İYİ Parti Orta İlçe Başkanlığındaki Atatürk Posterine Çirkin Saldırı

İYİ Parti İlçe Başkanı Hasan Canbaz, konuyla ilgili suç duyurusunda bulundu.

İYİ Parti Orta İlçe Başkanlığındaki Atatürk Posterine Çirkin Saldırı
03 Ekim 2020 - 22:13 - Güncelleme: 04 Ekim 2020 - 00:17
Çirkin Saldırı

İYİ Parti Orta İlçe Başkanlığının camına boyalı saldırıda bulunuldu.

Çankırı Orta İlçesi, Sultan Beyazıt Mahallesi Pazar Meydanı'nda bulunan ilçe başkanlığının camındaki Atatürk portresinin yüzü kimliği henüz belirlenemeyen kişi ya da kişilerce boyandı.

İYİ Parti İlçe Başkanı Hasan Canbaz, konuyla ilgili suç duyurusunda bulundu.

Çankırı'da İYİ Parti İlçe Başkanlığı binasının penceresinde bulunan Atatürk posteri boyanarak tahrip edildi. İl Başkanı Aydın Akbaş, saldırıyı kınadıklarını belirterek, faillerin yakalanması için suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı.

Orta ilçe merkezinde bulunan İYİ Parti İlçe Başkanlığı'nın penceresine yapıştırılan Atatürk posterinin yüz kısmı, dün gece kimliği belirsiz kişi veya kişilerce boyanarak tahrip edildi. İYİ Parti İl Başkanı Aydın Akbaş, konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, dün İYİ Parti Orta İlçe Başkanlığı binasının ön giydirmelerine saldırı yapıldığını belirtti. Saldırıda camda bulunan Atatürk'ün posterinin boyanarak tahrip edildiğini kaydeden Akbaş, "Bu saldırıyı hem partimize hem Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e yapılmış hain bir saldırı olarak görüyor, şiddet ve nefretle kınıyorum. İlçe Başkanımız Hasan Canbaz, konu hakkında adli mercilere suç duyurusunda bulunmuştur. Çankırı İl Başkanlığı olarak bu eylemi düzenleyen partimiz ve Atatürk düşmanları şahısların bir an önce yakalanarak Türk adaletine hesap vermelerini bekliyorum.

İYİ Parti'nin yükselişini ve iktidar yürüyüşünü kimse engelleyemeyecektir. Konunun takipçisi olacağız" ifadelerini kullandı.
 
 
Bu haber 5582 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Dertli
  1 yıl önce
  Bu yapılan hakikaten lüzumsuzluktur. Kişiler birilerini sevmek zorunda olmayabilir ancak fikirlerine tahammül etmek insanlık gereğidir. İyi Partiyi sevmiyorsan Atatürk'ten ne istiyorsun be gerzek.
 • 18 li
  1 yıl önce
  Yine birileri ortalığı bulandırmaya ve huzuru bozmaya çalışıyor anlaşılan. Umarım delinin biridir de ortalığın huzuru bozulmaz. Bu yapılan terbiyesizlik ve dahi lüzumsuzluk tur.