Jandarma Teşkilatının 184. Kuruluş Yıl Dönümü

1839’dan günümüze 184 yıllık kararlı hizmet anlayışı ile asayişin ve yurt savunmasının kahramanları olan Türk Jandarma Teşkilatımızın kuruluş yıl dönümünü kutluyoruz.

Jandarma Teşkilatının 184. Kuruluş Yıl Dönümü
15 Haziran 2023 - 10:47 - Güncelleme: 15 Haziran 2023 - 10:53
Toplumda emniyet ve asayiş ile kamu düzeninin korunmasını sağlayan ve diğer kanunların ve Cumhurbaşkanlığı kararnamelerinin verdiği görevleri yerine getiren, silahlı genel kolluk kuvveti olan Türkiye Cumhuriyeti Jandarma Teşkilatının 184.kuruluş yıl dönümü sebebiyle Çankırı İl Jandarma Komutanlığı tarafından anıt alanına çelenk bırakma töreni düzenlendi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan tören sonrasında Anıt Alanına çelenk bırakılması ile devam etti. Jandarma Teşkilatının 184. kuruluş yıl dönümünün kutlandığı törende toplumda huzur ve güvenliğin sağlanması noktasında büyük role sahip olan Jandarma Teşkilatının kuruluş tarihi hakkında bilgi paylaşıldı.

Osmanlı Dönemi, Cumhuriyet Dönemi ve Yakın Dönem olmak üzere Jandarma Teşkilatının geçmişten günümüze değin geçirmiş olduğu süreçlerin aktarıldığı konuşma sonrası tören sona erdi
.

Valimiz Abdullah Ayaz, Jandarma Teşkilatının 184. Kuruluş Yıl Dönümü nedeniyle İl Jandarma Komutanı Vekili J. Alb. Güney Yücedağ ve beraberindeki heyeti kabul etti.

İl Emniyet Müdürümüz Sn.Yılmaz Delen ve Şehit Seyit Saraç Özel Harekat Polis Eğitim Merkezi Müdürü Sn. Ahmet Özge, Jandarma Teşkilatının 184. kuruluş yıl dönümü sebebiyle İl Jandarma Komutanı Vekili Sn. Güney Yücedağı makamında ziyaret ettiler.

Jandarma Teşkilatının 184. Kuruluş Yıl Dönümü Mesajı


1839’dan günümüze 184 yıllık kararlı hizmet anlayışı ile asayişin ve yurt savunmasının kahramanları olan Türk Jandarma Teşkilatımızın kuruluş yıl dönümünü kutluyorum.

Ülkemizin huzur ve güvenliğini sağlamak üzere üstün bir vazife bilinciyle hizmet etmekte olan Jandarma Teşkilatımız, milletimizin güven ve takdirini kazanmıştır. Türk Jandarması, üstün başarılarla dolu geçmişinden aldığı güç ve son yıllarda teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek operasyonel kabiliyetlerini artırması ile, kamu düzeninin sağlanması yönündeki hizmetleri büyük bir başarıyla yürütmektedir.

Gücünü yasalardan, desteğini milletimizden alan kanun ordusu Jandarma Teşkilatımızın her bir mensubu, yüreğinde vatan sevgisi ile hukuka, insan haklarına ve milli değerlerimize bağlı olarak görevini ifa etmektedir. Donanımlı ve disiplinli kadrosu ile vatanımızın dört köşesinde yaşamın her alanında, milletimizin ihtiyaç duyduğu her an destek olan Jandarmamız, canla başla çalışmaya devam edecektir.

Bu özel gün vesilesiyle, Türk Jandarma Teşkilatının kuruluşunun 184. yıl dönümünü idrak etmenin gururunu yaşadığımı belirtiyor; başta Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm aziz şehitlerimizi rahmet, kahraman gazilerimizi minnetle yâd ediyorum. Görevleri başındaki jandarma teşkilatımızın fedakâr mensuplarına başarı, sağlık ve esenlikler diliyorum.

Abdullah Ayaz=>Çankırı Valisi

Bu haber 2002 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum