna takar gönderir. Zamanı gelincede Çankırı insanı sandıkta da gereken cevabı hem CHP'ye, hemde İYİ partiye verecektir. Şabanözü'ndeki esnaf amcaya da helal olsun diyorum. Gereken cevabı vermiş. Şabanözü'lü esnaf amcanın ellerinden öperim. Helal olsun amca sana.
 • Ali ASGAR
  1 ay önce
  Oculuk buculuk derken neciliği kasteddiğini biliyoruz. keşke açıkca ocu olmadığını söyleyebilse ama söyleyemez. tabi ki pkk ya destek yapmıyoruz diyecek, pkk ya destek olan partiye destek olmadık da desene bakalım. Memleket yanarken oy devşirmeye çalışmak da tatlı su kurnazlığı. Tüm Devlet Ricali ateşlerle mücadele ederken hem eleştirip hem de fellik fellik gezip mücadeleyi itibarsızlaştırmak büyük ayıp.