Çankırı'dan İzmir'e Bir Tır Dolusu Yardım

Vali Ayaz, "Deprem öldürmüyor esasında, dayanıksız binaları yapan insanlar öldürüyor. İlimiz de deprem kuşağında yer alıyor." dedi.

Çankırı'dan İzmir'e Bir Tır Dolusu Yardım
19 Kasım 2020 - 21:36 - Güncelleme: 20 Kasım 2020 - 17:15

Bir Tır Dolusu Yardım

Valiliğimiz tarafından başlatılan yardım kampanyası ve hayırseverlerin katkısıyla toplanan yardım malzemeleri, İzmir'deki depremzedelere gönderildi.

Yardım tırı Yeni Valilik Binası önünden, Valimiz Abdullah Ayaz ve diğer yetkililerin de katılımıyla İzmir’e uğurlandı. Uğurlama töreninde konuşan Valimiz Abdullah Ayaz, aybaşında İzmir ve çevresinde üzücü bir deprem yaşandığını hatırlattı. Deprem sonrası yaraların sarılmasında, devletin bütün imkanlarının seferber edildiğini vurgulayan Valimiz Ayaz, "Biz de yardımseverlerimizin katkılarıyla topladığımız yardımları buradan uğurlayacağız. Allah bu felaketin tekrarını göstermesin. Deprem öldürmüyor esasında, dayanıksız binaları yapan insanlar öldürüyor. İlimiz de deprem kuşağında yer alıyor. Elimizden geldiğince tedbirli olmamız gerekiyor." dedi.

Valimiz Ayaz’ın açıklamalarının ardından İl Müftüsü Bürhan Keleş'in ettiği duadan sonra gıda malzemesi, battaniye ve oyuncak taşıyan tır İzmir'e hareket etti.


Uğurlama törenine Valimiz Abdullah Ayaz’ın yanı sıra Vali Yardımcıları Abdullah Aslaner, Hamdi Bolat, Şahin Bayhan, daire müdürleri, kamu çalışanları, vatandaşlar ve basın mensupları katıldı. 


Bu haber 2593 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum