Çerkeş Organize Sanayi Bölgesinde Yangın

Çankırı Çerkeş İlçesi Organize Sanayi Bölgesinde bulunan Kağıt fabrikasında 29 Temmuz 2022 saat 18:00 sıralarında henüz belirlenemeyen bir sebepten dolayı yangın çıktı.

Çerkeş Organize Sanayi Bölgesinde Yangın
29 Temmuz 2022 - 22:30 - Güncelleme: 30 Temmuz 2022 - 09:16
Çankırı’nın Çerkeş ilçesindeki bir kağıt fabrikasının bahçesinde geri dönüştürülmek üzere bekleyen kağıt ve kartonlar yandı.

İhbar üzerine bölgeye Çerkeş ve ilçelerden çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi.

Başta Atkaracalar, Orta, Kurşunlu, Ilgaz ve sonrasında Çankırı Belediyesi itfaiye ekipleri olay yerine gelerek söndürme çalışmalarına destek verdiler. Yangına Karabük'ün Eskipazar ilçe itfaiyesi ile birlikte Çerkeş'de faaliyet gösteren 2 beton santralının beton pompaları ve mikserleri de söndürme çalışmalarına destek verdiler.

Çankırı Çerkeş İlçesi Organize Sanayi Bölgesinde bulunan Kağıt fabrikasında 29 Temmuz 2022 saat 18:00 sıralarında henüz belirlenemeyen bir sebepten dolayı yangın çıktı. Giderek büyüyen yangına Çerkeş Belediyesi İtfaiye ekipleri ve çevre ilçelerin itfaiyeleri yangına müdahale ediyor.

Olay yerine Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı, Çerkeş Kaymakamı Emir Osman Burgurlu, Çerkeş Jandarma Komutanı Bayram Veyil, Çerkeş İlçe Emniyet Müdürü Ali Asker Bayar gelerek söndürme çalışmalarını üzülerek izlediler.

Alparslan Kağıt fabrikası bahçesinde bulunan kağıtların yanması Çerkeş Organize Sanayi Bölgesinde korkuya neden oldu. Yaklaşık 5 saattir devam eden yangın için söndürme ve soğutma çalışması halen devam ediyor.

Yaklaşık 35 işçinin çalıştığı fabrikada can kaybı yaşanmazken, itfaiye ekiplerinin başarılı çalışmasıyla yangın saat 21:00 sıralarında söndürüldü ve fabrika alanında soğutma çalışmalarına başlandı.

Bu haber 1186 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum