Yasakları İhlal Edenlere Hapis Yolu Gözüktü (Özel Haber)

Denetim ekiplerimiz tarafından karantina kurallarını ihlal ettiği belirlenen 2 vatandaşımız yakalanmış olup kendilerine idari para cezası uygulanmış ve KYK yurduna yerleştirilmişlerdir.

Yasakları İhlal Edenlere Hapis Yolu Gözüktü (Özel Haber)
12 Eylül 2020 - 13:27 - Güncelleme: 12 Eylül 2020 - 18:25
İlimizde Covid-19 Denetimleri Aralıksız Devam Ediyor

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, “Yasakları İhlal Edenler Hakkında Suç Duyurusunda Bulunulacağını” Söyledi.

Karantina, Maske, Mesafe, Temizlik Kurallarını İhlal Edenlere Ağır Cezalar Verilmeye Başlandı!

Çankırı'da Halen Maskesiz, Test Sonucu Pozitif Çıkan Ve Şehir Deli Danalar Gibi Gezen Sorumsuz Bazı İnsanlar Gerçekten Sizde Gram Akıl Yok...

Denetim ekiplerimiz tarafından karantina kurallarını ihlal ettiği belirlenen 2 vatandaşımız yakalanmış olup kendilerine idari para cezası uygulanmış ve KYK yurduna yerleştirilmişlerdir. Ayrıca haklarında suç duyurusunda bulunulacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Valimiz Abdullah Ayaz, Bakanlığımızın genelgesi ile Türkiye genelinde devam eden Covid-19 tedbirleri kapsamında yapılan denetimlere katıldı.

81 ilde eş zamanlı olarak yapılan denetimlerde İlimizden Merkez ilçede Valimiz Abdullah Ayaz’ın başkanlığında 18 grup denetim ekibince 538 işyeri denetimi gerçekleştirilerek, vatandaşlarımıza sosyal mesafe ile hijyen kurallarına uymaları ve maske takmaları konusunda gerekli uyarılar yapıldı. İlçelerimizde de Kaymakamların başkanlığında oluşturulan denetim ekipleri tarafından denetimler gerçekleştirilerek, vatandaşlarımıza gerekli uyarılarda bulunuldu.

Denetimlere katılan Vali Ayaz, Cumhuriyet Mahallesinde bulunan esnaf ve iş yerlerini ziyaret ederek, virüse karşı mücadele konusunda vatandaşlarımıza alınan tedbirler ve vatandaş olarak üzerimize düşen görevler hakkında bilgi verdi. Ayrıca maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyan vatandaşlarımıza ve esnaflarımıza da teşekkürlerini iletti.

Akşam saatlerinde de nüfusun yoğun olduğu umuma açık alanlarda denetimler gerçekleştiren Vali Abdullah Ayaz, işletme sahipleri ve vatandaşlarımızın maske mesafe ve hijyen kurallarına uyup uymadığını denetledi.

Toplum sağlığını korumak için bu tip denetimlerin devam edeceğini belirten Ayaz, vatandaşlarımıza gereken tedbirlere uydukları için teşekkür ederek, tüm halkımızın virüs ile mücadele konusunda kurallara uymaları gerektiğini dile getirdi.

Koronavirüs salgın hastalığı vakasında Çankırı’nın Türkiye genelinde ilk 5’te yer alması halkımızı ayağa kaldırdı. Ziyaretler, hal hatır sormalar koronavirüs ile başlayıp koronavirüs ile vedalaşılıyor. Koronavirüs salgın hastalığından toplum olarak zaten diken üstündeyiz. Dışarı çıkmayan duyarlı insanlarımız, top yekün kendimizi korumamız yönünde dostlarım beni sürekli uyarıyorlar. Ne olur bu halkı uyarmaya devam ediniz.

Biz basın olarak uyarıcı ve bilgilendirici yönünde haberlerimize ağırlık veriyoruz ama; ne acıdır ki bazı cahil kesim bir çuval incirin içine ediyor. Hal böyleyken; ölüm ilanları psikolojimizi bozuyor.

Çankırı’da “Ölüm kol geziyor” karamsarlığına kapıldık, şehrimizin adının kötü imaj bıraktığı hususundaki paylaşımlardan büyük üzüntü duyuyoruz.

Covit-19 testleri pozitif çıkanların ilgili kurum ve yetkililer tarafından ifşa edilmesinin bir mahsuru olur mu bilemiyoruz ama; ben bu fikrin çok faydalı olacağına inanmaktayım. Bu kişi veya kişiler teşhir edilmezlerse daha çok can yakarlar. Bilgilerinize.

Türk Milleti Olarak Hangi Acımıza Yanacağız?

Başın Sağolsun Necip Türk Milleti'm

Yıldırım - 10 Norduz operasyonunda Van ili Çatak ilçesi kırsalında çıkan çatışmada kahraman yiğitlerimiz: Jandarma Yüzbaşı Mahmut Top (Samsun), Jandarma Uzman Çavuş Sezer Uçar (Hatay), Jandarma Uzman Çavuş Yusuf Uyar (Eskişehir) şehit olmuştur.

Şehitlerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet kederli ailelerine ve Büyük Türk milletimize başsağlığı dilerim. Ruhları Şâd Olsun, Mekanları Cennet Olsun. Teröre, teröristlere ve destekçilerine Allah lânet etsin.

Sağlık Çalışanlarımızın Yanındayız, Onlar İçin Duacıyız

Hastanelerde bu millet için canını dişine katarak Covid-19 lu hastalarla ilgilenen, onları sağlığına kavuşturabilmek için kendi sağlıklarından olan, hayatlarını kaybeden, Covid 19 tedavisi görmekte olan, acil plazma kan ihtiyacı olan doktorlarımızın, hemşirelerimizin, tüm sağlık çalışanlarımızın acısına mı yanalım bilemedik. Ya Resul Allah sana isyan etmiyoruz ama bu zorluklardan, sıkıntılardan kurtar biz kullarını.

Tüm Vatandaşlarımızın Dikkatine!!!

HES kodu zorunluluğu getirilmiştir. Resmi kurumlar ve açık pazar yerlerinde HES kodu uygulaması yapılacaktır. Mağduriyet yaşamamak için HES kodunuzu alınız.

HES yazıp aralarında boşluk bırakılarak sırasıyla T.C. Kimlik Numarası, T.C. Kimlik Seri Numarasının son 4 hanesi ve paylaşım süresi (gün sayısı olarak) yazılır ve 2023’e SMS olarak atılır.

www.haberci18.com İnternet medyası yazı ailesi olarak, “Covid-19 tedavisi gören vatandaşlarımıza Cenab-ı Allah’ımdan acil şifalar dileriz.” Rabbim yar ve yardımcımız olsun. İnşallah. Çankırım ne olur aklını başına al.


 
Bu haber 2998 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum