"Kadın Emeği" Sergisine Büyük İlgi

“Kadın Emeği” sergisi, 26 Mayıs Perşembe günü saat 19.00’a kadar Astarlızade Sabiha Anne Kadın Eğitim Kültür Merkezinde

"Kadın Emeği" Sergisine Büyük İlgi
25 Mayıs 2022 - 18:13 - Güncelleme: 25 Mayıs 2022 - 18:19
Çankırı Belediyesi Astarlızade Sabiha Anne Kadın Eğitim Kültür Merkezinin düzenlediği “Kadın Emeği” yıl sonu sergisi, ziyaretçi akınına uğradı.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği sergi, kursiyerlerin 20 farklı branşta yaptığı el emeği ürünler ile göz doldurdu.

Serginin açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, göreve geldikleri günden itibaren Çankırı’yı güzel, modern, yaşanabilir ve ekonomik bir şehir haline getirme hedefinde olduklarını söyleyerek bu hayali gerçeğe dönüştürecek asıl mimarların kadınlar olduğunu vurguladı. Başkan Esen, öğrenmeyi ve elindekini başka şeylere dönüştürerek yeni bir formda hayat vermeyi bir yaşam şekli haline getiren kadınların Çankırı’yı daha da güzelleştirip geliştireceğini ifade etti. Serginin açılış kurdelesini ise kadın emeği olmasından dolayı yine kadınlar kesti. Esen çifti, Merkezin iki katında da sergilenen ürünleri gezerek yapılan işler ile ilgili detaylı bilgi aldı. Esen, bu kadar sabır ve incelik ile yapılan el emeği çalışmalarının karşısında hayrete düşmemenin mümkün olmadığını söyleyerek emek veren tüm kursiyer ve eğitmenlere ayrı ayrı teşekkür etti.

800 kursiyerin sekiz aylık süreçte ortaya çıkardığı ürünlerden oluşan “Kadın Emeği” sergisi, 26 Mayıs Perşembe günü saat 19.00’a kadar Astarlızade Sabiha Anne Kadın Eğitim Kültür Merkezinde ziyaretçilere açık olacak.

Bu haber 1865 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • 18 li
    1 ay önce
    İrfan Dinç'in eseri Sabiha Anne Kadın Eğitim Merkezinde ne sergilesen gidiyor. Çünkü bina muhteşem yapılmıştı. Sanırım içinde yüzme havuzu da vardı. Sergiye emek verenlerin ellerine sağlık...