Çayyolu Elektrikçi takipçi satın al takipçi hilesi düşmeyen takipçi hosting

Kar Yağışı Nedeniyle D-100 Yolunda Ulaşım Aksadı

Çerkeş ilçemizde mahsur kalan sürücüler için Çerkeş Belediyesi Kültür Merkezi vatandaşların konaklamaları için hizmete açıldı.

Kar Yağışı Nedeniyle D-100 Yolunda Ulaşım Aksadı
20 Kasım 2023 - 06:52 - Güncelleme: 20 Kasım 2023 - 06:57
Çankırı'nın Çerkeş ilçesinde, İstanbul’u Karadeniz’e bağlayan D-100 kara yolu, yoğun kar yağışı ve buzlanma sebebiyle ulaşıma kapandı. İstanbul istikametinde seyir halinde olan araçlar, zemini kaplayan kar ve buzlanma sebebiyle saatlerce mahsur kaldı.

Gerede Çerkeş arasında yoğun kar yağışından dolayı oluşan kazalar nedeniyle D-100 karayolu trafiğe kısmen kapandı. Çerkeş ilçemizde mahsur kalan sürücüler için Çerkeş Belediyesi Kültür Merkezi vatandaşların konaklamaları için hizmete açıldı. Çerkeş kaymakamlığı ve Çerkeş Belediyesi gelen misafirlere ikramlarda bulunuyor.

Uzun kuyruklar oluşan kara yolunda sürücüler kontak kapatırken, vatandaşlar belediyenin tahsis ettiği kültür merkezinde ihtiyaçlarını giderebildi.


"Belediyenin tahsis ettiği yerde bekliyoruz"

Belediyenin tahsis ettiği kültür merkezinde konaklayan Recep Ardahan, "Erzincan’dan İstanbul'a doğru gidiyorduk. Çerkeş'te yolda kaldık. Tırlar yolu kapatmış, emniyet ekipleri de güvenlik için geçişe izin vermiyor. Belediyenin tahsis ettiği yerde bekliyoruz. Ekiplerden sabah ulaşıma açılacak bilgisine ulaştık" ifadelerini kullandı.

İstanbul istikametinde kar yağışı sebebiyle D-100 kara yolunda ulaşım aksayınca Çankırı'nın Çerkeş ilçesi ile Bolu'nun Gerede ilçeleri arasında trafik yoğunluğu oluştu. Karabük'ün Eskipazar ilçesinde de kar yağışı sonrası yoğun trafik nedeniyle uzun kuyruklar oluştu. Bazı vatandaşlar otellere yönelirken bazıları ise yolun açılmasını bekliyor. Kışlık lastiği olmayan araçların geçişine izin verilmediği belirtildi.

Karabük’ün Eskipazar
ilçesi Kemikli rampalarında, kar yağışı sonrası yoğun trafik nedeniyle ulaşım aksadı, D-100 kara yolunda uzun kuyruklar oluştu.

Bazı vatandaşlar bölgedeki otellere yönelirken bazıları da araçlarının içerisinde yolun açılmasını bekliyor.

Yolda kalan vatandaşlardan bazıları yolun ne zaman açılacağını bilmediklerini, bekleyişi sürdürdüklerini belirtirken bazıları da çocuklarıyla birlikte yolda kaldıklarını dile getirdi.

Kışlık lastiği olmayan araçların Çerkeş ilçesinden Kızılcahamam istikametine geçmesine izin verilmediği öğrenildi.

Bu haber 2230 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum